Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy hiába...

Miért van az, hogy hiába sportolok, nem látszik a változás?

Figyelt kérdés
Mielőtt belém kötnétek, zárójelbe teszem a 'hiába' szócskát, mert nyilván egészséges, jót tesz a közérzetnek, stb. Egy szűk éve rendszeresen, heti kb. 3 alkalommal futok 30-40 perceket, és ugyanennyit step aerobicozom. Ha megfogom a lábam, érzem, hogy kemény, izmos, de ha ránézek, ez nemigen tűnik fel. Szerintem ha feltennék ide egy képet az alakomról, olyan válaszokat kapnék, hogy 'fogynod nem kell, de a sportolás nagyon rádfér'. Fogynom nem kell, teljesen normális súlyom van, a testzsírszázalékom kb. 19-22 között ingázik. Egészségesen táplálkozom, teljes kiörlésű kenyér, fehér húsok, tojás, túró, gyümölcs, zöldség..Nem tartok szigorú étrendet, és ha időnként megkívánok valamit, azt nem tagadom meg magamtól. A normál alkatú lányoknak, akik képeket tesznek fel magukról, mindig azt mondjátok, hogy bőven elég a sport+ egészséges étkezés, és húdelátványos eredményeket fognak elérni. MÉgis menniyt kell várni, hogy meglátszódjon rajtam a mozgás??És ne csak annyit érezzek, hogy igen, izmos a lábam..Nem Rubint Réka alkatot szeretnék, csak annyit, hogy kicsit tónusosabb legyek..Az az elkeserítő, hogy kb. mindenhol úgy állítják be, hogy 'mozogj heti 3x 30-40 percet, fogd vissza az étkezést, és nyárra bomba alakod lesz'. Mondják ezt pl. áprilisban. Néha úgy érzem, hogy tök feleslegesen csinálom..Borzasztó lusta voltam világéletemben, és nagy erőfeszítseket kellett tennem, hogy ezt rendszeressé tegyem..de sokkal motiválóbb lenne, ha én is tapasztalnám, amit itt annyian írnak..hogy sokkal csinosabbak lettek, mennek le a centik, és csodát tett az alkukkal a sport. 19/L
2011. szept. 1. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

emelned kéne az intenzitást vagy a távot


képet azért nyugodtan dobj fel magadról

2011. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az, hogy egészségesen étkezel az nagyon dícséretes, de nem elég. Ha megeszel 4000 kalóriát naponta, akkor soha nem leszel definiáltabb. Mennyit eszel naponta?
2011. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan mit szeretnél? Karcsúbb lábakat vagy nagyobb izmot a lábadon? És hol? Vádlin? Combon? Elöl? Hátul?
2011. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem eszem 4000 kalóriát, ha így lenne, akkor nem csodálkoznék az eredménytelenségemen. Kb. 1600-2000 között szoktam maradni.

Szálkás, vékony(abb) lábakat szeretnék, amin látszanak valamennyire az izmok..Lehet, hogy ez ellentmondásosan hangzik, de linkelek 2 képet, hogy valami ilyesmire gondolok. Tudom, hogy ez extra vékony példa, de mégis ez hasonlít leginkább a számomra ideálisnak tartott lábhoz:



[link]



[link]

2011. szept. 1. 18:11
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


véletlenül 2x raktam be ugyanazt..ez a másik link.

2011. szept. 1. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
30perc futással és főleg step aerobickal ilyet nem csinálsz.ez szinte izom nélküli láb,ehhez vagy 20kilométereket kell futni,vagy úszni kell.
2011. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

pfff szegény. :(

hormonprobléma nincs? fele annyit sportolok, mint te (röplabda) és olyan a lábam, mint amit szeretnél. A nővérem viszont alig eszik, egy csomót edz és mégsem tud lefogyni. De ha nem tartja ezt, akkor meg nagyon felhízik... Lehet, hogy alapból is ilyen vagy. Kitartást

2011. szept. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó:de a röpitől vált ilyenné a lábad, vagy már alkatilag is izmosabb/vékonyabb voltál? Mert azért a kiinduló állapot sem mindegy. Nekem régebben volt egy kis feleslegem, de most tényleg nem lehet azt mondani, hogy van miből leadni. Nincs semmilyen hormonproblémám, úgyhogy nem ez okozza.

Utolsó előtti: jól gondolom, hogy azért írod ezt, mert ez a láb szinte teljesen le van szálkásítva, és ez csak nagyon kemény és hosszantartó munkával érhető el? Mert akkor lemondok róla..Azt hittem, hogy normális táplálkozással, és rendszeres mozgással sikerülhet valami kis formát adni magamnak(nem feltétlenül ilyen drasztikus szálkásságot, minta képen, elég lenne csak megközelíteni), de úgy látszik, ebben is szerencsétlen kivétel vagyok..Ennél többet pedig nincs időm/erőm küzdeni azért, hogy elérjem a nekem tetsző alakot.Ennél több mozgás már ROSSZUL esik és nem is fér bele az időmbe. Úgyhogy akkor erről ennyit..Cska tudnám, h miért hangoztatják ennyire a sportnaka csodatévő erejét..Oké, hogy motiváció kell az embereknek, hogy ezta fontos és egészséges dolgot beiktassák az életükbe, de ez így akkor is át*aszás...HIába sportolok, és keményedtek meg az izmaim, smemit nem érek vele, ha egyszerűen nem, vagy alig látszik..nagyon elegem van:(

2011. szept. 2. 07:53
 9/9 anonim válasza:
Valószínűleg keményebben kéne sportolnod..de nem mindegy mit sportolsz mert van amitől nem fogysz. Futástól nem annyira fogysz de tenisz, röpi vagy valami ilyesmitől tuti lesz változás ;)
2011. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!