Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így ér valamit? Jól csinálom?

Ez így ér valamit? Jól csinálom?

Figyelt kérdés

Tömeget kell növelnem. 3 kilót, kb. 0,3 kg/hét. Túlzásba vittem a fogyózást, és kiállnak a csontjaim, nem vagyok szép://

500 kcal-al növeltem a bevitelem, de nem szeretnék csak zsírba hízni, mert akkor újra ott vagyok az elején, hájas disznóként. Minden nap csinálok 5 perc comb, popsi edzést (rubint rékásat), napi min.200 guggolás, min 200 kitörés. Heti 2-szer 20 perc szobabicó, minden nap 5-10 perc mellizom erősítés. Így szép arányosan fogok hízni? vagy hogy kellene csinálnom? :D


2011. okt. 30. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem jól csinálod. A rendkívül magas ismétlésszám (pl. 200) a kitartást növeli, esetleg némiképp az erőt, de az izmot nem növeszti.


Ha gyarapítani akarod az izmaidat, nagy (nem hosszú!) megterhelésnek kell kitenned őket. Például 200 "sima" guggolás helyett csinálj 10-et, de olyan terheléssel, hogy a tizedikből már alig bírj felállni. Nyilván ezt úgy tudod elérni, ha kezedbe veszel egy jó nagy súlyt.


Ugyanígy a mellizom esetében. Csinálj fekvenyomást akkora súllyal, hogy egyhuzamban legfeljebb 10-12 kinyomásra legyél képes.


Tehát. Ha izmot akarsz növeszteni, nagy súlyokat kell alkalmaznod. Csinálj minden izomcsoportra (mell, comb, hát, stb.) 1-2 gyakorlatot, egy gyakorlatból pedig csinálj 1-2 x 8-10 darabot.

2011. okt. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Achillesz, látom Te vágod a témát :)

Bocsi az offért, de 2 hét múlva megyek először konditerembe, meg is van az edzéstervem, és nekem is azt tanácsolták, hogy a sorozat utolsó pár darabját alig bírjam megcsinálni. viszont nagyságrendileg sem tudom belőni, mi az a súly, ami nekem megfelelne ehhez.

21 éves 175 cm 68 kg lány vagyok, átlagos testfelépítés, 8 km-et egyben lenyomok, hasprésezni fél napig is tudnék egyhuzamban, viszont szabályos fekvőből max 10et tudok lenyomni egyszerre, ha ez számít valamit :D

a másik kérdés, hogy mennyire néz ki hülyén, ha első pár alkalommal leviszem a terembe az edzéstervemet egy lapon és arról puskázok? :D továbbá fogalmam sincs, hogy fogok rájönni melyik gyakorlatot milyen gépen kell csinálni, és hogy kell pontosan elvégezni :/ személyi edzőre nem szeretnék költeni, viszont testépítőket vagy hozzáértő hobbikonditermeseket sem szeretném zaklatni a hülyeségeimmel, nyilván nekik is az a pár órájuk van edzeni... szóval valami tanács, hogy mikor "jó" egy gyakorlat, mikor hatásos?

köszönöm, ha bármelyik kérdésemben tudsz segíteni.

2011. okt. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!