Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Héjában főtt krumpli hámozva...

Héjában főtt krumpli hámozva vacsorára fogyózás alatt? Szabad enni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Gondolom nem egy fél kilót falsz be. Igyál hozzá egy pohár teát, vagy egyél meg egy sima kefírt.
2011. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha belefér a kalóriába akkor lehet enni, de vacsorára nem javasolt a szénhidrát úgy általában, a krumpli pedig mint olyan, inkább kerülendő fogyókúra alatt.
2011. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az addig oké, de ha nem eszel elég szénhidrátot, szépen lemegy az agyműködésed alfába, és koncentrálni sem tudsz, meg semmi.

nem szoktam vacsorázni, de most megkívántaam.:'D

2011. nov. 27. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy ne egyél szénhidrátot, hanem azt, hogy vacsira nem az a legjobb :)

A lényeg végülis úgyis a kalória, ha belefér, és azt kívánod, miért ne?

2011. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
lehet. de növényevő vagy? (nem) akkor hol a hús? mert mégis elsődlegesebb élelmiszer, mint a krumpli. csak ha már rákérdeztél.
2011. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aczél,nemár hogy majd minden egyes étkezésnél húst kelljen már enni! -.-"

Lehet reggel délben,meg délután evett húst,csak most ezt kívánja.

2011. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

alapelv, hogy az esti felépítő folyamatokhoz adjuk a fehérjét.. egyéb iránt persze, ez olyan sokat nem számít, és lehet hogy evett már eleget..

de akkor is az egyenletes fehérje ellátás előrébb való, mint a burgonya ellátás (ch tartaléka van a testnek).

2011. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

gyaaa....

Szerintem a kérdező nem gyúr, nem izomkolosszus akar lenni, hogy állandóan húst zabáljon, vagy igya a fehérje turmixokat.

Egyszerű fogyózó, aki szeret enni, de ha már eszik, próbálna estére olyat enni, ami nem annyira hízlal.

napi kalória ide vagy oda, nekem ne mondja senki, hogy lehet enni éjszakára szalonnát, ha a kalóriaszükségletbe belefér.

Nekem az esti nem evés-vagy visszafogott evés mindig csinosodáshoz vezetett, józan logika...

ÉS nem gyúrok, nem zabálok állandóan proteint.

Amúgyis a sok hús köszvényt okoz(hat).


Kedves kérdező!

A krumplit én kerülöm, a környezetemben 2 cukorbeteg is van, és tudom, hogy a krumplinak milyen magas a gli értéke, ha tehetem inkább kerülöm.

Vacsira inkább főtt tojást javasolnék. Bár erről is lehetne a gyúrósok által vitát nyitni, mert a sárgája jobban hízlal, mint a fehérje.

De a tojást (kenyér nélkül) bátran merem ajánlani!

2011. nov. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hol olvastad ezt a köszvényről? csak mert majd néhány tudományos eredményt én is akarok olvasni a témában..

a húst nem zabálják, te viszont a fehérjét igen. ha nem tennéd, hát beteg lennél.

és mint írtam, az egyenletes fehérjeellátás biztosítása alapvető, és emberi jogon mindenkinek szüksége van rá, illetve jobb helyeken biztosítani is tudja :)

vissza a köszvényre: napi 1-2g/ttkg fehérjére gondolok ilyenkor. --> 70 kilós embernek mondjuk 120g fehérje, ami csak 400-500g hús. és akkor állati fehérjéből fedezett mindent, ebből vissza lehet venni mert eszik zöldet is.

2011. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden normális választ!! Vannak még jóindulatú emberek. :)
2011. nov. 28. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!