Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lesz látható eredménye ha...

Lesz látható eredménye ha elkezdek jógázni, táncolni, futni? Kérdés hosszabban lentebb.

Figyelt kérdés

Nagyon ellustultam az utóbbi időben és semmi mozgást nem végeztem. Erőt vettem magamon ,de szépen fokozatosan szeretném leadni a kilókat, és szeretnék hozzászokni a mozgáshoz újra.

napi 40perc jógára gondoltam. És heti 3-4x táncolnék.

Heti 1x pedig elmennék futni először csak 15 percre mert nem bírnék többet. Szépen fokozatosan az idejét és számát növelném persze..

A másik pedig ,hogy rengeteg édességet, édes üditőket eszem. Ebből is visszavennék. Viszont tanácsra lenne szükségem kaják terén. Nem akarok drasztikus diétákat. meg sok választásom nincs .azt eszek amit anyumék vesznek ,vagy főzünk. Részletesen valaki leírná az ötleteit?

Nagyon köszönöm , egy 18 éves lány.


2011. jún. 27. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én tanácsaim:

1. Lefekvés előtt 2 órával egyél utoljára!

2. Napi 2-3 liter vizet fogyassz el!

3. Cukor, csoki, chips fogyasztását abba hagyni, vagy nagyon kicsire csökkenteni!

4. A futás nagyon hasznos, de a tánc is ugyanúgy megmozgat. Jó az edzésterv, amit kialakítottál magadnak. Most már csak annyi van hátra, hogy ne add fel! :)


KITARTÁS!!!

2011. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó válasz !

csak annyit fűznék hozzá hogy az utolsó étkezésed könnyű legyen és kevés...ne edd tele magad soha (de főleg lefekvés előtt ne) mert kitágul a gyomrod.

Az édességet ha már mindenáron kell enned ne keverd be más étkezéssel (pl rögtön ebéd után) hanem edd külön.

2011. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja és az üdítő helyett igyál ásványvizet (ha nagyon kell az íz tegyél bele citromot) vagy házilag készített teát (akár hidegen is
2011. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia, te 18 éves lány! :)


Én egy 31 éves srác (pasi, férfi, fiú, kinek hogy tetszik!) vagyok. Rólam annyit kell tudni, hogy 1994-1997-ig kondiztam, nagyon jó alakom volt.

Aztán 1999-ben bevittek sörkatonának, aztán leszerelés után nálam is megindult a hanyatlás. Igaz, én sosem voltam alkatilag "dagadt" típus, mégis összeszedtem vagy 30 kilót, de nekem csak a pocakom növekedett, amit a köztudat csak sörhasnak hív.

Az utóbbi 1 évben tettem egy elhatásozást a fogyásról és úgy tűnik, hogy a kitartás meghozta áldását. :) Kezd újra jó alakom, egyre kisebb hasam (már alig van hasam), egyre nagyobb cickóm és egyre izmosabb karom lenni. :) Ja, és persze a szoli és a strand egy kis színt is ad hozzá. :) Újra fel merem venni régi divatos kedvenc ruháimat. :)


A lényeg, avagy én hogy csináltam, ami szerintem mindenkinél működik:


1) Szokj le a cukros szarokról (Kóla, Fanta, Sprite, stb.). A cukros lónyálak nem jók a szervezetednek. Lehet, hogy "divatos", de a koporsód szögeit gyűjtöd vele. Az üdítőipar nem arról szól, hogy te finomakat igyál, hanem csakis a pénzről (mármint a te pénzed elköltéséről).

Amennyiben lehet, tényleg igyál minél több folyadékot, az nagyban hozzásegít a fogyáshoz.

Véletlen se igyál light-os üdítőket se, mert az meg aszpartamot tartalmaz, ami meg végképp nem jó az idegeidnek. (Bővebb információért fordulj gyógyszerészedhez). Tehát csakis ásványvizet igyál, mert az egyrészt fincsi, másrészt egészséges, harmadrészt meg a nagy melegben nincs jobb szomjoltó. :)


(***Egy példa: nejemmel tavaly mentünk nyaralni Nápolyba (mivel a Balcsi árai elérhetetlenek voltak számunkra). A repülő Forlí-ban szállt le 23:00-kor, onnan még gyalog meg kellett keresnünk a vasútállomást, ahonnan még 10 órát kellett tovább vonatoznunk. Éjszaka kb. 32 fok volt. Ő kólát hozott (a feladott csomagban), én ásványvizet hoztam. Ő 1 óra alatt bevedelte a 1,5 L kólát, nekem meg még 7 deci ásványvizem maradt. Fél óra múlva könyörgött, hogy adjak neki vizet, mert szomjan hal. Mondtam neki, hogy ne kólát hozzon, mert szomjas lesz, de nem hitt a tapasztalt utazónak. Azóta mindig vizet vesz, bárhol is jár. :) ***)


2) Ne egyél meg heti 2-3 "családi méretű" puizzát, akkor sem, ha nagyon kívánod. Az étkezésnél is nagyon fontos a kitartás, az ellenállás a csábításnak.

