Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem hülyeség szerintetek a...

Nem hülyeség szerintetek a kcal számítás?

Figyelt kérdés

Én is nagy kalóriaszámlálgatós voltam pár éve, de többet is olvastam erről az elmúlt ídőben és sok mindent találtam:

- a kalóriamegvonás lassítja a szervezetet, de nem csak ez: a test hozzászokik és kevesebbet éget, mivel kevesebbet kap, de a lényeg, hogy sose lehet a fogyás után visszaállni normálra, mivel a test nem fogja engedni az áttérést zsírraktározás nélkül, ezért fogyi után még rosszabb lesz, mint előtte (olyan is volt, hogy aki sok ideig csinálja ezt az akár örökre elcseszheti a szervezetét)

- a másik dolog az maga az életreszabás: ki tervez egész életében kalóriát számolni ? És mégis, ha ezzel a módszerrel fogyunk le akkor ehez hozzászokunk és nehéz lesz döntéseket hozni olyankor amikor nem lesz sem kalóriakalkulátor, sem mérleg, sem kcaltáblázat

- a harmadik dolog az maga a természetellenesség és a sikerhiány: manapság 50%-on felüli arányban számolják az emberek a kalóriákat és az eredmény egekbekiáltóan pocsék, mégis mindenki tovább bízik e módszerben, de miért ? Miért gondoljuk, hogy ugyanattól a művelettől más eredményre jutunk ? Erre van egy tudományos mondás is:" csak egy idióta várhat különböző eredményeket azonos műveletektől "


Akkor felteszem a kérdést: miért tart ki mégis mindenki a kalóriák mellett ? Miért nem vagyunk képesek túllátni a média által ránkszorított szemüvegen és rájönni, hogy ez egy újabb marketingfogás vagy csak sima átverés ? Hiszen mégcsak nincs is alapja, termodinamikai rendszerhez hasonlítanak minket, mikor az emberi test egy egyéni rendszer, nem lehet fizikális szabályokat szabni rá!

Ki ért egyet ? 15/L


2010. nov. 6. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Hát én nem értek egyet.

"Miért nem vagyunk képesek túllátni a média által ránkszorított szemüvegen és rájönni, hogy ez egy újabb marketingfogás vagy csak sima átverés ? Hiszen mégcsak nincs is alapja, termodinamikai rendszerhez hasonlítanak minket, mikor az emberi test egy egyéni rendszer, nem lehet fizikális szabályokat szabni rá!"

Ez a mondatod pl. teljesen butaság. Kinek állna érdekében, hogy átverjen, hogy számolgad a kalóriákat? Honnan veszed, hogy az emberi testre nem lehet fizikális szabályokat szabni? Ennyi erővel micsoda átverés az, hogy az izmok a megterheléstől fejlődnek?


A kalóriaszámolás a lehető legtermészetesebb dolog, csak sokan bután csinálják. Az a lényege, hogy ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit ledolgozol, az deficitet eredményez, amit ki kell pótolni - na honnan?

Igen, a szervezeted zsírraktáraiból.

Ennyi a dolog lényege. Te egy kicsit keveset tanultál még a jelek szerint fizikát és biológiát. Na meg még fejlődő szervezet vagy. Hidd el, felnőttkorban egy kicsit másképp fest a dolog :)

2010. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Az első pont hülyeség, már, hogy a retekbe szokna hozzá a szervezeted? Csak mivel lefogytál így még kevesebb a kalória igényed mint eddig. Ez minden diétánál így van.

A második pont az igaz, ki az a barom aki g-ra pontosan méretgeti a kajáját amikor csak egy standardot adnak meg a tápanyagtáblázatnál.

A harmadik pont megint baromság. Nem lehet fogyni csakis akkor ha negatív a kalória mérleged. Máskülönben mitől fogynál? Az viszont tény, hogy mindenkinek különböző igényei vannak és pont ezért nem szabad a túlspilázott dolgoknak hinni.

2010. nov. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jókat irtak előttem,annyival egésziteném ki,hogyha valaki eredményes fogyást akar tisztában kell lenni a fehérje és ch szükségletével is,mert nem mindegy,hogy az az 1500 kalória (csak a hasamra ütöttem) 1 napra leosztva 5 db kakaóscsigából áll,vagy egy normálisan összeállitott étrenből,amiben minden tápanyag megvan ami a szervezet számára fontos.
2010. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bénabéla11 ***** válasza:

igen igen, egyet értek az előzővel...a minőség a kcalóriánál is fontosabb!!!


és mi az hogy pár éve te kalóriaszámolgató voltál?


ha ennyit olvasol a témában akkor tudnod kell hogy a te korodban nagyon fontos a megfelelő táplálkozás...nehogy koplalj...csak étkezz egészségesen...


de a számolás egy nagyon nagyon jó dolog, viszont tudni kell hogy ne csak a ckal-t számold hanem a fehérjét a ch-t a zsirt, a vitaminokat, rostokat stb. szóval csak a ckal édeskevés...ahogy azt az előttemlévők is irták...


és az hogy ezt a média nyomja rénk nem igaz...ez egy tényleg működő dolog...nézd meg a testépítőket...az egész egy nagy számolás...viszont ahhoz hogy el is érj valamit precíznek és kitartónak kell lenni...hosszútávon...nem pedig 3 hónapig...


az pedig hogy arányosan kevés embernek sikerül, azt jelenti, hogy sokan rosszul csinálják, vagy éppen nincs elég akaraterejük...


hacsak nincs valami komoly sulyproblemad akkor felejtsd el az eszeveszett fogyokurazast...növésben vagy...többet ártassz magadnak mint használsz...ezt már tudnod kéne...


az első az egészség!

2010. nov. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kalóriát számolni okosan kell. Pl nem bocicsokiban kell kiszámolni a napi kalória mennyiséget mert 10 perc alatt megeszed és utána megdöglesz éhen. Sokan ezt csinálják ez tényleg butaság.

De azért nem árt tudni, hogy a kedvenc ételed mennyire hizlal, ha épp fogyni akarsz. A kalória számolás szerintem hatékony ha valaki ésszel csinálja és változatosan.

2010. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
az előttem szólók teljesen rosszul látják, azokat mondják vissza amiket a nagy "szakértőink" hangoztatnak. A valósághoz a kérdező sokkal közelebb áll. Nem mondom h nem lehet vele lefogyni, kalória számolgatással nem azért butaság, hanem más miatt. Én azt tanácsolom kutassataok a témában de ne csak egyoldalú agymosó forrásokból tájékozódjatok, és legyünk egy kicsit szkeptikusabbak a szakértőkkel, mind1 h van papírja vagy nincs, túl sok hitelt adunk az ilyeneknek és a rossz tudás sokkal nagyobb károkat okoz mint a nemtudás.
2013. febr. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia :)

Nálad egy évvel vagyok fiatalabb, és volt nekem is egy nagy kalóriaszámlálós korszakom... Leszoktam róla, mert már én is hülyeségnek tartottam. Nem lehet így élni, idegileg megöl. Teljesen egyet értek veled. :D

2015. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!