Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem hízok? Stressz miatt?

Miért nem hízok? Stressz miatt?

Figyelt kérdés

18/L 170 cm, 64-68 kg. (ingadozó, most 64)

Világéletemben teltebb, nőiesebb lány voltam, olyan vékony amilyen akartam lenni, sohasem voltam. A hízékonyságot, vastagcsontúságot apámtól örököltem, aki "fénykorában" 108 kg is volt. Sajnos affajta ember vagyok, aki ha rosszul érzi magát, eszik. Étkezésem elég rendszertelen, van olyan nap mikor nem eszek semmit, mert nem érek rá, vagy azért, mert nincs kaja. Legfőképp este szoktam sokat enni (mert ha elkezdek enni, általában többet eszek mint egy átlagos ember.), de nem értem miért nem hízok. Komolyan hízós típus vagyok, Édesanyám is többször figyelmeztet, hogy ne evéssel kompenzáljam a problémákat, amiből mostanság...(hát, 8 éve) elég sok jutott nekem. Durva dolgaim vannak, de ebbe nem megyek bele. Tartom a súlyom, pedig van egy pár alkalom, mikor falásrohamaim vannak. Stressz miatt nem hízok? Nem zavar, hogy nem hízok, sőt örülök is neki, hogy még néha fogyok is, csak furcsállom, és érdekel miért van így. Köszönöm. :)


2011. nov. 4. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

aki hízni akar, az napi 18 órában, 6-7 étkezés keretében ZABÁL, vajon te miért nem hízol? talán nem eszel olyan sokat?


egyébként, stresszre mindent vissza lehet vezetni, hiszen rágja az ember a körmét mert stresszel, veri a feleségét, nem eszik vagy éppen eszik...

de sokkal mókásabb lenne egyszer a levegő relatív nedvességtartalmára vissza vezetni mindent, étkezési szokásokat, az aktuális partnerrel való szakítást.. mindent.


lényeg, hogy nem eszel eleget hízáshoz, lehet ha nem lennél stresszes akkor rendszeresebben és többet tudnál enni, de a lényeg az, hogy most nem eszel annyit.

2011. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hmmm...Pedig elképzelésem szerint elég sokat eszek. Vagy ha nem is állandóan, de amikor eszek, akkor is olyanokat, hogy fehér kenyér, sült virsli (jó, kólát meg mekit, ilyeneket azért nem...) kávé sok cukorral, 20% zsírtartalmú tejföl, vagy állati eredetű teavaj (aminek 80%-a szír) sorolhatnám..és ezeket rendszertelenül. Csak ezek miatt furcsálltam. :)
2011. nov. 4. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:

sz.ar minőségű szénhidrátok - igen, hamar felszívódik, nagy inzulin reakció, és az a hormon elraktározza a fölösleges tápanyagokat DE, ha utána egy ideig nem eszel (órákon át) viszont ez nem koplalás szerű, akkor az elraktározott zsírodból is bontasz közben..

továbbá, lehet ám hogy a sz.ar kajálás miatt csak annyi zsírt szedsz fel, amennyi izmot veszítesz, tehát tömegedben nincs változás :)

3. zsír, tejföl és vaj nem hizlal. nem váltanak ki heves inzulin reakciót, a tejzsír pluszba különleges, mert más az anyagcseréje mint az állati zsíroknak általában, ez rövid szénláncú zsírsavakból áll. és mint írtam, a zsír nem hizlal...


továbbá: rossz minőségű szénhidrát sem feltétlen elhízáshoz vezet, dehogy is. inkább csak szét kell nézni 100 emberből mennyi cukorbeteg, és mennyi volt akkor amikor nem ettek egyszerű szénhidrátokat. ennyi.

2011. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!