Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindenki mást ir, most akkor...

Mindenki mást ir, most akkor a zsömle lassitja az anyagcserét vagy sem? : S

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy valami lassítja. De olyansenagyon ami gyorsítja,csak nem szabad éhezni,koplalni.
2011. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igeen? :O tehát ehetem ha bele fér a napi kalóriámba? mert más honlapon is irják h az ilyen fehér lisztű cuccok lassitják...ott per. pill. a zsömlére értették....és nagyon nem vágom h akkor mivan...:S
2011. szept. 29. 09:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Többször kell enni keveset. A sok sem jó, mert leterheli a gyomrod, de akevés sem jó, mert a szervezet megszokja az éhezést és azt a kicsit tartalékolgatja.

Az viszont tény, h teljes kiörlésű péktermékek azáltal gyorsíthatják az anyagcserét, hogy élettanilag jobbak, rost tartalmúk könnyítik az emésztést. A kalória ugyanannyi, de hosszabb a felszívódása, tehát egy tk. zsömlétől később fogsz megéhezni újra, mint egy sima fehér zsömlétől.

2011. szept. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát már én sem értem. Orvosi diétán vagyok. Az első amitől nagy ívben eltiltott az a saláta, a második a hús, a harmadik a különböző magvak a teljes kiőrlésű cuccok. Fehér kenyeret sima zsemlét annyit eszek, amennyit akarok. Ja a salátától a nehezen, lassan emészthetőség miatt tiltott leghamarabb. Én mindenesetre meglepődtem.
2011. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az anyagcserét nem lassítja.

A fehér liszttelkészült termékek hamar felszívódnak,felviszik a vércukrodat,amire a szervezet insulinkibocsátással válaszol. Az insulin az amitől éhes leszel.(nagyon leegyszerűsítve)

Tehát csak annyi,hogy hamarabb leszel éhes egy zsemle után mint egy szelet hús után.Akkor is,ha kalóriára ugyanaz.

2011. szept. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha zsömlét kívánsz akkor egyed,átlagba én 57g-nak mérek mindíg egyet,ez pedig 160kcal. Feltúrbózva zöldségekkel,sonkával,lekvárral. kb 250kcal max. És volt egy finom reggelid.

Persze mindenki jön a tk kenyérrel...nekem nem igazán jött be,mivel elég nagy a súlya ezért 160kalóriányi tk kenyér csak egy egészen pici szeletke.Aminek elég lehangoló a látványa,én még csak jól sem lakok vele.

Jelentőssége csak élettanilag van,mert több benne a rost.

Ami jó az még a zabkása:)

2011. szept. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jóó azt tudom, h hamarabb leszek éhes, csak tökre megijedtem h lassitja, mert én kb mindennap eszek egy zsömlét...
2011. szept. 29. 09:28
 8/9 anonim ***** válasza:

"mindennap eszek egy zsömlét"

ekkora bűnt! ! ! na jól van, kérdező, megbocsátunk.

2011. szept. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lassítaná, csak mivel gyorsan felszívódó, nagyon hamar éhes leszel tőle.

De ha még mindig félsz attól, hogy lassítja, igyál a zsömlére kávét édesítővel , vagy egy light energiaitalt, az meggyorsítja:-D

2011. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!