Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki anorexiás...

Van itt olyan aki anorexiás volt? Vagy még most is az? Vagy valakinek anorexiás ismerőse?

Figyelt kérdés
leirnátok a történeteteket? akinek csak ismerőse volt az, vagy még mindig az, az is nyugodtan irhat. Kort is kérnék. :) előre is köszönöm!
2011. okt. 11. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az voltam. 15 évesen, mindig bántottak a súlyommal, pedig nem voltam dagi, csak kicsit husisabb, mint a többi lány. Végül elkezdtem koplalni, egy hónap alatt 15 kg fogytam. Gondolhatod milyen szörnyen néztem ki... De én is tudtam hogy baj van és ez nem normális. Mert már odáig jutottam, hogy az étel fényképe egy újságban is hányingert keltett bennem. Apáék látták ugyan, hogy sokat fogytam, de nem gondolták hogy ennyit, mert óriás ruhákban jártam. Az én szerencsém az volt, hogy volt néhány nagyon jó barátom akik észhez térítettek és időt és energiát nem kímélve foglalkoztak velem, és helyre rakták az önértékelésem. Egy évvel később, már normális súlyom volt, és remekül éreztem magam. Négy évig tartottam az ideális súlyom, majd ismét meghíztam, de sajnos nem is kicsit. És nem tagadom a mai napig megfordul a fejemben hogy egyszerűbb lenne nem ennem, de már tudom, hogy ez nem megoldás. És jelenleg sporttal igyekszem megszabadulni a kilóktól.


23N

2011. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
16 évesen nagyon kövérnek éreztem magam, 168 cm és 50 kg voltam kb. Akkoriban kezdődött az anorexia "divatja". Állandóan számolgattam a kalóriákat, alig ettem valamit, aztán egy idő után kineveztem a szombatot, hogy azokon a napokon degeszre tömhetem magam. Szó szerint rosszul voltam a sok kajától!! A hét többi napján alig ettem. Néhány hónapig nem is menstruáltam, és állandóan az étkezéssel voltam elfoglalva, másoknak mindig sütöttem valamit, de én nem ettem belőle. Orvos nem állapította meg, de biztos, hogy anorexiás voltam. Ja, és kb. 47 kilóra fogytam, ami azért nem olyan vészes... Egy idő után visszaszoktam a normális étkezésre, és utána 52 kg körül voltam, azóta beállt a súlyom: 49,5 kg/169 cm. Sose fogok teljesen meggyógyulni, mindig is fontos lesz számomra az étkezés, de már nem foglalkoztat annyira. Áttértem egy egészséges(ebb) étkezésre. 25/L
2011. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úristen! mintha én irtam volna, velem is ugyan ez volt, mindig szombaton sokat ettem, a többi nap meg alig. :| és én se tudok rendesen kigyógyulni belőle...:S
2011. dec. 16. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!