Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális hogy edzés után...

Normális hogy edzés után sosem vagyok éhes? Baj ha nem eszem ilyenkor, vagy csak minimálisat?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy edzés után kell enni, előtte nem. Mondjuk előtte ha ennék, felfordulna a gyomrom is, szóval lehet benne valami, legalábbis az első részében. Viszont én edzés után rendszerint sosem vagyok éhes.


Rendszeresen étkezem, napi 5x, az edzés általában 6 óra felé van, előtte 4 körül eszem uzsonnát. Viszont vacsira alig tudok letuszkolni a torkomon 1 natúr joghurtot, vagy kefírt, esetleg egy kis túrót, zöldséggel és felvágottal.


Nagyon nagy gáz ha ilyenkor már nem eszem? Lehet belőle valami bajom? Vagy azért minimális mennyiséget, de próbáljak meg enni?


25/L 168cm/70 kg


Ja és gondolom sejthető az adataimból hogy fogyni szeretnék, 2 hónapja csinálom és eddig 6 kg-t fogytam.


2011. okt. 19. 11:25
 1/8 LadyLee ***** válasza:
Ha nem vagy éhes, ne egyél. Semmi bajod nem lesz tőle.
2011. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem eszel meg, az nem hízlal elven - ha nem vagy éhes, ne tuszkold magadba.

Az izomépítéshez amúgysem az az egy natur joghurt kell, hanem hús.

De ez a megszállott izamagyúak elve, ha csak fogyni akarsz és nőiesen formás lenni, nem kell enned utána.

És ez tapasztalat! 25N

2011. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Edzés után én sem vagyok éhes. Ezért edzek este 6-7-8között mert amúgy ilyenkor falhatnékom van. És így elmegy az étvágyam. Max egy kis párolt brokkolit eszek utánna vagy egy kis túrót.
2011. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod, csak akkor ha éhes vagy és nem eszel. Akkor lelassulhat az anyagcseréd, és így a fogyásod sem lesz sikeres. Ha viszont nem vagy éhes felesleges kajákkal tömnöd magad, eljön majd az az idő is, amikor a szervezetednek nem lesz ennyi tartaléka és te is meg fogsz éhezni sportolás után:)(kéri a szervezeted azt a energia-utánpótlást, ami a regenerálódáshoz, pihenéshez, méregtelenítéshez szükséges)
2011. okt. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De jó neked! Én edzés után már zuhanyzás közben az edzés utáni kajára gondolok. Lehet azért, mert én meg reggel 8-9 körül járok edzeni?

Amúgy szerintem ha nem vagy éhes, ne egyél, esetleg igyál egy pohár tejet.

2011. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jajj de jó. :) Köszönöm szépen nektek.


Nekem azt mondta az edzőteremben az edző, hogy edzés után az izmaimnak szükségük van a táplálékra, és ezért kell ennem valamennyit. De annyira nem vagyok éhes ilyenkor, mintha az edzés elvenné az étvágyamat vagy valami. Úgyhogy eddig ilyenkor csak egy kis zöldséget ettem, max. egy joghurtot vagy egy kefírt, de akkor ezek után lehet hogy megelégszem egy pohár tejjel vagy teával. :)


Én olyan vagyok, hogyha éhes vagyok akkor eszem, szóval attól nem kell tartani hogy ha éhes lennék akkor sem ennék.Csak arra lettem volna kíváncsi hogy nem lesz-e bajom tőle ha ilyenkor már nem eszem, vagy csak minimálisat.


Megnyugtattatok. Köszönöm.

2011. okt. 20. 09:12
 7/8 anonim ***** válasza:
De azokat edd csak meg szépen!:) A zöldségek az alvás közbeni méregtelenítő folyamatokban segítenek, a joghurt, kefír meg ilyenek, pedig az izmokat látják el, regenerálnak!! Ezeket ne hagyd el, ez szinte semmi(kcal-ban)hogyha ennyit eszel, erre a minimális tápanyag bevitelere szüksége van edzés után, elalvás előtt a szervezetednek.
2011. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. :)
2011. nov. 8. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!