Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Káros, ha így eszem évek óta?...

Káros, ha így eszem évek óta? Lehet valami bajom a táplálkozásom miatt?

Figyelt kérdés

Szóval kb így néz ki az étrendem 5-6 éve:

-reggelire natúr joghurt (persze 0.5-ös), egy db gyümölccsel, általában banán, vagy szezongyümölcsök. kávé no cukor, kévés tej (0.5-ös)

-tízóraira egy db gyümölcs

-ebédre egy egyszerü saláta jégsalátából, paradicsomból, paprikából, uborkából. sült sajttal, vagy fetával eszem meg, vagy olajos halkonzervvel. hétvégén sütök csirkét, vagy marhát (disznót soha, vagy halat. Néha eszem thai kajat, wokban, üvegtésztával. Ebéd után kávézom.

-este tévénézés közben bármilyen gyümölcs, vagy bármilyen zöldség rágcsálása.

Ha nassolni támad kedvem, akkor olajos magvakat eszem, napszaktól függetlenul. Ha mindenkeppen csokit kivanok, akkor 80%kakaotartalmu csokit, mert az olyan bün sz@r, hogy 1 kocka elég is belöle.

Gyumölcsöt es zöldseget amennyi belémfér, barmikor. banánt is. Igyekszem sokat inni, gyógyteákat és vizet, semmi cukor. Méz se, vagy nagyon ritkán.

Szombatonként elöfordul, hogy cseppet benyomok, ha parti van, általában borozni szoktam (vörös, mert az egészséges)

Kicsit tartok attól, h mivel nem eszem túl sok szénhidrátot, szét fogom csapni a gyomrom az alkohol és a napi 2 kávé miatt.

Naponta kétszer megyek nagy wc-re, minden reggel, és minden ebéd után, és valamikor még este is kell...

Magasságom 170 cm, 55kg vagyok, van rajtam izom is. De mostanaban valaki a fülembe ültette a bogarat, h ilyen kajálás mellett elöször a vesém megy tönkre, aztán a gyomrom, aztan a májam, aztán végem lesz.

Ha megeszek pl. egy tányér gulyáslevest, aztan egy tányér turostesztat, akkor irgalmatlan görcsöket kapok, es csak fekudni tudok kb egy órát.

szoval már szétcsesztem magam?? ez jó, vagy rossz táplálkozás??

mert nem veszek olyant ami tele van tartositoszerrel, elolvasom mi van a dobozra irva... és magam fözök, gyorsétterem soha. semmi kóla meg ilyenek, semmi cukros lötty. várom a válaszokat, és bocs h hosszu lett...

ja, mozgás: bicaj, görkori, séta, télen szobabicaj.

26/N


2011. aug. 5. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem káros, mert egyoldalú. A gyümölcsök, zöldségek egészségesek, de jóból is megárt a sok! Rendes főtt ételt is enni kell!
2011. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A túrót, ricottát és a tojást kihagytam. néha az az ebéd zöldséggel.
2011. aug. 5. 16:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Csináltass egy nagylabort, ha mindened jó, akkor nincs baj szerintem.
2011. aug. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ok, megcsináltatom!

kösz.

2011. aug. 5. 16:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy nem eszel cukrot és sok zöldséget, gyümölcsöt eszel.


De a szervezetnek igenis szüksége van szénhidrátra. A reggeli joghurtot kiegészíteném zabkorpával vagy zabpehellyel. Néha pedig nyugodtan mehetne egy teljes kiőrlésű kenyér sovány felvágottal, sajttal és zöldségekkel.


A fehérje pedig szintén nem túl sok. Egyedül az ebéded tartalmaz normális fehérjét. Vacsorára nem ártana még egy kis túró, tojás, sovány hús, esetleg fehérjeturmix.


Meg az ebédhez ne mindig csak nyers salátát egyél. Párolj zöldségeket, csinálj főzeléket (lehet liszt nélkül is, vagy pl. zabpehelyliszttel sűrítve), néha levest stb., mert ez így nagyon egyoldalú.

2011. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még söoha nem föztem fözeleket. de ahhoz alap a liszt, nem? hogyan csinaljam liszt nelkul?
2011. aug. 5. 17:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Pl ez:


[link]

2011. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A cukrot el lehet belőle hagyni, esetleg édesítővel helyettesíteni. De biztos van még csomó hasonló recept.
2011. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi, holnap borsofözeleket csinalok :)
2011. aug. 5. 17:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy görcsöl a gyomrod mert nincs szokva a "terheléshez". De szerintem jól hangzik az evészeted legalábbis nekem egészségesebbnek tűnik az enyémnél. Bár a kávé az savat csinál azt valamivel semlegesítsd.
2011. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!