Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges táplálkozás hogy...

Egészséges táplálkozás hogy néz ki?

Figyelt kérdés
átlagos ember számára,aki anyagilag nem engedheti meg ,a minőségi termékek vásárlását,hogy minden nap csirkemellet és társait egye,de fogyni akar,vagy súlyt tartani akar?
2011. aug. 15. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs abszolút egészséges táplálkozás, csak egészségesebb.

Javítani te is tudsz, bár ha nincs pénzed, nem sokat sajnos. Attól függ, mennyire nincs pénzed.

Fogyni kalóriadeficittel lehet, súlyt tartani azzal, hogy annyi kalóriát eszel, amennyit elhasználsz.

Lehet fogyni fehér kenyérrel és csirkemell nélkül is, csak nehezebb, és lehet, hogy kisebb mennyiséget kell enned, amitől éhes maradsz.

[link]


Az se mindegy, hogy most hogy táplálkozol, mert ha semmi zöldséget nem eszel, akkor tudsz javítani, ha mostantól eszel valamennyit, de ha eszel egy keveset, és azért nem eszel többet, mert nem telik rá, azon nincs segítség.

2011. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg leírnád, miket eszel most, és mennyi pénzed van, amit áldoznál, esetleg tudnánk javasolni dolgokat.
2011. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bix ***** válasza:
100%

kiszámolod hogy mennyi kalóriára van szükséged. ezek után nagyjából sejthető hogy mennyit kéne enned. pontos értékeket úgyse kapsz, ezt majd idővel kitapasztalod max.


nem kell minden nap csirkemellet enni, ezt marhanagy tévhit. én pl idén diétánál is pulyka alsócombot ettem, bőr nélkül, olcsó, finom.


mi az amit nem tudsz megengedni magadnak? sok zöldséget kéne enni, beleférnek még a hüvelyesek, némi gyümölcs, sovány tejtermékek, tojás, hal, natúr húsok (lehetőleg nem olajban sütve, bár súlytartásnál szinte mindegy), teljes kiörlésű kenyér max, durum lisztes tészták... tojás, stb.


pl sokszor le lett írva, de egy zabpehely, vagy műzli nem igazán összeg és egy csomaggal nem kevés ideig elvagy reggelre. tízóraira simán mehet alma vagy valami olcsó idénygyümölcs, ebédre zöldség, némi husi, saláta, rizs akármi. a fehérjét simán lehet olcsóbb fehérjeforrásokból fedezni, a tavasszal 500 huf alatt vettem a pulyka alsócombot kilónként... én se vagyok eleresztve anyagilag... uzsira lehet enni pl megint némi gyümit, aztán vacsira egy kis zsírszegény túrót kikeverni némi vanilia aromával, édesítővel.


amit kerülni kéne hosszútávon az a fehérlisztes történetek az olajos zsíros kaják, az édességek és egyébb nasi kategóriába sorolható dolgok, az olajos magvak ésszerűtlen és indokolatlan zabálása (mogyoró, dió, stb) félkész kész kaják, túlzott krumplifogyasztás, stb...

2011. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ma ettem egy szendvicset benne májkrém paradicsom, később egy barack, most meg egy alma. de nem vagyok éhes.


napi 5 étkezés nekem nem megy............

2011. aug. 15. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemazér... de az 5-ből 3 megvolt neked. 3 fő étkezés van és 2 kisebb (gyümölcs vagy natúr joghurt vagy kefír), a fő étkezéseken belül pedig a vacsora kis adag.
2011. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Egyél mindig idénygyümölcsöket és -zöldségeket! A természet mindig megtermeli azt, amire épp szükséged van és az import áruk amúgy se olyan jók. Szóval hiába imádom a paradicsomot, inkább eszem nyáron a finom magyar parit, mint télen az importot.

Nem tudom, hogy mennyire bizonyított tény, hogy az idénynek megfelelő gyümölcsök és zöldségek fogyasztása egészségesebb, de az én családom így étkezik és mindenki jó bőrben van. :)

2011. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az előzőhöz még annyit tennék hozzá, hogy olcsóbb is az, amiből az országban épp sok terem, ráadásul a magyar mezőgazdaságot támogatod vele, nem a spanyolt, hollandot stb. Tudom, ez nem mindenkinek szempont, nekem az. :)
2011. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is az lenne, ha a magyar nem kerülne 3-szor annyiba, mint az import, és nem lenne ugyanolyan rohadt.

Szívesen venném a drágább magyart, ha jobb lenne, de sajnos a nyáron termő gyümölcsök kivételével nem jobb. Legalábbis ott nem, ahol én, a pesti hozzájutok.

Meg kéne oldani, hogy kulturált formában meg tudjuk venni, mert a vidéki sem jön fel Pestre apróságokat venni, mert megveszi otthon.


Egyébként meg az, hogy együnk idénygyümölcsöt, még sem nem olcsó, sem nem egészséges, ha mellette összeeszünk egy csomó szemetet is.

2011. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!