Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire illetve miért ártalma...

Mennyire illetve miért ártalmas ez?

Figyelt kérdés

A héten elkezdtem minden nap edzeni: erősítés (saját testsúllyal) + ugrókötél (40perc) + futás + nyújtás

E mellé viszonylag keveset eszem és iszom ( csak víz )

Mivel ez elég megterhelő, ezért nehéz lenne egész életemben csinálni ezért ha valamikor is abbahagynám mennyire illetve mért lenne ártalmas? visszahíznék vmennyit ha ennek csak a negyedét végezném el rendszeresség féleképpen?

Illetve úgy a negyedét, hogy sportolok heti 2x 2 órában, az megmaradna mindig is, csak az erősítés + ugrókötél + futást hagynám abba (amit itthon szorgalomként csinálok a sportom mellett) szóval ha az itthoni szorgalmat hagynám abba egy idő után, akkor az után mennyire / mért lenne ártalmas? mi lenne / lehetne a következménye?


Bocs ha kicsit értelmetlen :D

Nem: F


2011. nov. 16. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

majdnem teljesen értelmetlen, de remélem sikerült megértenem :)


nem ártalmas. a mozgás hiánya kedvezőtlen, de te arról írtál, hogy vissza vennél. ettől még lehetsz teljesen aktív, "sportos", és ha az étkezésedre figyelsz, akkor teljesen egészséges is. amikor edzel, az legyen intenzív, stimulálja a tested, ez elég lesz az egészségedhez :)

2011. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kicsit, nagyon:)

A fő az h. mozogj, az sosem ártalmas!

2011. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megpróbálom egyszerűbben leírni, megfogalmazni :D

Szóval már évek óta sportolok (küzdösport) heti 2x 2 órában, szóval nem vagyok túlsúlyos, sőt viszonylag izmos vagyok csak pár kg-t le szeretnék adni, amit szálkásítással szeretnék elérni.

Ezért itthon elkezdtem hétfőn erősíteni saját testsúllyal, ugrókötelezni 40 percet és futni, aztán lenyújtani.

És az a kérdésem, illetve attól félek, hogy ha ezt sokáig csinálom, és egyik napról a másikra abbahagyom ezt a pluszt, akkor azzal felborítanám a szervezetemet, ami hozzá szokott ahhoz hogy ennyire terhelem magam, szóval mi lehet a következménye illetve hátránya hogy ha ennyire megterhelem magam és utána egyik napról a másikra abbahagyom?


Remélem így érthetőbb :D

2011. nov. 16. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi hátránya. idővel gyengülnek az izmaid, az edzés hiánya miatt. ha pedig annyit eszel edzés nélkül, mint amire edzés mellett van csak szükséged, akkor a + kajával szépen felpakolsz némi zsírt, idővel. tehát kevesebb edzés kevesebb kaját is jelentsen.
2011. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem csak sportolj rendszeresen, és ne legyen az evés a kedvenc hobbid:P A sportolással fogysz laasan ugye de folyamatosan...:))
2011. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!