Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A tepertős pogácsa jobban...

A tepertős pogácsa jobban hízlal, mint egy sima, mondjuk vajas pogácsa?

Figyelt kérdés
Merthogy a töpörtyű mégiscsak tiszta zsír... :(
2011. szept. 7. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A zsir SOKKAL JOBBAN HIZLAL, mint bármi más, mivel sokkal több kalória van benne: 100 g fehérje átlagban 100-150 kcal, 100 g szénhidrát 400, 100 g zsir 800!!!!!!
2011. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na jó, csak én azt sem tudtam, hogy abban tényleg tepertő van, vagy csak valamiért úgy hívják!!! :))
2011. szept. 7. 13:29
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha megeszek napi 20-30 dekát, az soknak számít ülőmunkához?
2011. szept. 7. 13:30
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
hizlaló kaja nincs, ha a napi szükséges kalóriabeviteled felett eszel pl egy almát, akkor attól is hízni fogsz
2011. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A tepertös pogácsában darált tepertö van, a másikakban meg vaj/margarin/zsir. A vaj/margarin/zsir semmmivel sem diétásabb. Ezen kivül a JÓ tepertö NEM tiszta zsir - ugyanis azt sütötték ki belöle, igy keletkezett, a nagy része sima kötöszövet.

De semmilyen pogácsa nem kimondottan kalóriaszegény (100 g valamivel több, mint 200 kcal). HA fogyni akarsz, akkor csak ritkán egyél, és ne sokat - max. 1-2 db-ot.

2011. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én úgy egész nap majszolom ezt az adagot. Azt hittem, ha átállok egy másik pogira, akkor jobb a helyzet, de akkor megpróbálom inkább lemozogni. :D


Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. szept. 7. 16:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1. tepertős pogácsa csak a nevében tepertős. mégis ki tenne tepertőt egy pogácsába? hát ez nem logikus :D

2. fehérje kb. 100-150kcal. meg kb. a Holdon 200kcal. a fehérjéből (100g) ugyan úgy 400kcalt nyer a szervezet, mint 100g CH-ból. zsír meg igen, 900kcal körül van / 100g. ez a komoly rész volt, itt nem ironizáltam mint az 1. ponthóban.

3. nincsen hizlaló étel. kalóriamérleg van, ami a bejuttatott energiát számolja, és a leadott energiát. emellett persze számít az élelmiszer minősége is.

2011. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem különösebben hizlalóbb. De ha bármelyikből is intravénásan adagolod magad a diéta idején, akkor az hosszadalmas diétának ígérkezik. Egyet bármelyik fajtából ehetsz, de ne többet.


25/L

2011. szept. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

@ Aczél: "tepertős pogácsa csak a nevében tepertős. mégis ki tenne tepertőt egy pogácsába? hát ez nem logikus"


Szerintem meg ez a mondatod nem logikus - ugyanis a tepertös pogácsa onnan kapta a nevét, hogy tepertöt tesznek bele. Keress meg egy receptet, akkor láthatod, hogy a tepertöt ledarálják és a tésztára kenik, igy hajtogatják, és a kenést-hajtogatást ismétlik. Ettöl lesz leveles. A nem tepertösben más zsiradékot (vajat, margarint vagy zsirt) kennek bele. Mellékesen eredetileg az egész apró darabokat tudták igy hasznositani, erre találták ki.

2011. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az 1. pont reagálás volt, talán kérdező írt valamit, hogy van-e tepertő a tepertős pogiban.

direkt ezért a 2. részhez odaírtam, hogy ez már nem ironikus.

2011. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!