Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Annyira elegemv...

Mit csináljak? Annyira elegemvan :|

Figyelt kérdés
12/L vagyok,nagyon sovány,annyira..inkább nem is mondanám hány kiló vagyok:/.Tudom,hogy genetika,anyukám 40 kiló körül van (ő 148 cm. tudom hogy ő is kicsi és sovány de most ne álljatok meg ennél .) apukám is sovány.. én is 146 cm. körül lehetek..Mindenki anorexiásozik ( azo kakik kb. azt semtudják miaz csak épp hallottak róla.) meg jajjdesovány egyél már,meg mért nem viszek sosem tízórait a suliba. Az a baj,hogy én ennék de már egy jó ideje nincs étvágyam..Egyszer szedtem étvágygerjesztőt annak csak annyi lett az eredménye,hogy amint lenyeltem azt a szirupot,már korgott is a gyomrom és nagyon éhes lettem,de az étvágyam attól még nem jött meg.Szeretnék hízni,de elve semmilyen kaját sem kívánok,édességet sem,cukrot csokit sem,leveseket főzeléket,semmit..De már egy pár hete így van..Úgy kell magamra erőltessem a kaját mert már félek hogy így mi lesz velem.
2011. okt. 18. 16:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*azok akik
2011. okt. 18. 16:21
 2/12 anonim ***** válasza:
nagyon sokat gondolkoztam a problémádon, és végül azt találtam a leglogikusabb lépésnek amit tehetsz, hogy felkeresed először a háziorvosodat, majd ha ő nem küld tovább kivizsgálásra akkor gasztroenterológus szakorvost.
2011. okt. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kezdj el enni. Erőlködve eleinte, de sokszor és keveset. Pl. reggelire nyomj le egy szelet pirítóst a teádhoz. Aztán tízóraira egyél egy kefírt. Ebédre próbálj megenni egy féladag bármit. Uzsonnára egyél egy kis gyümölcsöt, az talán csinál étvágyat vacsira. Vacsira meg ehetsz egy kis sajtot. Ha törik, ha szakad, ennyit egyél meg minden áldott nap. Idővel megjön az étvágyad. De csak ha elkezdesz enni. Tudod, evés közben jön meg az étvágy :)
2011. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet pszichés eredetű is, de akkor is a házidoki az első.
2011. okt. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is az orvosra szavazok.

Egyébként anyukád egyáltalán nem sovány a magasságához képest. Teljesen normális a súlya, ha 148 cm magas.

Érdemes lenne megnézetni, hogy nem áll-e pajzsmirigy-túltermelés a probléma hátterében, akár az egész családodban.


Mindent átgondolva, nem normális az, hogy 12 évesen nem kívánod a kaját, és mivel azt írod, hogy egy ideje így van, tehát nem egész életedben volt így, hanem valaminek a hatására kialakult, AZONNAL ki kell deríteni, miért alakult ki.

2011. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem lisztérzékeny lehetsz. Sok ismerősömnél volt ez a probléma :)
2011. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 18fasd válasza:
Olvasgass itt a fogyókórás kérdések között, és ami értelmeset találsz, tedd az ellenkezőjét. PL.: Jó tanács fogyókúrához az hogy egyél naponta sokszor keveset, fordítsd meg, 2-3x sokat, ezek legyenek zsíros kaják. Másik: Fogyáshoz ne egyél lefekvés előtt 3-4 órával, TEcegyél mielőtt pattansz az ágyba amennyit bírsz stb... Bár ne csináld sokáig mert káros az egészségre rendesen és a vitaminokat ne hagyd ki semmi féle képpen. Mozogj kevesebbet, kerüld a rostos ételeket/italokat. Kezdj el wowozni xDDDDDDDDD... És ha eszel valamit nézd meg miben van a legtöbb kalória és azt edd. Ahogyan a fogyókúra is lassan halad (havi 3-4 kiló -), a hízás se megy sokkal gyorsabban. Ha székrekedésed lenne egyél sok rostosat addig amíg helyre nem áll! Remélem segítettem.
2011. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
óó te szegény ne panaszkodjál már, tudod, kövérnek lenni sokkal rosszabb!! életem legszebb perce lenne ha 'leanorexiásoznának'!!! képzeld el, az én életcélom meg az, hogy olyan legyek mint a magadfajta! ezért van önbizalomhiányom, és ezért vagyok depressziós, mert ilyen hájas disznó vagyok! tessék. ne nyavalyogjál! hidd el hogy mindenkinek az tetszik!
2011. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
viszont reális megközelítés, ha az egészséget is nézzük, és akkor már nem biztos, hogy ez olyan jó. már ha feltételezzük, hogy kórosan sovány. most azt tesszük.
2011. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy kicsit irigyellek....:D azt tanácsolom, hogy szedj dr. Lenkei vitamint, napi minimum 2-t, és járj el rendszeresen sportolni.(Heti minimum 4 alkalommal, és nem tesi óra szintű mozgásra.) Annak meg örülj, ha nem kívánod az édességet, meg az ilyesmiket, mert könnyebben válthatsz egészséges étkezésre.
2011. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!