Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nőgyógyászati műtétet követő...

Nőgyógyászati műtétet követő tartós hormonkezelés okozta kilóktól hogyan lehet megszabadulni? A hagyományos fogyókúrák működhetnek, vagy nem is érdemes próbálkozni a kezelés időtartalma alatt?

Figyelt kérdés

170 cm magas, 55 kilós 30 éves nőként két hónap alatt közel 20 kilót híztam, miközben az étrendemen egyáltalán nem változtattam. Nyilván a műtétet követően feküdnöm kellett, de 20 kilót önmagában még ez sem indokol.


Mit lehet tenni? Aki volt már hasonló helyzetben, mit tapasztalt? Előre is nagyon köszönöm a segítséget.


2011. júl. 7. 14:44
 1/6 bix ***** válasza:
nőgyógy műtét után elve nem szabad intenzív mozgást végezni. konzultálj az orvosoddal hogy hogyan tovább, a kezelés alatt sok lehetőséged nem lesz sajnos
2011. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp orvos, esetleg dietetikus is.

Ha még tart a hormonkezelés, nem fogsz tudni lefogyni, inkább próbálj meg nem hízni többet, de ez is necces. Muszáj előbb beállítani a hormonokat, és után nagyon ÉSSZEL, és koplalás nélkül, lassan lefogyni. Nem tudom, mit értesz "hagyományos" fogyókúra alatt, de ha különböző pár hetes csodadiétákról van szó, az se nálad nem fog működni, se másoknál (hormon nélkül).

2011. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, sajnos minden intenzív és megerőltető mozgástól eltiltottak. Hagyományos diéta alatt a kalóriabevitel csökkentését értettem, a harmadik hónapban ezzel próbálkoztam, de sajnos a nem hogy fogyást nem sikerült elérnem, de még csak tartani sem sikerült a súlyt, igaz, a növekedés jelentősen lecsökkent, 2 kilóra. Még 4 hónap van hátra a kezelésből.
2011. júl. 7. 15:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért arra nagyon vigyázz, hogy nehogy jelentős kalóriacsökkentéssel tönkrevágd az anyagcserédet.

Ha kiéhezteted a szervezetedet (túl kevés tápanyag mellett akkor is éhezik, ha közben hormonális okokból hízol!), amikor kicsit több kaját kap, rögtön tartalékolni kezd (jojó).

Próbálj nagyon odafigyelni, hogy a bevitt kalóriát miből viszed be, olyanokat egyél, amiben bőven van vitamin, nyomelem, ásványi anyag, rost és fehérje. És semmiképpen ne menj a súlytartáshoz szükséges kalóriamennyiség kb. 75%-a alá! Az alatt koplalás van. Itt tudod kiszámítani:

[link]


Amúgy mit mond a doki, ha már nem lesz hormonkezelés, várható, hogy "magától" lemennek a kilók, vagy legalábbi nagy részük? Szerintem el tudja mondani a tapasztalatait.

Amúgy jobbulást kívánok...

2011. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy alakúlt a súlyod és történeted?
2012. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is elnézést, hogy annak idején nem köszöntem meg a válaszokat, csak zöld kezeket nyomtam. Utólag is mindenkinek köszönöm, aki segített.


Ami a történetemet illeti: félsiker. A nőgyógyászati probléma sajnos nem oldódott meg, de fogyókúra szempontjából sikertörténet, visszanyertem a korábbi súlyomat, most direkt lemértem magam, ruhában 55.6 kg vagyok.


A hízást a kezelés alatt nem tudtam megállítani, egészen 82 kg-ra sikerült felhíznom. November végén véget ért a kezelés, ahogy elkezdett kitisztulni a szervezetem, december végére hirtelen fogyni kezdtem, ami hatalmas áttörés volt. Január elsején 80.6 kg-val nekiláttam a fogyókúrának, és négy hónap alatt visszanyertem a korábbi súlyomat, amit most már fél éve sikeresen tartok minden nehézség és megerőltetés nélkül.


Gyakran olvastam itt, hogy "ne akarj pár hónap alatt lefogyni, mert nem pár hónap alatt híztál meg". Úgy tűnik, esetemben, aki tényleg pár hónap alatt hízott meg, visszafelé is működött.


Nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy volt önfegyelmem és lelkierőm végigcsinálni a fogyókúrát, mert látom, hogy a hölgyek döntő többsége, akikkel kezelésre jártam, kísérletet sem tett rá, csak belemerült az önsajnálatba. Nagyon nehéz dolog ez, mert a nőgyógyászati műtét már önmagában is nagyon megterhelő lelkileg, és az ember könnyen megkérdőjelezi saját nőiességét, ha meddő, és ehhez társulva egy olyan probléma mint a hízás, ami a megszokott nőies megjelenésen is sokat ront, tragikus hatással lehet az ember önbecsülésére. És ha már senki nem tartja nőnek, és ő sem magát, depresszióba süllyedve részint nem érdekli, részint örül, hogy az evés még némi örömforrásként megmaradt az életében. Örülök, hogy nem estem ebbe a csapdába, és őszintén remélem, hogy ha lassabban is nálam, de a többieknek is lesz ereje majd változtatni.


Nagyon szépen köszönöm még egyszer a tanácsokat, a jókívánságokat, és az érdeklődést.

2012. okt. 14. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!