Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Spinning edzés milyen? Lehet...

Spinning edzés milyen? Lehet bírni? Hatásos? Mekkora súlycsökkenést lehet vele elérni és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj,de komolytalan a kérdés.

De levezetem.

Tegyük fel,hogy a napi kalória igényed 2000kal.

Te mégis minden nap beviszel 3000kalóriát.

Meghízol mert pluszban vagy.

Elkezdesz spinnngre járni,odateszed magad az edzésen és elégetsz kb 500kalóriát,de változni a kinézetben nem sok minden fog,mert még mindig pluszban maradsz napi 500kalóriával,tehát lassul az elhízás,de meg nem áll.


Szóval ha fogyni akarsz,akkor úgy állítsd be a napi kalóriaigényed,hogy deficitbe kerüljön,akkor fogsz fogyni.

Egyébként meg a spinning jó választás,mert a női edzések közül az egyik legjobb kalória égető.

2011. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem 500 kalóriánál többet lehet egy egy órás kemény spinning edzés alatt elégetni.

Én stepdance-re járok, bő egy óra alatt 800 kalória megvan, és ha másfél órán vagyok akkor néha sikerült 1000 felett is.

És a spinning hatásosabb kalóriaégetésben.


De ez függ az életmódodtól, korodtól, génjeidtől, és még annyi mindentől, így tényleg nem lehet válaszolni.

De menj spinningre, jó az szerintem :)

2011. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1x voltam spinningen. soha többé nem megyek:D 20perc után majdnem elájultam.nagyon kemény.amúgy súlyzós edzést/alakformáló edzést simán bírom,de ettől kiköptem a tüdőm,és leszakadt a lábam.viszont tutira nagyon hatásos
2011. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, pedig a spinningben te is szabályozhatod a nehézséget-- szóval ha nem bírod, letekered, aztán kész..

De igaz, minden fajta mozgáshoz másfajta izmok kellenek, így attól még hogy jó erőnlétben van az ember, még nem biztos, hogy kibír egy spinninget. De csak gyakorlás kérdése :)

2011. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
ezek a 800-1000kcal / órás becslések nekem meredeknek tűnnek. küzdősportoknál, harcművészeteknél illetve néhány katonásdi képzésnél kevés keményebb edzés van, energia elemésztésre is, valahogy mókásnak tűnik hogy a tánci az lenne..
2011. szept. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem (csak) tánc, direkt zsírégetésre kifejlesztett mozgásforma..


Nem lennék meglepődve, ha soha életedben nem csináltál volna végig még egy ilyen órát sem, úgy nyilatkozol a témáról.


Mivel nekem vigyáznom kell a pulzusomra, így mérem minden edzés alatt, és bizony ha a pulzusom 90 percen át 130-140 körül van, akkor elégetek ennyi kalóriát.

2011. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Elég jó kalóriaégető a spinning,de azért az egyik hozzászólás itt több sebből is vérzik.

Direkt zsírégető?

Max a kalória ég el,de olyan sport nem nagyon van,ami kimondottan,tisztán csak zsírt éget:).

800-1000 elégetett kal/edzés?

Egy régóta járó,edzett,átlagos testalkatú hölgy,vagy férfi ha egy edzés alatt eléget 5-600kalórát spinningel,akkor az nevezhető kiváló eredménynek.

Ha lemegy egy teljesen kezdő,nulla állóképességgel,jó ha 2-300kalt el tud égetni,azonkívül még csomó más adattól is függ a kal felhasználás.

A legtöbb kalóriát meg a küzdősport és a kettlebell edzés égeti ezek tények és a saját méréseim is ezt támasztják alá.

Akár a dupláját,tripláját is egy spinning edzésnek 180 vagy akár 200as pulzussal az edzések alatt.

De az is tény,hogy a mostanában divatos női edzések közül a spinning az egyik legjobb.

2011. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti:

Én nem vagyok ennyire szakértő, a saját tapasztalataimat írtam le, pulzusmérő órámra támaszkodva. Ezer kalória a dupla óra alatt ment le. (szóval egy óra alatt 500)

Az órát magát hívjuk zsírégető órának, ezért írtam, de igazad van a kalóriákat égetjük. De párezer kalória múlva a zsír is csökken szerencsére.

2011. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

ezeket mondjuk nem tudom hogyan méritek.

kettlebel és küzdősport közben nagy munkát végzel, nagyobb erőkkel dolgozol (súly, gyorsaság sok minden, ezért kurv.a kemények ezek), de az elhasznált energiát a szervezet még fedezheti később zsírból. tehát van egy kalória deficited, ebben közre játszik az edzés, ahol persze glikogént használsz rendesen, de a deficitet idővel zsírból kell fedezni. tehát közvetetten tényleg zsírt éget a mozgás is, nem kell ezen finomkodni. csak nem feltétlen az edzés altt, azonnal, ennek a biokémiája más..

2011. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez attól függ, hogy hol vagy. Egerben pl spinner van, ami inkább a kardióra megy, nem csak a lábat próbálja edzeni, figyelnek a pulzusra és aszerint megy az óra. De ahol barátnőm lakik ott kemény, csak a lábra megy, az izmokra és senkit se hagynak lazsálni. Amit én tapasztaltam az tetszett, és szerintem nagyon hatásos is. Kell 1-2 óra, hogy belejöjj de lehet bírni és hatásos is
2013. máj. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!