Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól észrevehető...

Mennyi idős kortól észrevehető, hogy valaki hízásra hajlamos?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, mindig is nagyon vékony voltam, anyukám anno ugyanígy, de mostmár nem túl vékony. Nem szeretnék meghízni, a hízásra való hajlam kiskorban is kimutatható, vagy később jön elő? Ha az első, akkor én szerencsére valószínűleg nem örököltem..
2011. okt. 28. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A kamaszkor meghatározó, pontosabban az utána következő alak - tehát olyan 18 éves kor környékén már lehet sejteni. Aztán éles váltás: a szülés. Majd még egy: a klimax.

Ezek mind befolyásolják. Pontosabban ezeken az időszakokon tudatosan túl kell jutni, nagy odafigyeléssel.

2011. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vannak különböző testalkatok, de nem létező fogalom az, hogy hízásra hajlamos! bármelyik ember, aki sokat eszik (de alapvetően nem rákbeteg, vagy egyéb problémával élő) az hízni fog, ilyen az emberi szervezet működése, hozzá tenném hogy szerencsére.
2011. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én úgy gondolom magamról,hogy nem vagyok hízásra hajlamos.

Mindig is nagy evő voltam és vagyok a mai napig is.45 kilóval mentem férjhez,majd lett egy lányom,63 kiló voltam mikor született,de a korházból már 57 kiloval jöttem haza.Rá nemsokra már csak 50 voltam.Ez ment évekig.Mignem egyszer leszoktam a cigiről és feljött 10 kilo.Ezzel tengődtem éveken keresztül,zavart engem is de annyira azért nem hogy tegyek is érte.Az evés az nekem fontosabb volt mindig is.Majd lett még két babánk,mindegyikkel kb 64 kilósan mentem be a kórházba.Most 35 éves vagyok,jelenleg 58 kiló,most is eszek rendesen,bármit,de most eljárok mozogni,igaz heti egyszer.Én úgy gondolom,ha hízásra hajlamos volnék,akkor ennyi kajától sokkal kövérebbnek kellene lennem.De azért azt érzem,hogy 30 felett már könnyebben jönnek a kilók,és nehezebb tőlük szabadulni.

2011. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

aham.. ez igen érdekes.

1 testépítőnek próbáld valahogy elmagyarázni, aki épp tömegelés szakaszban van (hízik + izmosodik) hogy te mennyit eszel, és hogy egy hízásra hajlamos ember ettől elhízna. megjegyzem, hogy a testépítő 2x-3x annyit fog enni mint te, és nem fogja érteni, hogy miről beszélsz, mit nevezel sok evésnek.

nagyon hajlamos az ember a relatív mennyiségeket 'sok' vagy 'kevés' abszolútnak venni, holott ezek mind egyénfüggő dolgok.

2011. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!