Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítő szándékkal, kioktatás...

Segítő szándékkal, kioktatás nélkül?

Figyelt kérdés

Kalóriaszámlálással akarok fogyni + sporttal. Kiszámítottam orvosi lexikonon. Viszont azt hallottam, hogy ha torna után szénhidrátot eszem, nem fogok lefogyni (bonyolult biokémiai folyamat, ha van utánpótlás, a szervezet nem nyúl a tartalékokhoz). Én azt hittem, hogy a kalóriadeficit számít.

Tornázni csak este délután, munka után tudok. Utána éhes vagyok. Csak zöldséggel és gyümölccsel nem lakom jól. Húst egészségügyi okokból csak korlátozottan ehetek, heti 4-5-ször szoktam, és inkább délben. Vagyis este (7 körül, fekvés 11-kor), ha nem akarok éhen halni, muszáj ennem szénhidrátot. Ezt egyébként a dietetikus sem tiltja.

Tényleg nem számít a kalóriadeficit így?


Mert ha ez igaz, nem látok más megoldást, mint nem tornázni, mert akkor elég a saláta szénhidrát nélkül. De tudom, hogy ez sem jó megoldás.


Kérdésem az, hogy tényleg esélytelen-e a fogyás, ha este megeszem egy normál méretű szendvicset? (Kb. 2/3-át, mint amennyit meg bírnék enni.)

Attól kíméljetek meg, hogy márpedig fehérjét kell ennem, ha sikert akarok, mert nem tehetem meg.


2011. aug. 19. 13:51
 1/6 bix ***** válasza:

az adott kalória mennyiség számít ez így van. azért szoktuk javasolni hogy este csak fehérje, mert ha este is szénhidrátot eszel, akkor azt máshonnan kell elvenni, tehát napközben lesz sok olyan időszak, amikor alacsony vércukron kell vegetálni, ami se az agynak, se a közérzetednek nem jó.


ha este belefér az igényedbe (mit dobott?) akkor eheted.


túró?

2011. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagyis este = VACSI este, bocsánat, így érthetőbb talán
2011. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kalóriában belefér.
2011. aug. 19. 14:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, igazad van. :)
2011. aug. 19. 14:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom megenni az üres túrót. Szeretem a körözöttet, de csak kenyérrel, különben fáj a gyomrom. Vagy tésztán, de az se jobb, mint a szendvics, gondolom.
2011. aug. 19. 14:04
 6/6 anonim ***** válasza:

vacsira: fél pohár zsírszegény johurttal elkeversz 10-15 dkg túrót, és belekockázol egy barackot/almát/ami van. Tehetsz bele édesítőt, ha kicsit savanykásnak érzed. Én legtöbbször ezt eszem vacsira. Tudom, a gyümölcs is szénhidrát, de azért ez a kaja sokkal jobb, mint a kenyér vagy a tészta.

A másik, amire rászoktam: lehet kapni műanyag tükörtojás sütőt (100 ft-os boltokban, ilyen olcsó helyeken), 4 rekeszes, beleütöd a tojást, be a mikróba és olaj nélkül megsül. Szoktam bele sonkát meg hagymát tenni, utána paprikával uborkával eszem. Ez laktató és szénhidrátmentes is :)

2011. aug. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!