Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor mi a helyzet a...

Most akkor mi a helyzet a zsírral?

Figyelt kérdés

Kalóriát számolok, mostmár néhány napja pontosan, és számolom a zsír/fehérje szénhidrát arányokat is. Nagyon nagyon kevés szénhidrátot eszem, 100-150g-t, és az is slow carb általában, tehát semmi finomított cucc. A húst viszont nem igazán szeretem, ezért az utóbbi időben jelentősen nőtt a sajt- és egyéb tejtermék fogyasztásom, vele együtt ugye a zsírfogyasztásom is. Sosem eszem amúgy zsírosan, nem is szeretem a zsíros kajákat, tehát semmi szalonna, kolbász, ilyesmi, csak ami a sajtban van, viszont abból lecsúszik 100 g is naponta, vagy több. Kcalban jó vagyok, tehát amiatt nem kell aggódni. De most akkor a zsír is hízlal? Pedig igyekszem mozarellát, gomolyát, light trappistát, light medvét enni, de még így is sok lesz a zsír. Orvosilexikon szerint 66 g zsír kellene naponta, és 273 szénhidrát. Most akkor tényleg kezdjek el plussz szénhidrátot enni a sajtok helyett inkább?

Tök ellentétes dolgokat olvasni arról, hogy a zsír hízlal, vagy nem hízlal. Ti mit tudtok erről?


2011. okt. 24. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi se hízlal, amig benne vagy a napi kalóriába. Viszont érdemes megfelelő arányba bevinni a különböző anyagokat.
2011. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. leírta.

tejtermékekben amúgy rövid szénláncú zsírsavakat tartalmazó zsírok vannak, ezek élettanilag nem megterhelőek. viszont arra érdemes figyelni, hogy egyen az ember esszenciális zsírokat is 'omega3' 'omega6' zsírsavakat tartalmazó olajokat.

2011. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"rövid szénláncú zsírsavakat tartalmazó zsírok" ez most zene volt füleimnek :)

amúgy már akartam kérdezni, hogy miért jön mindenki azzal, hogy "telítetlen zsírok", mikor definíció szerint telített karbonsav: zsír, telítetlen karbonsav: olaj :D


bocsi az offért :)

2011. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én meg köszönöm. eddig úgy voltam vele, hogy szobahőn folyékony: olaj. szobahőn szilárd: zsír.

de, a kettő együtt lesz az igazság, mivel a gyakorlatban a zsírok zsírsavak keverékei, és a kristályos szerkezetű zsíroknak is van hőmérséklettől függő folyékony hányada. :)

2011. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát ha elég nagy szénatomszámú akkor tuti megáll benne a kanál :D
2011. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ájjáj, nekem ez magas xD

Egyébként ezt már én is meg akartam kérdezni, hogy általában nem eszem annyi ch-t, amennyit (170 g) elvileg a fogyáshoz ír elő, hanem 130-140 körül, viszont a zsírhoz 40 g-ot ír fogyáshoz, de abból 45-46-ot is elérem egy nap, nem tudom, ez mennyire gond...

2011. okt. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
végső soron emésztés után energia lesz mindkettőből. a zsírokból épít is a szervezet (minden sejtben vannak lipidek, hormonoknak stb. alapvető felépítő része) szénhidrátból tudtommal csak energiát nyer a test. a különbség még ott van, hogy szénhidrát alapú vegyületekből tudjuk az intenzív izommunka végzést fedezni. de kis eltolódása a zsír-ch aránynak nem okozhat semmi jelentős következményt hízás-fogyás szempontjából.
2011. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!