Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor hány kalóriát...

Most akkor hány kalóriát égetek el 60perc 6km/h sebességű gyors gyaloglással? Mindenhol mást ír és elég nagy a különbség.

Figyelt kérdés

A futópad szerint 60perc alatt 500kcalt égettem el folyamatos intenzív gyors gyaloglással.(max 5percet futottam 8km/h-val,tehát ez nem jelentős).


[link]


Ezen az oldalon pedig azt írja hogy csak 250kcal lehet ennyivel elégetni O_o. Itt viszont be lehet állítani a kg értéket a futópadon nem. De a különség a kétszerese a másiknak,azért nem hiszem hogy a futópad egy 100kilós ember kalórialeadását venné alapul.


Nektek mennyit szokott mutatni a gép 60perc alatt?


A másik meg az hogy ugyanezekkel az adatokkal a mérsékelt intenzitású szobabiciklinél meg 430kcalt lehet elégetni. Attól meg még csak meg sem izzadok ,ráadásul végíg csak ülök. Most akkor hogy van ez?


2011. okt. 23. 18:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja és 170/57-58kg vagyok.
2011. okt. 23. 18:55
 2/20 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet csak így kiszámolni. Testsúly, genetika, aktuális hőmérséklet, erőnlét, annyi dolog van benne, hogy nagyon nehéz lenne megmondani.
2011. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

testtömeg függő.

kis intenzitású edzés meg baromi kevés energiát használ, ha 1 óra séta 200kcal, akkor 1 óra mondjuk box edzés az 2000kcal! reálisan mondjuk inkább 1,5 óra 1400-1500kcal lehet.. de a séta az semmi, még nagy embernek sem.

2011. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
azért a 6km/h nem igazán "séta". Ennyivel már futni is lehetne,de én inkább csak gyorsan kapkodom a lábam.
2011. okt. 23. 19:03
 5/20 anonim ***** válasza:
relative akkor is kevés marad, de ezt elég nehéz számolni.. nagy intenzitású edzésnél annyit tudsz, hogy biztosan sokat, gyors sétával, ahol csak a lábad izmai dolgoznak, de se nem gyorsan, se nem nagy ellenállással ez még laza aerob tevékenység, ha pontosan nem is tudjuk mennyi energiát igényel, általánosítva keveset.
2011. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De az is relatíve hogy kinek mi a magas intenzitású edzés. Én pölö meghalnék szerintem egy óra thai boxtól. Persze ha ehez hasonlítjuk akkor kevés az amit én csinálok. De mégis 250kcal vagy inkább 500kcal körül mozoghat?
2011. okt. 23. 19:11
 7/20 anonim ***** válasza:

58 kilós vagy, nyilván ebből van zsír is, tehát az izomtömeged kisebb. én a kevesebbet gondolom (sajnálom).


sportokkal tévedés - én éveken át sportoltam, és bármelyik edzés lehetett olyan, hogy elfáradtam közben, teljesen, abszolút, hagyjon mindenkibékénmertösszeesem szinten.

és kezdőként is nehéz volt, de végig csináltam. a konklúzió pedig nem az, hogy ugyan olyan gyenge maradtam végig, hanem hogy egyre keményebb lett az edzés, ami eleinte fárasztó volt az később is az lett, mert rendesen végig csináltam. tehát azt nem gondolom reális nézőpontnak, hogy valaki keményebb edzést nem bír, mert majd 1-2 hónap alatt beleszokik mindenki.

2011. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
nem tobb 250-nel az tuti.
2011. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
akkor minek ír ki 500kcalt? :/
2011. okt. 23. 21:22
 10/20 anonim ***** válasza:
nem hitelesített a kalibrációja..
2011. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!