Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás vagyok? Mi tévő legyek?

Anorexiás vagyok? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindig is nagy fogyizós voltam, mert régen csúfoltak a teltségem miatt. Állandóan csak azon jár a agyam, hogy nehogy elhízzak. Nos, az a helyzet, hogy nyáron sikerült csúcsformába lendülnöm, (nem mintha egész évben sanyargattam magamat) lefogytam 52 kg-ra. (Kb. 58 voltam, 166 cm vagyok és 15 éves.) Egy hónapig sikerült tartanom az eredményt, nagyjából egészségesen étkeztem, a vacsorát kihagytam, figyeltem a mozgásra is. De most 54-et mutat a mérleg, pedig csak egy kicsivel ettem többet a napokban :'( Elkapott a sírógörcs, koplalni akarok...
2011. szept. 24. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
MEgiszol két liter vizet, máris két kilóval többet mutat a mérleg, mégsem hízol tőle. Nyugodj meg és táplálkozz egészségesen, ha nagyon aggódsz akkor meg mozogj egy kicsivel többet, mint szoktál.
2011. szept. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minél több rajtad az izom arányaiban, annál gyorsabb az alapanyagcseréd, és minél kevesebb, annál lassabb.

Tehát egy 52 kilós, izmos ember többet ehet "büntetlenül", mint egy 52 kilós plöttyedt.


Arról nem beszélve, ha most elkezdesz sportolni, 30 évesen is bombázó leszel, tavasszal már azt vehetsz fel, amit akarsz, és szuperül fogsz kinézni.


Ha koplalni kezdesz, csak még könnyebben hízol vissza, lelassul az anyagcseréd, és életed végéig játszhatod, hogy két kilót leadsz, visszajön három, csak mindig egyre nehezebb lesz azt a kettőt leadni.


Az ilyen apróságokat, mint a laza bőr, lógó mellek, narancsbőr, striák, pattanások, fakó haj, töredező körmök, meg se említem, ami szintén lehet a következménye annak, ha időnként pár napot koplalsz, aztán "rendesen" eszel.

Ne rendesen egyél, hanem lehetőségeidhez mérten egészségesen.

2011. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szia!Mintha magamat olvasnám...Én most 22 éves vagyok,és pontosan ezzel a problémával küzdöttem 15 éves koromban,én akkor 53-ról mentem le 40-re.Figyelj,én tényleg a lehető leghatározottabban azt mondom,hogy hagyd abba.Nálam olyan következményei lettek ennek a dolognak,hogy ma már azt gondolom,bár ne tettem volna.Ha belekerülsz ebbe a mókuskerékbe,nagyon nehéz kimászni belőle,mert egyre csak fogyni akar az ember,én 40 kilósan már arra vigyáztam ,hogy húúú,nehogy 42 fölé menjek,mert akkor úristen,milyen kövér leszek...

És ami miatt nem csinálnám mégegyszer:3 hónapig nem menstruáltam,ami nagyon,de nagyon nem jó dolog,az egész hormonrendszeremet felborítottam.Kaptam rá gyógyszert,mire nagynehezen megjött,de annak meg a mellékhatásai voltak szörnyűek:még feszültebb,idegesebb voltam,alvászavaraim voltak,egyszerűen nem tudtam kipihenni magam.A hajam a nagy fogyás miatt jelentősen megritkult,pedig ritka szép dús,egészséges hajam volt.Egy hajgyógyász aztán helyreállította a dolgot,bár leszögezte,hogyha tovább koplalok,kenhetek a fejbőrömre akármit, tápanyaghiány miatt úgyis hullani fog.

Nagynehezen rendbe jöttem.Soha nem lesz már olyan szép hajam mint volt,és megmondom őszintén,mindig a sírógörcs kerülget amikor erre gondolok,hogy mit is csináltam én akkor magammal.A menstruációm még most sem(!) teljesen ugyanolyan,mint régen,ezt úgy értem,hogy nem könnyebbülök meg úgy utánna mint azelőtt.