Ha eszel, mindig figyeld a tápértéket, hogy mennyi tápanyag (kalória) van az adott, általad elfogyasztott mennyiségben (ne a 100g-ra vetített értéket számold, hanem éppen annyit, amennyit megettél!). Sose egyél többet, mint a napi beviteli szükséglet (Ez nőknél olyan 2000-2100 kcal/nap.).

Az étkezésedet a napi 2x sokról oszd le napi 5-6x kevésre. Egyél inkább rendszeresebben kevesebbet, mint kevesebbszer többet.

A lényeg, hogy NEM SZABAD KOPLALNI, mert akkor nemcsak a hasadból bont le anyagot a szervezeted, hanem a még meglévő izmaidból is! Tehát koplalni TILOS, mert azzal csak magadat pusztítod el! A rendszeresebb étkezés a kulcsa mindennap, csökkentett adagokkal. Vagyis gyakorlatilag ugyanannyit eszel mindennap, mint azelőtt, csak több evésre lebontva. Jah, de ha előtte túl sokat ettél, akkor csökkentsd le a napi adagodat 2000 kalóriára!

A fogyás lényegében az anyagcseréről szól. Ha koplalsz, lelassítod az anyagcsere folyamatodat, és onnan is fogyni fogsz, ahonnan nem akarsz (pl. ha szép nagy cickóid voltak, lehet, hogy lógni fognak utána).

Tehát a végeredmény: egyél max. napi 2000-2100 kalóriát, napi 5-6 étkezésre lebontva. Kerüld a zsíros ételeket és mindegyik napszaki étkezésedbe iktass be gyümölcsöt, ha ezidáig nem tetted! Nagyon fontos ez!


3) Tűzz ki célokat!

Magamról tudom, hogy ha nem tűz ki valaki célt maga elé és nem igyekszik teljesíteni azt, akkor az egész nem éri semmit, mert "hol csinálja, hol nem". És a célokat is ésszel kell megválasztani, mert ha túl nagy célt tűzöl ki magad elé, akkor biztosan nem fogod elérni és ki is ábrándulsz az egészből és hamar feladod.

Egy jó példa: tűzd ki magad elé célul, hogy 3 hónap alatt leadsz 6 kilót. Megjegyezném, ennél többet egészségesen nem lehet leadni, mert ott már valami gubanc van - például a zsírvesztés mellett izomvesztés is. Egy egészséges, megmaradó fogyásnál heti 0.5-07 kg-ot lehet egészségesen leadni. Aki ennél többet ad le, ott már izomvesztés veszélye is fennáll.


4) Rendszeresség...

A legfontosabb dolog a fogyásban a rendszeresség. Sokan nem mennek el, ha esik az eső, ha fúj a szél, ha süt a nap, pedig ezek csakis kifogások. Azt mondják, hogy rossz időjárás nincs, csak nem megfelelő öltözék.

Szóval ha éppen nem dolgozol következő nap, akkor mindig menj el futni!


5) Futás... de menyit?

Itt sem érdemes kezdetekkor nagy távot kitűzni magad elé. Ha nem bírja a lábad, akkor az első 3-4 alkalommal gyalogolj, gyalogold le azt a távot, amit futás céljául kitűztél. Kicsit meg kell erőltetni a lábaidat (de nem nagyon!), de ez picit segít is, mert jelzi a szervezetednek, hogy változások lesznek a mozgásban.

Ha az elején csak kocogni tudsz, az is jobb a semminél. Talán az a legjobb, mert a futás itt nem időre, hanem kalóriára megy. Természetesen ha már úgy érzed, hogy jól megy a séta, elkezdhetsz futni és hetente vagy kéthetente növelheted is a távot. Legyen benne emelkedő is, persze ésszel. Ha az elején sokszor megállsz, az se szégyen! Sokan ezért hagyják abba. Bemesélik maguknak, hogy nem bírják, holott csak elfáradt a lábuk, vagy azt is csak bemesélik önmaguknak. Pedig csak szoktatniuk kellene magukat a futáshoz. Én is meg-megállok sokszor. Ez nem szégyen. Pár hét múlva már egészen jól megy az egész.

Az első 4-6 alkalmon kell csak túllenni, utána már abba sem tudod majd hagyni, hiányozni fog a sport, a mozgás, és ez jó! Nagyszerű érzés, amikor hazaértél futásból és úgy szakad rólad a víz, mintha most zuhanyoztál volna le, a ruhád meg olyan vizes, mintha most vetted volna ki a mosógépből centrifugázás nélkül! :) Utána meg zsibbadnak a lábaid picit, és amikor elalszol, olyan jót alszol, mint sose előtte! :) Innentől kezdve olyan lesz már a sport, a futás, mint a drog. Ha nem csinálnád, hiányozna! :) Aztán szépen megindul a fogyás, és szépen fokozatosan be lehet iktatni konditermet, vizi sportokat, stb.

