Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kéne fogynom? (a...

Mennyit kéne fogynom? (a kérdés rövid, tovább lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nekem egyedi problémám van, mert mióta megjött "az" azóta kezdtem el hízni. Nem a finomságoktól és ételektől.


Most vagyok olyan 159-160 cm magas, és 82kg.

Régebben amíg nem jött meg "az" akkor olyan vékony voltam, hogy sokan kérdezték a szüleimtől hogy "nem adnak ennek a gyereknek kaját?". Ez vicces de tényleg ilyen vékony voltam. 11 éves korom körül jött meg, és kezdtem el hízni, pedig nem ettem semmivel sem többet mint azelőtt.


Hogyan tudnék így lefogyni, hogyha most sem eszek többet? Azt bevallom, kevesebbet mozgok.


Olyan fogyókúrás ételek, mozgások érdekelnének, amelyek eleinte kíméletesebbek, mint a fuss 1-2 órát.


Gondoltam az úszásra+bringázásra, s ha kicsit lejjebb adtam már, akkor jöhetne szóba a futás is, de az jelenleg nekem nagyon megerőltető. Egy kezdetleges kiló vesztés lenne a kezdő lökés a futáshoz.


Mit tudnátok ajánlani? Úszásra menyit kéne járnom, meg bringázni közben, hogy lássam is, hogy fogyok? Milyen diétát javasolnátok az evésre??


2011. júl. 12. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy baromi sürgős orvosi vizsgálatot javasolnék, mert ha hormonzavarod van, egy pohár víztől is hízol. Mármint ha az "az" a menstruációt jelenti.
2011. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, az azt jelenti. Voltam már orvosnál, de ő csak a diétát javasolja, meg h kevesebbet egyek. Szóval, milyen diétát tudnál javasolni?
2011. júl. 12. 10:21
 3/8 bix ***** válasza:

ez hormonális eredetű, de nem biztos hogy bármit is tehetnek. fiatalon se ettél ezek szerint keveset, csak nem híztál... beindultak a hormonok és ugyanattól a kajától felszaladt "pár" kiló...


első körben orvos, aztán meglátod mit mond. fog tudni tanácsot adni hidd el. az úszás jó lehet a kezdésnek, más kérdés hogy mivel fokozatos a fogyás és folyamat a tükröt bújjátok, így látni nem fogod, mert a heti 1 kilót egész testről eleve nehéz észrevenni az elején. max a ruháidon fogod megfigyelni.

2011. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bix ***** válasza:

nah csak igazam lett...


mit egyél? napi 5 kis étkezés reggel sok szénhidrát, este már csak fehérje. ami jó az zöldségek, natúr fehér húsok, hüvelyesek, sovány tejtermékek, gyümölcsök... stb


fehérlisztes cuccok, cukros üdítők, félkész készkaják, olajos zsíros cuccok, és úgy általában az egészségtelen szemét cukros cuccok meg kerülendők. ennyi.


a mozgásra meg jó lesz az elején az úszás, az intenzitás a lényeg és az időtartam. heti 3 minimum legyen meg, de lehet több is ha bírod, aztán szépen lassan felhúzni a futást, szobabicó, bicikli, akármi.

2011. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem reménytelen ügye? már kezdtem azt hinni, hogy teljesen reménytelen.


De akkor megpróbálok többet úszni, rendszeresen, mert tényleg leszeretnék fogyni, főleg a combomon, mert az összeér és ha szoknyát szeretnék hordani mindig kidörzsöli.

2011. júl. 12. 10:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ez tényleg hormonális eredetű (és első olvasásra annak tűnik), akkor diétázhatsz meg futhatsz te tök keményen, nem jön majd a várt eredmény.

Mindenképpen orvosi vizsgálat kellene, hogy megnézzék, tényleg a hormonjaiddal van-e baj.

2011. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor is le tudsz fogyni,ha hormonális eredetű problémád van. 15 éves vagyok,műtét előtt állok,mert súlyos pajzsmirigy alulműködésem van már 6 éve. Mindenki,aki azt mondja,hogy nem lehet lefogyni ilyen betegség mellett,akaratgyenge. Tavaly fogytam 12 kilót. Nem kellett megerőltetnem magam annyira. Egészséges táplálkozás + sport a megoldás. 172cm/59kg. ;)
2011. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem szoktam diétát javasolni de most neked azt mondom kevesebb tésztafélét egyél L-Carnitint beszerezhetsz olcsó és jó is (L-Carnitin zsírégető segíti a zsírok felhasználását) fuss valamennyit ne sokat de amennyit tudsz, otthon fekvőtámasz, felülés, törzsemelés és gyorsan le fog menni elvileg
2011. júl. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!