Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha az alapanyagcserém 1500...

Ha az alapanyagcserém 1500 kcal körül van, akkor heti hatszori intenzív mozgással fogyhatok?

Figyelt kérdés

Vagy az 1500-as érték alá kell mennem?Nem tudom,hogyan kellene étkeznem!Mármint azt tudom,h mit nem szabad ennem,csak azt nem tudom,h például fehérjéből mennyit lehet!

Légy szíves segítsetek!

24 éves lány vagyok,körübelül 12 kg-s plusszal!

Aczél és Izmael válaszait is várom nagyon!:)


2011. nov. 17. 17:56
1 2
 1/13 Krisz85 ***** válasza:
100%

Szia!


Egyrészt tudni kéne most mennyi a testtömeged. Egyébként ha pl az alapanyagcseréd 1500 kcal naponta és mondjuk 500 kcal-t mozogsz le pl kardióval, súlyzós edzéssel kombinálva, akkor ki van zárva hogy ne veszítsd el a testzsírod jelentős részét. Feltéve persze ha a kaja rendben van. Fehérjévől 3 g / tskg / nap, tehát 80 kg nál 240 g nál nem kell több (legalábbis a Te szinteden felesleges). Szénhidráttal pedig csak óvatosan, sok rost, fehérje, szénhidrát pedig a nap első felében. A testkompozíciód meg fog változni olyan irányba, hogy az már nagyon jó. A súlyzós edzés azért kell, hogy alakod is legyen, úgyanis ha most nem nézel ki jól "zsírosan", akkor "zsírtalanul" sem fogsz, nem lesz formád, nem lesz feszes a bőröd úgy igazán. Éreznéd a különbséget, de nem az lenne amit várnál. Heti 3 súlyzós ezés, heti 6 aerob, kardió. sok sikert! ,-)

2011. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ó :$

de hát nem igazán tudok mit hozzáfűzni.

1500kcal ahhoz kell, hogy dobogjon a szíved, minden mozgás, sport, még a gondolkodás is ezen felül plusz energia. ha még sportolsz is akkor ~2000-2500kcal-ra simán szükséged lehet egy nap. ehelyett ha 1700-2200kcal-t eszel, egészséges ételekből akkor elkezd csökkenni a testtömeged. a számok csak jelzés értékűek, ezeket ugye nehéz pontosan meghatározni, és nem is kell hajszálat hasogatni.

fehérjére én azt szoktam mondani, hogy ha állati fehérjéből megvan az 1-2g/ttkg (80 kilósan 80-160g) akkor már bőven jó, és még növényekből is eszel mellette.


egyébként mennyire nem tudod hogy kellene étkezz? azért az ugye megvan, hogy sovány húsok, zöldségek, olajos magvak, zab rozskenyér rizs, mert írtad is, hogy tudod mit "szabad" enni. ezekben meg lehet nézni mennyi tápanyag van, eleinte szerintem célszerű figyelni rá.. persze Izmaelnek is igaza van, hogy egy életen át nem lehet azt számolgatni mit mennyit eszik az ember, de amíg konkrétan fogyás a cél, szerintem elviselhető.

2011. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mit jelent az intenzív mozgás? Konditerem? Otthoni torna? Sport?

Az életmódváltásnak az a nagyszerűsége, hogy nem kell folyton azon rágódnod,hogy miből mennyit eszel (persze azért van egy egészséges határ:)

Amennyiben kimondottan a fehérje érdekel, azzal sajnos én nem szolgálhatok számodra információval, ez .Aczél. szakterülete. Én kicsit leegyszerűsítem a dolgokat, és mivel nagyon változatosan étkezem, így sose foglalkozok ezzel, se pedig a kalóriával.:)

A 12 kiló plusz ne keserítsen el, és ne azon rágódj, hogy jajj mikor fog lemenni. Le fog hidd el, mert elfogadod azt, hogy nem diétáznod kell, hanem ennél sokkal eredményesebb utat választottál.

Mivel tisztában vagy azzal, hogy mit KELL abszolút kiiktatnod az étrendedből már maga ez egy fellélegzés a szervezetednek, és a lerakódott zsírok szépen kezdenek majd megindulni a szervezetedből.

2011. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mindhárom választ nagyon köszönöm!:)

24,8 a testtömegindexem.

Nos,ami a mozgást illeti,leginkább futok a szabadban(mostanság nem túl kellemes,de ez van)50-60 percet,illetve vannak itthon kisebb súlyzóim(1-2 kilósak),azokat használom.

Kisvárosban lakom,ahol nincs konditerem sajnos,pedig szuper lenne!

