Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért fogy gyorsabban és...

Miért fogy gyorsabban és látványosabban a párom? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

2 hónapja fogyózunk, bőven van súlyfeleslegünk. Nagyjából ugyanazt esszük (én főzök), csak ő nagyobb adagokat. Néha persze van csalónap.

Ő: férfi, nem sportol időhiány miatt, kávézik, eljár hetente 1-2 alkalommal üzleti ebédre-vacsorára, ahol nem veti meg a desszertet, bort sem :)

Én: nő, heti 3-4 alkalommal járok edzőterembe (70-80 perc intenzív edzés), nem kávézom, nem iszom alkoholt.


Mindkettőnknek megvan a heti min. 0,5 kg fogyás, de neki gyorsabban megy, és tényleg látványosabb. Az ismerősök, barátok észreveszik. Nálam nem, pedig már én is közel 8 kg-ot fogytam.


Hogy lehet ez???


2011. szept. 29. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínüleg ő többről indult és az anyagcseréje is más.
2011. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hormonális okai lehetnek, sajnos tény, hogy a nők lassabban és nehezebben fogynak.

Ezt lehet fokozni azzal, ha kevesebbet eszel, mint amennyi szükséges lenne (de gondolom, kiszámoltad, hány kalória kell).


De az tök jó, hogy együtt csináljátok!

2011. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajna így van. Ha mi izmot akarunk növelni dupla annyit kell dolgoznunk érte.

A férfiakon több az izom. Az izom pedig égeti a zsírt.

Ne add fel és ne szomorkodj ilyen miatt. Én megdicsérlek. Ügyes vagy. :) Meglásd hamarosan téged is dicsérni fognak.

2011. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A barátod gondolom hímnemű, gondolom magasabb nálad és felteszem jóval nagyobb az izomtömege. Mindhárom faktor (sokszor jelentősen) magasabb eneriaszükségletet és gyorsabb anyagcserét eredményez. A tesztoszteronszintje értelemszerűen eleve magasabb, ergo sokkal könnyebben épít izmot és súlyvesztésnél némileg könnyebben is tartja meg őket (a látványosság egyik oka ez lehet). A koffein is lehet előnyös hatással az emésztés gyorsaságára, meg a pulzusszámot is növeli (-> a gyorsabban kalapáló szív némileg több energiát fogyaszt).


Természetanya és a genetika ilyen igazságtalan szemetek, el kell fogadni, ne a barátodhoz viszonyítsd magad. ;) Gratulálok az eddigiekhez, kitartást!

2011. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szomorkodom, örülök, hogy ilyen jól megy neki :) Csak nem értettem, de hát ez van. Majdcsak észreveszik rajtam is. Én látom, érzem magamon, a szülés előtti ruháim is kezdenek rámjönni. Nem adjuk fel, folytatjuk még minimum fél évig.
2011. szept. 29. 12:40
 6/6 SugarCat ***** válasza:
Hát,sajnos ez a különbség a férfi és a női szervezet között,de alapvetően nincs két ugyanolyan szervezet.Ezért is veszélyes mindenféle divatdiétát követni,ugyanis senki nem tudja,hogy a saját szervezetére,hogy fog hatni...
2015. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!