Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki próbálta már ki a Dukan...

Ki próbálta már ki a Dukan diétát? Hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
Szeptemberig le szeretnék adni 6 kilót. ez lehetséges a Dukan diétával? Hogy kell ezt csinálni 2 hétig csak fehérjét kell enni? hogy van ez? légyszí írjatok!
2011. aug. 1. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz belefogni egy olyan diétába, amiről semmit sem tudsz?
2011. aug. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
utána olvastam egy kicsit de az alapján nem derült ki sok a diétából. tudom h 4 szakasza van de nem tudom h az egyes szakaszok meddig tartanak. Amúgy meg nagyon jól hangzik az h éhségérzet nélkül is lehet fogyni ráadásul úgy hallottam h sokat.
2011. aug. 1. 00:34
 3/6 anonim ***** válasza:
kb. minden diéta ezt ígéri. Inkább válts életmódot.
2011. aug. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg olvasd el, milyen betegségeket lehet kapni attól, ha túlzásba viszed a fehérjebevitelt.
2011. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Még sosem láttam magyar nyelvű könyvet, de most rátaláltam erre, szerintem elég jónak tűnik:


[link]

2012. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Dukan diéta egy silány módszer.


Egyrészt nem egészséges, másrészt hosszú távon sem célszerű.


Bizonyították, hogy a zsírmentes túlzott fehérjefogyasztás káros, de ehhez nem is kell tudósnak lenni, elég ha valaki 2-3 napig csinálja és megtapasztal egy nagy fáradtsági érzetet, kedvtelenséget, erőtlenséget, gyenge szellemi teljesítményt, stb.


Nem a Hollywoodi celebek után kell menni, akik reklámozzák ezt a diétát, ugyanis egy részük még bele se kezdett ebbe a diétába ( de azért a lóvé jól jött nekik a reklám miatt ), másrészt azok akik valójában csinálták, ők korlátozott ideig csinálták csak, aztán leálltak vele és mindezt személyi edzővel és dietetikussal, akik profik abban, hogy miként fogyókúráztassanak sztárokat úgy, hogy azok ne patkoljanak el valamilyen hiányban.


A sztárok amúgy is köztudottan mindenféle diétát bevállaltak az idők során. Bámulatosan fogytak is súlyos kilókat rekordidő alatt és aztán az egész világ elé tárták nagyszerű eredményeiket. Azt is tudjuk viszont, noha ez ritkán jut eszünkbe, hogy a sztárok közül hány drogfüggő és gyógyszerfüggő alakult ki.

Ne akarjunk rájuk hasonlítani.


Amikor kitört ez a forradalmi diéta, akkor én is elolvastam doktor Dukan eredeti könyvét, pusztán kíváncsiságból, és nem volt nagy meglepetés azt olvasni, hogy Dukan úr a diéta követőinek szigorúan nem ajánl intenzív testmozgást, nagyjából fél óra napi sétát ajánl kizárólag.

Ez vicces.

Milyen értelme van egy olyan diétában bízni, amely még annyi energiát sem biztosít, hogy az ember egy óráig képes legyen sétálni ? Annyira egyértelmű volt még Dukan számára is, hogy a diétája nem követhető azok számára, akik fizikálisan aktívak, ezért inkább azzal nyugtatta a követőit, hogy csak nyugodtan pihenjenek a diéta alatt és ha van kedvük, akkor sétáljanak el a sarokig és vissza.

2013. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!