Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudom kiszámolni a...

Hogy tudom kiszámolni a kalóriaszükségletem?

Figyelt kérdés
Most kezdek diétázni, 22éves vagyok, 167cm, 83kg és nő. Nem szeretnék egészségtelenül gyorsan lefogyni, hisz már így sem vagyok túl egészséges,figyelnem kell magamra. Ezért úgy terveztem, hogy nyárig szeretném leadni a feleslegem, kb olyan 20kilóra gondoltam. De már 15-el is elégedett lennék. Viszont nem tudom, hogy hogy álljak neki? Régebben napi szinten sportoltam, 2éve viszont semmit, a betegségem miatt. Nagyjából mindent ehetek, de koplalnom tilos. Hogy tudja kiszámítani az ember, hogy mennyi a kalóriszükséglete? Ez azt jelenti,hogy ha annyit beviszek,akkor tartom a súlyom,ha az alatt,akkor fogyok? És ha x a kalóriszükségletem,mennyivel kell kevesebbet ennem,hogy azért ne nyárra kezdjen beindulni a fogyás,hanem szép lassan elinduljon? Egyszer lefogytam már 10kg-ot igaz akkor nem tudtam enni, a sok gyógyszer miatt,akkor úgy volt,hogy 1hónapig szinte alig ettem,nem ment le csak 4-5kg,aztán 2hét alatt ledobtem 5-6kilót úgy,hogy elkezdtem normálisan enni,ez mitől lehetett? Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 9. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is tudnod kell az alapanyagcserédet. Ennyire van szükséged, ha egész nap csak fekszel. Használhatod például ezt a kalkulátort:

[link]


A valós energiaszükséglet azonban nagyobb ennél. Vannak különböző szorzók erre. Ha például ülőmunkát végzel, és nem sportolsz, akkor add hozzá az alapanagcserédhez annak kb. harmadát.


Ha egészségesen szeretnél fogyni, kb. annyi kalóriát vigyél be, amennyi az alapanyagcseréd értéke. Így havonta kb. 2-4 kilót fogsz leadni.

2011. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!