Nagyon remélem és kívánom hogy te sokkal ügyesebb legyél mint én,tanulsz az esetemből és nem teszed tönkre magad úgy mint én annak idején.Ezt bántam meg az életemben a legeslegjobban,és ha újra kezdhetném nem tenném ezt.MERT HIDD EL NEM ÉRI MEG.Persze annak idején nekem is hiába mondták...Te legyél okosabb.

Ha valami kérdésed van ezzel kapcsolatban kérdezz nyugodtan!:))

2011. szept. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ja és még annyit leírnék ehhez,hogy ez az egész folyamat,mire rendbe jön úgy-ahogy az ember,nem egy-két hét,hanem sok hónap.Ebből is látszik,hogy mennyire felborul ettől az egésztől a szervezet,és hogy milyen nehéz helyreállítani.Ha meg akarod tartani a súlyod,inkább sportolj rendszeresen,az a legjobb módszer erre,de az evést ne hanyagold el.Bár én a sportot is túlzásba vittem,túl sokat futottam,még a derekam is fájt tőle.Fejlődésben lévő szervezet voltam,ekkor kéne a legjobban vigyázni,mert ha itt elrontjuk nagyon nehéz helyrehozni.
2011. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia utolsó énn 14éves vagyok és nyár óta fogyózok és ez átment ilyen anorexiába..leirnád privátba a történetedet bővebben? v csak ennyi amit leirtál?
2011. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

olyan szerencsétlenek vagytok, és még háború sincs..

mi olyan kib.aszott nehéz az evésben? én baromi együttérző vagyok, tudom, hogy a társadalom hibája meg minden, de csak meg kéne fogni azt a kiba.szott csirkecombot, és megenni. ha meg már nő a pocakod, akkor elgondolkozni, hogy kevesebb is elég. esetleg primitív viselkedésformák helyett olvasni témában! ha tényleg segítség kell, akkor 1. pszichológus vagy pszichiáter inkább, vagy mivel én is annak a pártján állok, hogy műveljétek magatokat, esetleg étkezéshez irányadást én is adhatok, azt elég megfogadni pontról pontra, és akkor nem halsz meg időnek előtte.

2011. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves utolsó előtti!Bocsi hogy csak most reagálok,remélem még olvasod...Szóval igen,igazából ennyi amit leírtam.Habár még talán annyi,hogy a sok futástól(mert én szinte minden nap futottam olyan vékonyan is 5-8 km-eket)fájt a hátam és a derekam,túlerőltettem magam a kevés evés mellett.És ez a dolog se jött olyan hamar rendbe,bár hamarabb,mint a hajhullás és a menstruáció,az utóbbival néha még mostanság is vannak gondok,pedig a fogyókúra előtt nem volt.Tényleg próbálj meg "leszokni" az anorexiáról,mert olyan súlyos kövtkezményei lehetnek,ami vagy nem hozható rendbe,vagy csak pénz segítségével úgy-ahogy...Az én hajam hullása is úgy ált meg,hogy hajgyógyászhoz kerültem,és néha hajkezelésre jártam,illetvedrága samponokkl meg pakolással kellett hogy ápoljam.Mert csak ezekkel a szerekkel jött rendbe,más boltban található termékekkel nem.Emiatt is lelkiismeret-furdalásom van azóta is,mert anyagilag nem vagyunk eleresztve,és akkor ez igen sokba került anyukámnak...

Kérdezz nyugodtan bármit!!!(bár lehet hogy pár napig most leszek gépközelben szóval lehet hogy kicsit sokára fogok megint visszaírni)

És tényleg kívánom neked is hogy ügyesebb legyél mint én és hagyd abba ezt az egészet mielőtt nem késő!

2011. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha a fórumot már törölték az érintettek, de tudtok még privát levelet küldeni!

csak egy tipp.

2011. okt. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!