Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elvileg nem lenne kötelező az...

Elvileg nem lenne kötelező az ételekre ráírni a tápanyag és kcal tartalmát? Mondanátok márkákat, amiken tuti rajta van?

Figyelt kérdés
Sokadszor futok bele, hogy direkt nem veszek szeletelt felvágottat, mert azt nem tudom kiszámolni, inkább maradok a drágább csomagoltnál biztos ami biztos alapon. Erre rendszeresen előfordul, hogy se a csomagoláson, se a neten nem találok infókat.
2011. nov. 2. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy a pultból nem veszel olyat, amit ott szeletelnek? Arra nem kötelező ráírni. Csak a csomagoltra. De ha ugyanazt veszed szeletelve, mint csomagolva, akkor csak egyszer kell megnézni a csomagon, hogy mennyi kalória van benne, és már ki tudod számolni. Pl. ha Pick téliszalámit veszel, a szeleteltben és a csomagoltban is ugyanannyi kalória van 10-10 dekában.
2011. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nyilvánvaló, hogy a pultban nem kell ráírni. De pl. pont a Pick termékeken rohadtul nincs rajta. Most pl. a csomagolt Angelo Sonkával szívtam meg, semmilyen infót nem találok sem rajta, sem a neten. Nyilván be tudom tippelni az alapján, hogy más sonka mennyi, de akkor is az anyjukat... A múltkor is valami Pick termékkel szívtam.
2011. nov. 2. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:

amíg így is megveszed a terméküket, a gyártót nem kell hogy érdekelje a te plusz igényed. jogszabály szerint pedig azt hiszem úgy van, hogy akkor kell tápérték jelölést alkalmazni, ha energiát feltüntetnek. legalábbis nyáron dolgoztam utoljára, akkor még úgy volt.


olyan terméket kell preferálni, amin fel van tüntetve, ez van..

2011. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, de melyik márkák termékein van rajta? Pl. húsipari cuccoknál? Most megtanultam, hogy a Pick bármennyire is jó minőség nem kapja meg a pénzszavazataimat, de ettől függetlenül valamit csak kellene enni :)
2011. nov. 2. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:
tesco saját felvágottain rajta van :D
2011. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hát nem tudom én eddig amit vettem ételt majdnem mindegyiken rajta volt

húskészítménynél pedig ha veszel sonkát akkor gondolom úgyse 1 kilot veszel szeletlve hanem úgy 20-25dkg és úgysem ezen múlik a fogyásod mert gondolom nem szalonnát veszel vagy kolbászt ha már fogyózol, itt meg szerintem mindegy mert a csirkesonka kb 100kcal de ha veszel csomagoltat azon is rajta én pl hercsi csrikemellsonktá szoktam venni az 77kcal/100gramm és 100grammos is

pennyibe van a price azon rajta lidlbe is van az is 80kcal környékén van, tescoson szintén rajta és finom is

valdorfon is rajta,

2011. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!