Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Karcsúbb szeretnék lenni. Mit...

Karcsúbb szeretnék lenni. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Sportolok elég sokat( karatézok), de rendesen eszek mindent :). Miket hagyjak ki az étrendemből, ha nem akarok feltétlen könnyebb, de vékonyabb lenni.És mit gondoltok a tinik könnyebben fogynak mint a felnőttek?

15/L


2011. nov. 12. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

senki sem fogy könnyebben. afrikai éhező sem, én sem, szüleid sem és Te sem. a szervezeted energiafelhasználása alatt kell fogyasztani emberi táplálékokat (kitérek rá mindjárt) és akkor az "energia egyensúly" értelmében fogyni fogsz.

a karate edzés egy igen intenzív mozgás, én rendszerint harcművészeteket, küzdősportokat ajánlok a fizikai aktivitás növelésére.

emellett ha emberi ételeket eszel, tehát az olyan cuccokat mint cukor, fehér liszt, mesterséges anyagokkal ehetővé varázsolt ipari termékek elhagyod, akkor szépen elkezd csökkenni a testzsírod (az étkezéseknél logikusan így is mennyiségi határt kell szabni) --> karcsúsodsz.


mennyi edzésed van egy héten? és miket szoktál enni?

2011. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az hulyeseg h mindenki ugyanugy fogy minnel fiatalabb vagy annal gyorsabb az anyagcsered szoval igen amig fiatalabb vagy gyorsabban fogysz mint a felnottek
2011. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az anyagcseréig igaz. viszont azért is gyorsabb az anyagcsere, mert anabolikus folyamatok zajlanak, növekedik a szervezet.
2011. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogyás elsősorban testi adottsághoz is kötött, és szerintem egy "átlagos" (senkit sem szeretnék megbántani) korosztály gondolok itt mondjuk 40 éves korig, ugyanúgy képes fogyni, mint egy nálánál fiatalabb. E kor fölött már lassulhat az anyagcsere, változik a szervezet (amolyan takarékosabb üzemmódra áll át). Ettől a kortól kezdve kicsit nehezebb szerintem. És ugye az sem mellékes, hogy sportol-e valaki, illetve, hogy ülő munkát végez...Ezek mind-mind befolyásolhatják a fogyás menetét.

De amit ajánlottak előttem, érdemes rá odafigyelni, étkezés terén.:)

2011. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lassul az anyagcsere (van ilyen betegség is) -> kevesebb ételt kell enni. nyilván van egy jelenség, hogy megszoktuk, hogy fél asztalnyi ételt elpusztítunk, de ha egy kicsit tudatosabban fogjuk fel a dolgokat, akkor beláthatjuk, hogy nem a fejünkben lévő mennyiséget kell betömni, hanem azt amire valóban szükségünk van.
2011. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aczél,

Karate edzés és karate edzés között is van bőven különbség! Amit a tévében látunk,a kemény folyamatos megállás nélküli edzés valóban jó. DE..


Én is jártam egy ideig karatéra. 1,5óra volt egy napra,de ott leginkább csak ment a szájalás,ezt így ezt úgy,így beállni,ezt tartsd lejjebb stb. Sohasem végeztünk folyamatos intenzív edzést,max 5 percig utánna megint duma,stb. Hiába karate edzés vagy bármilyen más harcművészet ettől sokkal jobb egy folyamatos intenzív futás vagy kocogás.

2011. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi 1,5 órából 40-50 percet általában azért (mostani tudásommal visszatekintve) intervallumosan végigcsináltunk. illetve egy speciális eset, amikor nem intervallum edzés van, de a legmélyebb állásból rúgsz előre, ütsz kettőt, és közben kijavítják az állásodat, ezt fel-alá a teremben csinálod, azt hiszem kimeríti a kemény testedzés fogalmát.


ezt az edzést én közepesen használhatónak nevezném, már nem járnék oda, de összességében sokkal rosszabb karate edzéseket is találni. mert bizony, vannak olyanok, amik még mozgásnak is kevesek, nem hogy harcművészetnek.. elég szomorú.

2011. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) az edzésünk elég kemény alaposan lefáradok rajta. heti 3 órában járok. még várom a hasznos válaszokat!
2011. nov. 12. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!