Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség, tapasztaltabbak, mi...

Segítség, tapasztaltabbak, mi lehet a gond? Elvesztettem a hitem, hogy valaha is sikerül.

Figyelt kérdés

Szeretnék megszabadulni 12 kilótól. A vizsgaidőszak vége óta, nagyjából 3 hete rengeteget edzek. Heti 4x kb. 2 órát minimum, de van, hogy egy nap 2x megyek. Ebbe benne van egy személyi edző edzésterve, amit zsírégetés és alakformálás címén személyre szabottan nekem írt, plusz mellé spinracing, hot iron (súlyzós edzés), néha pilates, és mindenféle alakformáló óra, amilyet épp tartanak. A kb. 2 óra is így jön össze, hogy valamelyik a fent felsoroltakból, és utána a konditeremben végigcsinálom az edzéstervet. Sokszor több is, mint 2 óra. Mellette minden nap gyalog közlekedem, szóval előfordul, hogy 3-10 km-t is sétálok, néha hegynek fel, mikor mamámhoz megyek.


Az étel: ebben lehet valahol a hiba, de nem tudom, hol. Térfogatra rengeteget eszem.. Ebéd nagyjából fél kiló paradicsomsaláta (nem majonézes, sima olivaolajos), néhány mozarella sajttal ( max 10 deka ). Vagy sajt helyett néha tonhal. Imádom a paradicsomot, szóval van nap, hogy 1-másfél kilót is benyomok belőle. Plusz még alma, sárgabarack, répa. Ezekből rengeteget eszem. Ha térfogatra ilyen sok, az baj lehet?


A problémám, hogy ez a 3 hét alatt egy dekát sem fogytam. Pedig számítottam már úgy 2-3 kiló mínuszra.. de sehol sincs. Érzetre sokkal jobban érzem magam, feszesebbnek, de ruhaméretben, semmiben nem csökkentem. Miért nem fogyok??

Amúgy vizsgaidőszakban nem jártam edzeni, max heti 1-szer, szorgalmi időszakban heti 2-szer, 3-szor, így ehhez képest intenzív nagyon, amit most csinálok.


Segítsetek kérlek, vagy adjatok hatékonyabb tippeket, mert télig attól a 12 kilótól nagyon szeretnék megszabadulni, rosszul érzem így magam:(


Köszönöm!


2011. júl. 13. 14:14
 1/10 bix ***** válasza:
81%

miért csak ebédet látok az étel címszó alatt? kor? gondolom lány vagy azt leszűkítettem:)


reggeli

tízórai

ebéd

uzsi

vacsora


ezt kéne ŐSZINTÉN leírni hogy hogy néz ki egy nap... a paradicsom nem gáz 100 g ben valamivel több mint 20 kcal van, egy kilóban nincs 240 kcal tokkal vonóval, bár az olivaolaj mennyisége ezen még dobhat de nagyságrendileg nem vészes.

2011. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért csak az ebédet látod, mert nagyjából csak ebédelek egy nap. Reggel 8tól úgy 11ig vagyok a konditeremben, tusolással, mindennel, úgy fél12, mire hazaérek. Utána szoktam ebédelni. Edzés után heti kétszer becsúszik mondjuk 1-2 sör, de számoljunk heti 4et. Vacsorára szoktam az almát, bébirépát, esetleg még paradicsomot. Ezért mondtam, hogy térfogatra szerintem abnormális, amennyit eszem. Főtt ételt nem nagyon szoktam. A tonhalat nem számítva vegetáriánus vagyok, de ünnepekkor azért eszem a sonkából, szóval ez nem olyan szigorú. De ha főtt ételt is eszem, az max 10 dkg rizs, vagy lecsó, bár ez 2 hetente fordul elő. Az elmúlt 3 hétben mindennap ezeket ettem, amit fent írtam. Néha több mozarella, néha kevesebb, de ennyi.

De igazad van, a sört nem számoltam bele, bár azt nem akarom lejjebb adni, nem is érzem mondjuk soknak. Meg a barna sör állítólag egészséges is.

Ja igen, lány vagyok. 22 éves, 180 cm és 77 kiló.

2011. júl. 13. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
kép? paramétereid?
2011. júl. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Paramétereket előző hozzászólásomban leírtam, vagy centikre gondoltál? Mert szerintem az ugyanolyan irreleváns azt nézve, hogy hol lehet a hiba az edzés és étkezés kombinációban.
2011. júl. 13. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:

a tömegedre és a magasságodra ill. a korodra gondoltam, csak egyszerre írtunk


de istenigazából nem is érdekel már a képed sem, ilyen paraméterekkel,úgy, hogy napi 2*2 óra konditermi edzést bírsz semmi szükséged 12 kg fogyásra...pszichológusra annál inkább, mert az étkezési zavarod mellett testképzavarod is van

2011. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nincs testképzavarom, de kösz. 62-65 kilósan éreztem jól magam, és akkor is volt rajtam mit fogni, ilyen alkat vagyok.

