Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ebédre ehetek a fogyókúra...

Ebédre ehetek a fogyókúra alatt rántottás barna rizst?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem nagyon vagyok otthon a fogyókúrás dolgokban, mert még csak most kezdtem. 24/F vagyok. Felszedtem egy kis pocakot, és azon dolgozom h lemenjen. Hétfőn-szerdán-pénteken súlyzózom, kedd-csütörtök-szombat pedig Norbi féle 1000 kalóriás kickbox. Próbálom elhagyni most a kenyérféléket, de sajnos nem tudom h mivel helyettesíthetném, mert nagyon kenyeres vagyok. A zöldséges felével pedig hadilábon állok, mert nem bírom megenni őket (pl: padlizsán, brokkoli, cukkini és hasonlók):/

Most ebédre szeretnék rizst enni, de olyat mint amit a kínai büfékben is lehet kapni, persze házilag én készíteném. Barna rizs, 1-2 tojás, kukorica, sárgarépa. Ez jó szerintetek így edzés után, vagy inkább vmi mást? Tudnátok mondani még példákat esetleg, minél kevesebb zöldségest? Köszönöm a válaszaitokat:)


2011. nov. 8. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A saját magad által elkészített "rántottás barna rízs" nem hangzik rosszul. A fogyókúra ill. súlyleadás nem szabad, hogy arról szóljon, hogy lemondok mindenről...szó sincs róla, csak meg kell találni a kimondottan káros ételek helyett az azt kiváltó alternatívákat.

Kenyeres vagy: semmi gond, ehetsz kenyeret (ne sokat), csak az teljes kiőrlésű legyen, és lehetőleg adalékanyag mentes.

Ha a zöldségeket ennyire nem szereted, az megnehezíti a dolgokat...mert táplálóak és jól társíthatók.

A gomba és is tabu?

Készíthetsz finom zöldségkrémlevest mondjuk répából vagy sütőtökből és növényi tejszínnel. Tetejére reszelhetsz egy kis sajtot. Parmezánt mondjuk. Ez is rosszul hangzik? Ha igen, akkor én itt most feladom:)

2011. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A fogyókúrát ne tévesszük össze az egészséges életmóddal.

Foyókúrában mindegy hogy milyen kenyeret eszel,az igazi teljes kiőrlésű kenyérnek nagyon vacak íze van ,kemény és nagyon súlyos,egy közepes vékony kis szelet már 100gramm és kalóriában ugyan az mint a hagyományos kenyér. Igaz egészségesebb. Elvileg azt mondják ez jobban telít,hát engem nem.

Ezzel ellenben egy jó puha fehér kenyérből 100gramm 2nagyobb szeletet jelent,és hát ízre és állagra is sokkal jobb mint a tk kenyér. Nekem a normál kenyér sokkal jobban bejött. Én is kenyeres vagyok,minden nap eszek kenyeret vagy zsemlét és így is sikerült leadnom 30kilót.

2011. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a baj h pl inkább éhen halnék mint h megegyek egy paradicsomot, szóval ennyire nem bírom a zöldségeket:D

Amiket szeretek: uborka, paprika, saláta, káposzta, sárgarépa, hagymafélék, retek, kukorica. Nagyjából ennyi:) Engem ki lehet kergetni a világból a paradicsommal, sütőtökkel, a brokkolival:)

A növényi tejszínek mennyiben jobbak az állatinál? Ja és a másik kérdésem..almát lehet enni?:)Vagy az mennyire hizlaló:)

2011. nov. 8. 13:15
 4/12 A kérdező kommentje:
És h fogytál 30 kilót? Most arra gondolok h miket sportoltál közben, és h mennyit ettél, miket, ilyesmi:)
2011. nov. 8. 13:17
 5/12 anonim ***** válasza:

A fogyást és az egészséges étkezést NEM szabad szétválasztani szerintem.

A fehér kenyérrel nem elsősorban a kalória miatt van problémám, hanem azért, mert üres kalóriát tartalmaz és tele van adalékanyagokkal. Fogyni is csak az egészség szem előtt tartásával lehet, legalábbis ami az én nézeteimet illeti.

