Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan segitsek neki es hogy...

Hogyan segitsek neki es hogy kell kiszamolni a testzsirszazalekot?

Figyelt kérdés

Anyukamrol lenne szo. O 159 cm magas es kb. 70-73 kg lehet. Sajnos meg van kicsit hizva. Szeretne lefogyni, mert o nagyon igenyes magara, de valahogy nem tud, holott minden nap kondizik. 1 orat tornazik (taposogep, eliptikus gep...ilyesmi.) Enni meg szerintem koplal, de most azt mondta hogy hallgat ram. Azt akarom, hogy fusson, de valahogy azt nem birja. Ra kellene fokozatosan vezetnem, de hogyan. Le szeretne fogyni...


Mit tanacsoljak neki? Szerintem az edzese se jo, mert nem kardiozik, hanem csak gyur. No meg o 51 eves. Szoval hogyan tudna lefogyni ilyen meretekkel egy 51 eves no? Korte alkata van. Combja az ami nagyon szeles, no meg volt egy petefeszek mutete ami miatt kicsit gomb alaku a hasa, de szerintem az csak zsirlerakodas.


Ez lenne az elso kerdesem. A masik meg az lenne, hogy hogyan szamoljam ki magamnak es neki a testzsirszazalekot?


Elore is koszi.


2011. aug. 17. 15:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Hogyan jojjek ra arra, hogy neki mi a jo es a hatasos? Magamnal kb. megtalaltam, de minden embertipus ugye mas es mas...
2011. aug. 17. 15:04
 2/3 A kérdező kommentje:

TOVABBI kerdesem: hogyan lehetne 47-es COMBOM? Most 55-os van. (170 cm magas vagyok).


Kerlek, ha tudtok minden kerdesre irjatok!! Koszi.

2011. aug. 17. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Fogyás akkor történik, ha az elfogyasztott étel energiatartalma kevesebb, mint amennyit a szervezet elhasznál. A kulcs a megfelelő étrend.

2. A futást semmiképpen nem javaslom. Az elliptikus (ami jellemzően nem gyúrás, hanem kardió) viszont jó választás. Olyan intenzitással kell végezni, hogy megerőltető legyen, de ne túlzottan. Ha 30-40 perc után alaposan megizzad, de azért nem esik össze, kb. akkor jó.

3. A testzsírszázalékot mérni lehet. Az elérhető módszerek közül, talán az a legmegbízhatóbb, amely a test ellenállását méri (lehetőleg kéznél és lábnál is legyen érintkező). Vannak netes kalkulátorok, melyek adott testméretekből próbálják megállapítani a testzsírszázalékot. Ezekből többet is érdemes elvégezni, és a kapott eredményeket átlagolni.

2011. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!