Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha napi két - három tábla...

Ha napi két - három tábla csokit ennék csak, akkoris fogynék? :D

Figyelt kérdés
Az ugy lenne 1200 kalória..:D Ugy is lelehetne fogyni, mert ugye kalóriáját tekintve fogyokurás... vagy pl csipszből? Essszem ágába sincs ilyet csinálni, csak ezen gondolkoztam, hogy fogyás tekintetében számit e hogy miből viszed be?( Ugyértem nyilván számit, tudom, csak hogy attól isfogyna e valaki, ha kevés kalóriát ilyen sz.rokbol vinne be.):D Köszi!
2011. aug. 11. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha elég ideig csinálod akkor igen! Volt egy műsor amibe elmeroggyantak voltak kaja terén, volt aki csak pirítóst és Snickers-t evett 25 éves koráig és csont sovány volt. (hiánybetegség, tudod...)
2011. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A cal.az cal.Mindegy,hogy lágy cipó,száraz kiflivég,Pick szalámi v.retek.
2011. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fogyni fogysz, csak lesz szép hiánybetegséged.
2011. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3 tábla sima(!) Milka csokoládé pontosan 1590 kalória.
2011. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TOMAtm ***** válasza:

hát nem,szerintem.

igaz a kalóriahiány meglenne egy darabig,de mivel a kalória nagyrészét az izomzat használja és te nem viszel be a csokival fehérjét,a szervezet elkezdi bontani az izmokat.igy aztán egyre kevesebb kalóriára lenne szüksége(a szervezet igy alkalmazkodik,nem úgy h akkor elkezd zsirt égetni).míg aztán napi 3 kocka csoki is elég lenne,de akkor már rég halott lennél.

sajnos a szervezet olyan h legvégső esetben nyúl a zsírtartalékokhoz.

énis 'fogyózom' most épp,de mais véreshurkát ettem,meg babgulyást és nem is keveset.egyszerűen tudom mi az amivel lehet fogyni,mert vettem a fáradságot és elolvastam pár orvosi könyvet(nem rubint réka könyvet,hanem olyant amiben latin szavak vannak :).

másfelől a csokitól még híznál is mert:a csoki,tészta,meg sok más is gyors felszívódású szénhidrát,ami hamar feltolja az inzulinszintedet(hamar a véráramba kerül a szénhidrát),az inzulin kontroll a fogyás hízás kulcsa,ha tartósan alacsony az inzulined akkor nem keringhet szénhidrát a véredben,tehát nem tud a zsírdepókba sem kerülni.tehát lassú felszívódású ételeket célszerű enni.

sportolok,edzés után 50gramm tiszta szőlőcukrot viszek be,ez feltolja az inzulinszintemet(de nem baj mert ilyenkor a szervezet a májban tárolt glikogénraktárakat tölti vissza a 'cukorból')ezzel együtt beviszek 50gramm tiszta fehérjét ami az inzulinnak hála azonnal eljut a fáradt izmokhoz és nem azokat bontja majd a szervezet,hanem zsírt :)

a másik fontos dolog a kortizol hormon csökkentése a fogyizóknál(meg igazából sokmindenki másnál is).erre ideális a Lean FX pl.de egy szeretkezés is nagymértékben csökkenti ennek a hormonnak a hatását(a kortizol bontatja le az izmokban tárolt fehérjét mert abból könnyebben csinál szénhidrátot a fogyózás alatt.emellett a zsírraktározást is elősegíti).

2011. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy idő után fogynál, de borzasztóan éreznéd magad, és ha sokáig csinálnád, talán bele is halnál.


Eleinte pokoli nagy erő kéne ahhoz, hogy ne zabálj bármilyen táplálékot, ami nem szénhidrát. A csoki gyorsan felszívódó, a vércukorszinted rögtön az egekben lenne egy táblától, de ugyanilyen hirtelen zuhanna is le nem sok idővel a megevése után. Ami azt a parancsot küldené az agyadnak, hogy a vércukorszint lezuhant, vészhelyzet van, gyorsan enni kell, mert ez nem normális állapot.


De ha túl is jutnál 1-2 héttel a csak csoki étrendeddel, jönne a következő rossz: egy átlagos ember izomzata 9 napig képes ellátni utánpótlás nélkül a szervezetet fehérjével. 1-2 hét után azért is fogynál, mert a saját izmaid emésztenéd fel. Ha ezután is folytatod, a szívizom, simaizmok is felkerülnének a listára, itt már életveszélyben lennél. De nagyjából 3 hét alatt 6-8 kiló mínusznál tartanál kb, ha nem vagy elhízva, csak nem zsírból történne a fogyás, hanem elsősorban izomból, szövetközti folyadékból.


És a hiánybetegségeket ne is említsük. Valószínűleg 20-25 nappal a csoki étrend első napjától tüdőgyulladást kapnál, mert az immunrendszered totál le lenne merülve. A hajad elkezdene hullani, a látásod homályos lenne, a fejed kb 1 hét után szüntelenül fájna, és az izmaid görcsölnének, a bőröd olyan száraz lenne, mint a papír, talán 30-40 nappal utána csontod is törne egy esetlen mozdulattól, amit máskor meg sem éreznél.


Ezért kell egészségesen táplálkozni, nem egyoldalúan.

2011. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ejha, nem szép dolgok ezek.. mondom csak felmerült, nemterveztem, márvagy 2éve nem ettem csokit(:() csak ezen gondolkoztam, hogy vajon a mérvado a kaloriabevitel vagy a szénhidrát, stb. na mindegy, jo ezt is tudni azért:d köszi
2011. aug. 11. 16:53
 8/10 anonim ***** válasza:
jaj, olyanokat tudtok összehordani... de már nincs energiám elmagyarázni megint a dolgokat és vitába szállni... :-S <sóhaj,sóhaj>
2011. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bix ***** válasza:

tomnak van igaza, marhajól összeszedte. a fehérje a kulcs a történetben. nincs elég, az izom "bontásával" pedig pótolni tudja ezt. egy darabig.


matematikailag megállná a helyét, a gyakorlatban viszont sokkal több tényező játszik a képletben, és kb minden változó érték...

2011. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megszűnne az anyagcseréd...
2011. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!