Arra voltam kíváncsi legfőképpen,h a nap első felében,tehát reggel fél 7-7 körül mennyi szénhidrátot fogyaszthatok.(bár ezt bele sem írta a kérdésbe)2 szelet sokmagvas barnakenyeret például,főtt tojással,felvágottal.mellé egy bögre tea és egy kávé(mindkettőt cukor nélkül iszom már évek óta)?

Utóbbiról nem tudok lemondani,ha a fene fenét eszik akkor sem!

Illetve az érdekelt még,hogy fehérjét mennyit fogyaszthatok a 70 kg-om alapján.

Annyit még megjegyeznék,h nem pikkpakk szeretnék lefogyni,hanem lehetőleg inkább lassabb ütemben.

Az ,,életmódváltást" pedig szeretném megtartani a sikeres fogyás után is,mert nagyon hiányzik a régi alakom.Sokáig kézilabdáztam,akkor nem is volt gond az alkatommal,de miután abbahagytam meg is híztam(kevesebb mozgás,ugyanannyi evés).

Asszem ennyi.Na mit gondoltok?

2011. nov. 18. 10:04
 5/13 Krisz85 ***** válasza:
Ajánlanék erre két videót, menj fel a body builder. hu-ra,, ott bal oldali menű, keresd ki hogy BBTV flash, és ott a Sára Gyuri szeminálrium 1 és 2-t nézd végig, választ kapsz rá!
2011. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Krisz85 ***** válasza:

Ismét az első válaszadó vagyok. Nos, én úgy lőném be 70 kg ra hogy kb 1700 kcalt megennék egy nap, napi 1 óra edzés mellett. Ennek 60 % fehérje, 30 % ch (jó minőségű, lencse, basmati rizs, bab, főtt burgonya, zöldségek párolva, zabpehely) és 10 % max lenmagolaj, vagy eszenciális zsírsav. + vitaminkiegészítés, és napi 4 liter víz, pláne ha edzel, mivel a folyadékvesztés lassítja a zsírvesztést, mivel az anyagcseréd lassul a folyadékmegvonás következtében amúgy. Ez úgy jön ki kiszámolva, hogy :



1800 0,6 1080 kcal 270 g fehérje

1800 0,3 540 kcal 135 g ch

1800 0,1 180 kcal 20 g zsír

kcal százalék

2011. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Krisz85 ***** válasza:

Bocs 1800 kcal-ra számoltam, íme 1700 kcal ra. (1 g ch 4 kcal, 1 g fehérje is kb. 4 kcal, 1 g zsír 9 kcal, így már Te is ki tudod számolni)



1700 0,6 1020 kcal 255 g fehérje

1700 0,3 510 kcal 127,5 g ch

1700 0,1 170 kcal 18,9 g zsír

kcal százalék

2011. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

őőő.. én most wudang harcos vagyok, mosolygok és bólogatok.

amúgy szerintem 270g fehérjét életvitelszerűen megenni sok. nem egészségileg, mert ez úgy össze van írva hogy pénzt is kérhetne érte a Kedves Válaszoló, olyan formaszerű, de a 270g fehérje pl. csirkemellben is 1 kiló fölött van. ha a növényi fehérjét is számoljuk, akkor jobb, mert a rizsben is van fehérje és a többi növényi ételben is.. hát igazából jó ez, csak ez inkább mintaétrend ami életmódváltáshoz kissé szigorú, de valóban tökéletes.


Kérdező, amit írtál a délelőtti szénhidrátról, teljesen jó ahogy gondolod, de ha nem délelőtt eszed ezt akkor délután adod meg a szervezetednek, nem lesz különösebben jó-rossz hatása. jaa, és még nagyon érdekes amit írtak, hogy a vízfogyasztás is kihatással van az anyagcserére! bevallom, ezt sem tudtam.

2011. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Krisz85 ***** válasza:
Aczél, hát igen :D életmódváltáshoz ez tényleg etalon és sablonszerű, mondjuk én szoftveresen tervezem a kaját, és a rizs, zöldség stb stb pár gramm fehérjetartalmát is beleszámolom a fehérjébe, még ha az növény is , és nem teljes értékű :-) bár elismerem, hogy az átlag csak az állati eredetű fehérjét számolja bele az össz-be.
2011. nov. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Krisz85 ***** válasza:

Idézet az életmódtanácsadó oldalról:


"Víz: szervezetednek megfelelő mennyiségű tiszta víz elfogyasztása elengedhetetlen a fogyáshoz. Napi folyadékmennyiség felét feltétlenül tiszta víz formájában juttasd be szervezetedbe. Akár 30%-kal is növelheted így anyagcseréd gyorsaságát, ráadásul az étvágyad is csökkenti. Úgy oszd be, hogy mindig csak 1 pohár vizet kelljen meginnod. Igyekezz a délelőtt folyamán a napi folyadék mennyiség 2/3-át meginni.

"

2011. nov. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!