Ha úgy látod, étkezési zavaraim vannak, kérlek, fogalmazz konkrétabban. Nem elegendő a fehérjebevitel? Nem is szeretnék látványos izomtömeget magamra szedni, csak jobb állóképességet, feszesebb vonalakat. Térfogatra nagyon sok az ételmennyiség?

2011. júl. 13. 14:48
 7/10 bix ***** válasza:

háát itt lesz a gond. ha tényleg csak ennyit eszel akkor naponta ez nincs 700 kcal se. ez azt kéne jelentse hogy brutális kalória deficited kéne legyen... de nincs...


100 g mozarella átlagosan olyan 300 kcal 1 kiló paradicsom az kb 250. a hal vagy csirke elhanyagolható, csirkemell 100g ben van vagy 120 kcal max, halban ha száraz és nem valami olajos cucc akkor 90-100 között valahol átlagban 100g. ez összesen nincs 900 kcal. egy átlagos, fiatal nő energiaigénye ha nem végez valami fizikai munkát akkor 1800-2300 között alakulgat...


fogynod kéne. más kérdés hogy ez marha kevés és ennek rengeteg hátulütője lehet később, de az más kérdés.


kezd el nézegetni és mérni a valós kcal beviteledet. a kalória az ami zsírként képes raktározódni, de csak akkor ha nem égeted el... ha nem fogysz akkor annyi kalóriát viszel be kb amennyit elégetsz...


kajanapló grammolós konyhai mérleg, cimkék olvasgatása, és mindent felírni... ez így számomra (12 diéta után...) hihetetlen, ilyen alacsony kalóriabevitel mellett nem hogy fogynod kéne, de jóformán fel se kéne tudj állni az ágyból ha ilyen edzést csinálsz...


mondjuk egy edzésed ha jó az intenzitása és 2 óra akkor simán lehet 1200-1500 kcal is. emellé hasra legyen 1900 kcal az igényed naponta még, összességében legalább 2700 elégetett kalória. erre eszel te 1000-et se. ez így nem áll össze...

2011. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem sem áll össze, ezért kérdeztem! Gondoltam, mi van, ha valami hormonproblémám van.. Mert még egy sörözős napon sem sok kalóriában, amit beviszek, csak mondom, térfogatban. Az edzések meg nagyon intenzívek, főleg, mikor spinracinggel kezdek, és utána megyek át a konditerembe. Ezt nem értem én sem!
2011. júl. 13. 14:52
 9/10 bix ***** válasza:
81%

nézesd meg magad orvossal, hátha alapon, de a szervezet nem ufó. nem tud intergalaktikus energiával menni. vagy beviszed vagy nem. ha nincs meg a kalória amit elégetsz valahonnan fedezni fogja. ha terhelés van akkor izomhoz nem nyúlhat, így marad a zsír. ha nem bont zsírt akkor van elég szénhidrát...


annyi lehet még, hogy az edzések miatt szépen lassan beindult a fogyás, és párhuzamosan az izmok glikogén raktárait is csúcsra töltötted, így bár a méret és súly nem igazán mozdult de valamennyi zsírt veszítettél...



ha nem fogysz így nem bontasz zsírt, és nem viszel be elég kalóriát akkor meghalsz. a szervezetnek nincs más forrása hogy fedezze a mozgást... bevitt kalória zsír vagy izomban és májban tárolt glikogén. kb ennyi a képlet

2011. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És még az nem lehet, hogy megiszom egy nap 3-4 liter vizet, plusz a napi mondjuk másfél-2 kiló étel, hogy ezektől nem megy lejjebb a mérleg? A 3 liter az alap, de ha este is megyek edzeni, akkor elfogy még bőven közben.. Szóval ez most lehet, hogy hülye kérdés, de vízhajtót nem kéne szednem? Vagy egyek térfogatra kevesebbet és mást? Mit csináljak?

Írtam azt hiszem, hogy az érzet jobb, mert sokkal feszesebbnek érzem magam. A kulcscsontom is jobban látszik, de nem feltűnően. Ez jelentheti, hogy zsírból ment le, vagy csak az izom lett ott feszesebb?

bix, nagyon hasznosak a válaszaid, köszönöm! Ha tudsz, írj még!

2011. júl. 13. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!