Sok jó módszer létezik, nincs kizárólagos, mert mi magunk sem vagyunk egyformák...soha nem kellett fogyókúráznom, szerencsére, de nekem a szervezetem nem tolerálja a fehér kenyeret az említett okok miatt. De a kérdező tud csemegézni a válaszok között és majd saját belátása szerint dönteni is fog. És ez a lényeg.:)

2011. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak nagy vonalakban leírom a tapasztalataimat a hely szűke miatt. Én 10 hónapja dolgozom magamon, és sokat kellett fogynom. Ha nincs nagy hasad akkor nem kell kemény fogyókúrába fognod, csak hanyagolni a fehérlisztes/olajos/cukros dolgokat úgy, hogy később is bírd ezt a táplálkozást, ne csak egy kampányszerű ételstop legyen és akkor hosszú távon jól karban tudod tartani magad különösebb odafigyelés nélkül. Az én tapasztalatom, hogyha reggelire eszel teljeskiörlésű kenyeret vagy hasonlót (sokan zab és egyéb dolgokat tolnak) és nem hanyagolod el a tízórait és az ebédet, akkor egész nap jól elvagy és éhes sem igazán leszel. Rizseshús teljesen jó ebéd egy edzés után, tojással is tök jó. A szénhidrát és a fehérje mennyiséget figyeld, hogy elegendő legyen, ha sportolsz. Viszont a fogyókúra alapja a csökkentett kalóriabevitel és ez ellentmond a hatékony súlyzózásnak, nem azt mondom, hogy felesleges, de a gyúrással nem igazán fogy az ember, inkább az alakja változik és a közérzete. A KickBox lehet hatásos ha jól csinálod, emellett pl.: a futás/úszás/biciklizés (azaz a hosszú folyamatos mozgás) fogyaszt a legjobban és jót tesz az emésztésnek és a vérkeringésnek. Szintén hatásos, ha 5-6, de legalább 4 részre bontod a napi étkezésedet! A szervezeted hálásan reagál rá :) Én "uzsonnára" valamilyen levest, este felé pedig joghurtot v túrót szoktam még enni, ha éppen a napirendem megengedi, hogy odafigyeljek ezekre. Valamint segít még, ha sok vizet iszol egy nap (én 3-6 litert szoktam edzéstől függően) és semmi icetea/cola/fanta stb. vagy max 1 pohár az íze kedvéért. :)


Ha 1000 kalóriát elégetsz egy ilyen edzéssel, akkor utána szinte bármit ehetsz, ami nem olajos/zsíros/cukros, persze nem egy fazékkal, de hosszú távon ki fogod tapasztalni, hogy tudsz-e kellően regenerálódni az edzések után.


Hogy számokat is írjak: nem írtál adatokat magadról, de kényelmes fogyókúrához mondjuk egy 1500-1600 kcal étrendet alakíts magadnak, ha egy normális méretű srác vagy.


27/f

2011. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok

uborka, paprika, saláta, káposzta, sárgarépa, hagymafélék, retek


ezeket mind egyed nyugodtan told, tök jó és szerencsés, ha legalább ezeket megeszed

én úgy vagyok, hogy nyúlkaját egyenek a lányok

2011. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
A káposzta is nyúlkaja, csak úgy félrevonultan jegyzem meg:))))))))))))
2011. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jó részletes volt így is:)

Azt a pár zöldséget én sem naponta tolom, mert én húspárti vok, csak ritkán nem árt vmi növény:)

Amúgy 24 éves vagyok, kb 174 centi, és 77 kg. És nem is annyira a hasam zavar, mert igaz h köldök alatt van egy kis úszógumi, de amúgy látszik a hasizmom, igaz nem kockás..:D A combom és a seggem az ami zavaróan nagy. Pl szeretem a farmereket, de egyszerűen ami hosszra jó lenne, az annyira feszül a seggemen h hihetetlen:/

Írtad még h sok víz. Ez lehet szénsavas víz is, vagy csak mentes?

2011. nov. 8. 13:52
 10/12 anonim ***** válasza:

ezt nem tudom, én általában menteset iszom (vagy zöld kupakosat), mert elég rossz állapotban volt a gyomrom régen (égett folyamatosan), és az inkább kíméli. olvastam több embertől, hogy a mentes víz a jó, de nem tudok semmi okosat mondani.


ja és még: ez lehet csak vudu, de szoktam inni néha egy kávét (cukor nélkül) meg reggelente egy erősebb zöldteát (szintén), esetlegesen még egy feketét is napközben

emellett multivitamint, kalciumot, magneziumot szedek rendszeresen, de ez csak egy dietetikussal valo konzultacio utan kezdtem el, nem is akarok TUTI tippeket adni neked. szoval vagy olvass utana nagyon vagy konzultalj egy szakertovel, mert a veset tonkre lehet vagni ilyenekkel, persze nem 3 honap alatt.

a zöldség azért is jó, mert van benne sok hasznos tápanyag, vitamin meg k*tya*f*sz*, de nem vagyok egy szakértő sajnos, meg már el is felejtettem a szerzett tudásom nagy részét, mert már kialakult egy táplálkozási szokás, amivel már nem kell sokat foglalkoznom.

2011. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!