Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vélemény a mai étrendemről?...

Vélemény a mai étrendemről? Nem volt sok (kalóriára)?

Figyelt kérdés

1: 1 nagy marék zabpehely, 100g natúr joghurt

2: szendvics a suliban 40g rozskenyérből csirkemell sonkával, zöldséggel, kevés sajttal

3: lyukasórában kínaiban 4-5 ek. rizs, 2 pici szezámos-mézes csirkegombóc, utána egy ugyanolyan szendvics mint 10óraira, 1 kis fürt szőlő

4: 1 szelet rozskenyér 50g cottage cheese-zel

5 km futás

5: 15 dkg túró, 3 szem szőlővel


2011. szept. 28. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
fogd már be!
2011. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Teljesen jó!

De ha fogyózol akkor ez sok.

2011. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
első, mi a problem?
2011. szept. 28. 23:09
 4/11 A kérdező kommentje:
elméletileg heti fél kg fogyáshoz 1800 kcalt kell ennem a sport miatt.
2011. szept. 28. 23:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel feltételezem, kamasz vagy, első blikkre némileg kevésnek tűnik (a "nagy marék" nem mértékegység, konyhamérleg beszerzése erősen javasolt), a kínai szezámos vackot leszámítva a kaják típusával amúgy nincs baj, de az összetétellel vannak bibik, a fehérje tuti kevés (ha az a csirkemell sonka a szendvicsen minőségi volt és megvolt minimum 30 deka, nem szóltam). Ha fogyózol, a szőlő nem a legjobb választás (bár három szem aztán nem nagy vasz).


Nem írtad mik a paramétereid (kor, nem, magasság, testtömeg, fizikai aktivitás), ezek hiányában lövésem se lehet a tápanyag és energiaigényedről, így a kérdésedre megközelítő választ se lehet adni. Azt sem írtad, mi a célod (súlytartás, fogyás?)


Ha alacsony növésű, kis súlyú nő vagy, a fizikai aktivitásod közel nulla, akkor nyilván jelentősen más az energiaszükségleted, mint egy 2 méteres, 150 kilós, aktívan sportoló srácnak.

2011. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sok a kenyér, nincsen elég zöldség, a szőlő még elmegy délután, de este a fehérjédhez kell még a zöldség. Sztem a sajt is picit sok, a gyümölcs is kevés.
2011. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jahogy már tudod az energiaigényed. Nem valószínű, hogy ez megvolt 1800 kcal, de jelentősen több aztán semmiképpen nem lehetett. És ha diétázol + sportolsz, sokkal több fehérjére lenne szükséged (pl: csirkemell, pulykamell, hal, tojás).
2011. szept. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

175/66, 21L. a kenyér azért ennyi, mert egyetemen vagyok estig és nem tudom máshogy megoldani. tudom, a fehérje kevés, igaz a szendvicsben volt vagy 15-20 deka csmell sonka, meg tudtommal a cottage cheese is 15g/100g fehérjét tartalmaz. fehérjeturmixot csak minden másnap tudok inni (drága:S)

egyébként fogyás a célom, még 3-4 kg-t. kalkulátorral kiszámoltam amit tudtam, 1200 kcalra jött ki a csirke nélkül, de az nem volt nagy mennyiség egyébként.

zöldséget meg tettem jó sokat a szendvicsbe, de azt nem szoktam számolni. túróhoz nem bírok zöldséget enni. az nekem csak édesen (édesítőszerrel) megy le.

2011. szept. 28. 23:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Okés, akkor a csirkesonka-adagot növeld, ha más nem megy, vagy a cottage cheese-ből küldj le jóval többet - ha a limited veszélyben lenne, akkor a szénhidrátok rovására (szőlő, kenyér), de ma simán mehetett volna több. Így pontosítva a dolgokat nem hangzik gáznak, de ha csirke nélkül 1200 körüli, akkor bizony tényleg kevés (2 szezámos csirkegombóc és 20 deka csirkesonka nincs az az isten, hogy elérje a 600 kcalt). Nem nagy ügy, máskor kicsit több odafigyelés, egy napos kilengés (akár sok, akár kevés) nem okoz nagy károkat.


Ilyen kérdéseknél célszerű lenne odaírni a kalóriákat azoknál, amiről már tudod, mennyi az energiatartalma (pl. mert rajta van a terméken), "natúr joghurtból" van, aminek 100 grammjában 36 kcal található, és olyan is, amiben 115. Túrónál se mindegy, hogy extrasovány, zsírszegény, félzsíros vagy zsíros.


Na mindegy, a lényeg, hogy ne parázz, alapvetően jó úton jársz, de konyhamérlegre ruházz be (2 rongy körül már kapni jókat), ha kalóriákat akarsz számolni, egy idő után mindenképp szükséges lesz.

2011. szept. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :) van már mérlegem, csak reggel tök kómás vagyok és mindig elfelejtem lemérni a zabpelyhet :D de a kenyeret pl. lemértem meg a sonkát is :)
2011. szept. 29. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!