Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 100 ugrókötelezés,...

Napi 100 ugrókötelezés, mellette ha van időm, torna és próbálok keveset, egészségeset enni, hatásos lesz?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok.sajnos 155 cm 61 kg. minden álmom az,hogy egyszer én is csinos leszek.:( de egyedül agyon nehéz elérni. szivesen futnék,de mivel kosaraztam ezért a térdem nem birja. lovagolok 4 éve. ezért izom is sok rajtam. nem úgy nézek ki mint egy ház,de minden álmom az,hogy 10-15kgot fogyjak. kérlek szépen segítsetek! a szüleimnek soha nem merek beszélni a fogyókúráról(és most légyszi ne erről legyen a téma,hogy nem merek velük erről beszélni,hanem a kérdésemre adjátok a válasz t és segítsetek!) NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM aki normális válaszokat ír!
2011. nov. 8. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát amennyiben a szüleidet ki szeretnéd hagyni, akkor hogyan fogsz egészségesen táplálkozni? Gondolom anyukád főz, nem?

Szerintem a korlátaid (sérült térdek) ellenére igyekszel mindent megtenni ami a mozgást illeti, bár az ugrókötelezésnél sincsenek a térdek igazán kímélve..

Még nagyon fiatal vagy, nem értem hogy mehettek tönkre a térdeid ennyi idő alatt? MIóta kosarazol? Nekem 4 évnyi kézlabda tette taccsra a jobb térdemet, de hát ott vetődni kellett elég sokat...

De kérdésedre a válasz: szerintem jó úton jársz, és az egészséges életmóddal annyi kiló fog lemenni rólad, amennyire szükséged van. Se több se kevesebb.

2011. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Elég szomorú, hogy a szüleid annyira vakok és feleltőlenek, hogy maguk nem veszik észre, hogy 15 évesen már elhízott vagy.

Nem a te hibád, hanem az övék - és anélkül, hogy ők orvosolnák a saját hibáikat, nem fogsz tudni lefogyni.

Elmondom, miért.

Megvan, hogy naponta mennyi kalóriára van szükséged. Ha ennél kevesebbet eszel, fogysz, ha többet eszel, hízol. Hogy ezt milyen gyorsan teszed, attól függ, hogy mennyivel eszel többet vagy kevesebbet, mint kellene.

Ha rendszeresen tornázol, akkor több kalóriára van szükséged, mintha nem tornázol.


Tehát, te fogyni akarsz, tehát kevesebb kalóriát kell enned, mint amennyit naponta elégetsz. Ekkor a hiányzót a szervezet a "tartalékból" pótolja. De az sem mindegy, hogy mit eszel, megvan a szénhidrát-zsír-fehérje optimális aránya. Ha nem így csinálod, nem működik, mert nem zsírt vesztesz, hanem izmot, ami nemcsak csúnya (mert lógni fog a bőröd), hanem veszélyes is (ha pl. a szívizom is sérül). Ráadásul ha drasztikusan megvonod a szénhidrátot (ez egy nagyon divatos módszer manapság), akkor látványosan romlani fog a teljesítményed a suliban, mert nem fogsz tudni koncentrálni és tanulni.


Térjünk vissza oda, hogy kevesebb kalóriát kell bevinned. Ezt lehet úgy, hogy azokat eszed, mint eddig, csak sokkal kisebb mennyiségben. Ennek az eredménye az lesz, hogy állandóan éhes leszel, majd feladod az egész fogyókúrát. Ekkor viszont azonnal hízni kezdesz, mert a szervezeted tartalékolni kezd a következő éhezésre.

A másik módszer - és ehhez kellenek a szüleid!!! -, hogy másképp táplálkozol, mint eddig. Alacsony kalóriatartalmú ételekből eszel sokat, annyit, hogy jóllakj. De mivel ők főznek, ők vásárolnak, 15 évesen egyedül ezt nem tudod megtenni.


Emellé kell a mozgás. Napi 100 ugrás - semmi. Max. 10 perc alatt lezavarod. Fogyáshoz minden másnap kell tornáznod vagy futnod 1 órát. Legjobb, ha váltogatod, egyik nap ugrálós/futós napot tartasz, másik nap valamilyen dvd-vel erősítesz. Ha nem tudsz futni, akkor viszont marad az erősítés. Csak jó lenne, ha segítene egy edző, mert ha lány vagy, és rosszul csinálod, sajnos még az is benne van a pakliban, hogy lógni fognak a melleid.


Szedd össze a bátorságodat, és beszélj a szüleiddel.

Először kérjetek kivizsgálást a háziorvostól, hogy nem valami hormonális probléma miatt híztál-e el (ha nem kezelik, még tovább hízol), aztán kérjetek időpontot egy dietetikushoz (táplálkozási szakértő), aki elmagyarázza a szüleidnek, hogy kell étkezned, és akár még személyre szabott étrendet is ad.

Ha van pénzetek edzőteremre, akkor a következő pedig az legyen.

2011. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
6évet kosaraztam
2011. nov. 10. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!