Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Butaság lenne 1800 kalóriás...

Butaság lenne 1800 kalóriás étrenddel belevágni a fogyókúrámba?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy eleinte 1800 kalóriát fogok fogyasztani, s ezt idővel egyre csökkenteni. Napi 1 óra testmozgást tűztem ki célomul. Huhh, most nagyon elszánt vagyok, ezért nem kezdem rögtön 1200-1400 kalóriás étrenddel, mert rögvest feladnám. Vagy annyival kellene kezdeni? Egy év alatt szeretnék lefogyni 25 kilót, most 80 vagyok és 176 cm. Minden építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok.
2011. szept. 14. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
nem, teljesen jó lesz, ha tényleg sportolsz, viszont a 25 legyen max 10-12 kg, 176 cm-hez ne akarj 55 kg lenni
2011. szept. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, sport nélkül el sem érdemes kezdeni. Ezekre gondoltam: bicajozni, elliptikus trénerezni, intenzíven gyalogolni, otthon tornázni. Nővérem is 176 cm, s mielőtt teherbe esett volna ő 55 kg volt, s nekem nagyon tetszik, ahogy ő akkor kinézett, olyan szép karcsú volt. :) Bár lehet, hogy nem lesz az 55 kg-ból semmi, s megelégszem majd a 65 kg-mal is.
2011. szept. 14. 23:59
 3/8 A kérdező kommentje:
És köszi neked!!!
2011. szept. 15. 00:00
 4/8 anonim ***** válasza:

A kalóriaszám nem rossz szerintem sem, de arra is érdemes lenne odafigyelni, miből áll össze a kalória mennyiség.

Szóval a minőségre is figyelj oda. Pl. szénhidrát fajtára, mennyiségére.

2011. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Olyasmire gondoltam, hogy reggelire menne a zabpehely joghurttal, tízóraira gyümölcs, ebédre sovány hús körettel, uzsonnára joghurt, olajos magvak, vacsorára meg valamilyen saláta.

Köszi neked is!!!

2011. szept. 15. 00:43
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem rossz az összeállítás. Bár az olajos magvakkal is vigyázz! Alattomos kis jószágok, bár finomak. :-)))


Hogy hosszútávon tudd csinálni, javaslom találj ki előre többféle, változatos kajaösszeállítást, vagy akár menüt.


Javaslom, nézz utána a cukordiétának, amit cukorbetegeknek írnak. Szerintem van ilyen jópár az interneten. Ha mégsem találsz ilyet, szívesen küldök, ha kérsz.

Abban elég jól ki vannak találva az arányok. Nekem ez jött/jön be. Nem jellemző éhezés, kevés kalória (1600), és tartható.

2011. szept. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy fogytam majdnem 20 kilót, hogy egyáltalán nem számoltam kalóriát.


Azt tartottam csak be, hogy szénhidrátot csak délelőtt eszünk, akkor is teljes értékűt, és keveset. Mondjuk egy két szelet kenyér, vagy egy adag rizs, müzli tejjel stb... Utána már csak fehérje, szénhidrátból pedig csak zöldség és gyümölcs.


Ennél jobb fogyókúrát szerintem még nem találtak ki.

És számolni sem kell.

2011. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is!
2011. szept. 15. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!