A lényeg itt is, a fokozatosság. Ésszel, de nem mint a tetű. :)


6) Mikor fuss?

Mindenki máskor szeret elmenni futni, itt mindenkinek megvan a maga indoka. Én például éjszaka járok el futni. A város biztonságos, az utcák néptelenek, csendesek, a kereszteződések távolról jól beláthatóak, tehát biztonságosak, a levegő pedig kellemesen hűvös. Itt az egyetlen veszély az, hogy hazaérkezés után megéhezel és azonnal nekiállsz enni vagy nassolni. Itt is meg kell tudni állni. Itt lép képbe az önkontroll fogalma. Tudnod kell kontrollálni az éhségedet.


7) Mikor ne egyél!

Ha vennéd a tanácsomat és te is éjszaka járnál el futni, akkor olyan 18-19 óra körül egyél utoljára, de ne sokat, viszont eleget. Legyen észben tartva, hogy 21-22 óra körül elmész futni, utána meg alvás van, de ekkor már TILOS ENNI, AKKOR IS, HA MEGÉHEZTÉL! Le lehet feküdni korgó gyomorral is, és pár ilyen alkalom után ehhez is hozzá fogsz szokni, tudatosan nem fogsz enni, amikor éjfél körül hazaértél futásból. És nem fog nehezedre sem esni.


8) Testzsír- és testvízszázalék mérése...

Na, ez is fontos. Vegyél egy olyan digitális mérleget, ami a súlyon kívül méri még a testzsírodat is, mert jegyzetelned kell majd. Ilyen mérleget kapsz a Tescoban 2-3000-ért.

Természetesen jó, ha írod a reggeli-déli-esti százalékokat is, mert tudod követni a "hogyan alakulásodat", de két dolgot ne kövess el!:

- a) Ne próbáld összevetni a futás előtti eredményt a futás utánival, mert futás után hirtelen vízvesztésed van, ami reggelre szinte majdnem az egész visszatér, kivéve egy nyúlfarknyit, ami a valós fogyás lesz. Pl: 30,3% a zsírod futás előtt, 29,2% futás után. Itt a hirtelen vesztesség miatt 1,1%-ot veszítetél. Ebből kb. 0,9% vissza fog jönni rád reggelre, tehát nagyjából 0,2%-ot vesztettél a zsírodból. Készülj fel, hogy a következőkben kb. ilyen ütemben fogsz tudni zsírt égetni (izomvesztesség nélkül!), ha tartod ezt az iramot. Ez kicsi eredménynek tűnik, de eredmény! :) Kitartás! Kb. 1 év szükséges a jó forma eléréséhez, amit fenn is tudsz majd tartani.


9) Szinten tartás...

Ha már látod az eredményt (a legkisebb eredményt is!), akkor mindig emelj a terhelésen, természetesen amíg bírja a szervezeted, lábad, karod! Ha meg már szép lapos a hasad, nagy és feszes a cickód, szinten is kell tartani azt. Felejtsd el végleg az egészségtelen ételeket, kerüld a Mekit, a Börger Kinget, satöbbi, edzz naponta keményen, járj a stranda (mert jó alakod lesz!) vagy a szoliba télen. Ha már jó színed van, csak "szintentartást" kell végezned, ami nem drága mulatság.



És a lényeg ebben a sok leírtban: KITARTÁS! Főleg az elején! Aztán már csak egyre könnyebb és könnyebb. Azaz nem feltétlen könnyebb, hanem jobban megy, mert az állóképességet és a kitartásod, és az önbizalmad is nő napról napra. Csak az elején fel ne add! Annál rosszabb nincs. Se a testednek, se az önbecsülésednek! :)


Kitartást! :)

2011. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Jajj, bocsi, a 8/b pontot elfelejtettem...


- 8b) Ne hasonlítgasd nagyon az egymás utáni napokat, mert annyira lassúnak tűnik az elején a fogyás, hogy az is kiábrándíthat. Inkább kéthetente hasonlítgassad az adatokat egymáshoz, az több ihletet ad amellett, hogy nem fogod feladni.

2011. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a sok tanácsot ,nagyon segítőkész vagy és rengeteg új dolgot tudtam meg tőled.:) Megpróbálom ezeket betartani. Mostmár tényleg megiszom a napi 2 liter vizet, pedig eddig kb fél liter folyadékot (cola, ásványviz ,tea) ittam. Ráálltam a vízre, max citrommal ízesítem ,cukor nélkül persze, vagy C vitamin tablettával. Rendszeresebben próbálok enni is , és nem eszek édességet ,vagyis tegnap volt egy kocka csoki:P DE szerintem az még belefért. Minden nap táncolok ,jógázok meg aerobicozom, a futásra még nem tudtam rá venni magam, sajnos ,de azthiszem ma ennek is eljön az ideje. Tényleg nagyon köszönöm a választ!
2011. jún. 30. 10:39
 7/7 A kérdező kommentje:
és persze a többieknek is nagyon köszi:)
2011. jún. 30. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!