Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kocka hasam?...

Hogyan lehetne kocka hasam? 185cm 76kg vok de még mindig egy csomó háj van a hasamon. Ígyis diétázok 1300kcal decit, sportolok heti 5x kardio edzés, de sehova nem haladok. Min kéne változtatnom, hogyan tudom lefaragni a hályam?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 20:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

he?????????

napi energiaszükségleted az, amit egy nap bevihetsz

decit egy nem létező szó

2011. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a deficitre, azaz hiányra gondolsz. Amennyivel kevesebbet eszel a szükségesnél. Mivel az alapanyagcseréd úgy 1800 kcal körül van, nagyjából ennyit kellene enned az egészséges fogyáshoz. Esetleg kicsit alámehetsz, de az 1300 kevés. Azért 70 kiló alá már ne menj!


Nem tudom, hány éves vagy, de az évek, évtizedek alatt kialakult pocak sosem fog teljesen eltűnni, akármennyit fogysz is. Így a kockahas nem feltétlenül megvalósítható.

2011. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
16 éves,igen a deficitre gondoltam:D lehet megpróbálom 1600-1700-al akkor és odafigyelek h sok fehérje,kevés zsír.És még1x kérdem,kenyeret,gabonát,lisztet lehet enni?csak reggelire ennék mondjuk 1 meleg szenya v nemtom
2011. dec. 2. 21:19
 14/18 anonim ***** válasza:
Ó, 16 évesen még még van remény! Persze, nem tilos sem a kenyér, sem az egyéb lisztből készült ételek, csak vigyázni kell velük, mert két üres zsemle például 300 kcal. Ha komolyan gondolod a kalóriaszámolást, mindenképpen be kell szerezned egy digitális konyhamérleget (kb. 3000 forintért már lehet kapni). Egyél sok zöldséget, sovány húsokat, túrót, sajtot, gyümölcsöket...
2011. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Csinálok neked Photoshopban ^^
2011. dec. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
okka értem köszi a válaszokat! akkor valszeg beszerzek 1-et és meglássuk,hátha nyárra sikerül:)
2011. dec. 2. 23:10
 17/18 Krisz85 ***** válasza:

én ezt a kevés zsírt is megcáfolnám, ugyanis a zsívesztés leáll ha túl kevés zsírsavat viszel be, kevés telített zsírt vigyél be, az jó, pl. ne egyél vajat, margarint, és disznózsírts, sajtkrémet stb, tehát szilárd zsírok kerülendőek, és folyékony zsírbevitelt azért kéne, úgy a napi össze energiád 15 % át kéne hogy kitegegye, tehát 1800 kcal nál napi 30 g zsír bevitele ajánlott diétában is, ez főleg lenmagolaj, és halolaj kell legyen, akár kapszula formájában is.


A másik amit jól mondtak a többiek, hogy ez a kalória már lófasz, egyrész az anyagcseresebességed drasztikusan lassul ekkora kalóriabevitelnél, a tested katabolikus (izomleépítő) állapotban van, és a zsírvesztésed stagnál és kimerülsz, fel kell vinni a kalóriádat legalább 1800 kcal ra, amire fiegyelj:


-cukrok minden formában kerülendők, még edzés után is, sportital, banán, bármilyen gyümölcs, süti zéró mennyiség

-kardió éhgyomorra reggel vagy este, előtte fehérjét ehetsz, szénhidrátot nem, de bármikor csinálhatod, lényeg hogy el legyen végezve, heti 7x nyugodtan, 1 órát, alacsony 130 as pulzussal átlagban, (aerob edzés, ami nem kardió edzés,csak a magyar nyelv rosszul nevezi sajnos)

- a szénhidrátbeviteledet alacsony gi indexű (nézzz utána googliban mi ez), ételek tegyék ki: basmati rizs, zabpehely, lencse, bab, barna rizs, telj kiörlésű tészták és kenyerek,

-fehérje: hal, tejsavó fehérje tápkieg. , sovány túró, csikre, pulykamell, marhahús,

-zsír, lenmagolja, oliva, halolaj kapszula


Multivitamin csomag kötelező, amúgy is, ilenkor meg pláne, mert az egész rendszer nem fog optimálisan működni így, kb, ilyen egy normális diéta amivel fogyni is fogsz:


[link]


Persze ezt személyre kell szabni, lehet pl Te puffadni fogsz a brokkolitól pl., akkor cserélni kell másra stb, és ahogy esik a súlyod (optimális esetben 0,5-1 kg / hét), akkor úgy kell személyre szabni a kaját és a kalóriabevitelt. Jah és a folyadékfogyasztásod napi 4 liter legyen, még ha 5 percenként jársz wcre is hugyozni,! az anyagcseréd nem lesz gyors, (ami a zsírvesztés alapja).

ha nincs megfelelő mennyiségű folyadék a szervezetedben.


Ha össze kéne foglalni mi a diéta ami valóban működik ez lenne:


Az összkalóriabevitel oly mértékű megszorítása, hogy az napi szinten kalóriadeficitet eredményezzen, anélkül, hogy az anyagcsere és a protein szintézis csökkenne, figyelembe véve a makró és mikrotápanyagok (fehérje, ch, zsir, és vitaminok ásványi anyagok) helyes arányára.


A hasadról ha ott van a legtöbb háj a diéta legvégén fog eltűnni, mivel egyenletesen fogysz mindenhonnan, viszont nem egyenletesen tárolod el zsírt a testeden, pl én is hasra és seggre hízok csávó létemre, de a karomra és az újjaimra pl semmit sem még amikor be vagyok hízva tömegeléskor akkor is zsírmentes a karom. A diéta legvégső fázisában kezd el kockásodni igazán hasam, türelmesnek kell lenni és csiálni csináni, és végig kontrollálni, és személyre szabni a kaját a folyamatos edzés mellett. Én a helyedben végeznék súlyzós edzést is, ha eddig nem csináltad, akkor legalább minimális súlyokkal de heti 3x egy órát kéne, még jobb formád lenne. Edzés után igyál, vagy egyél fehérjét.


Aztán lehet még trükközni ha már haladóbb az ember:


-termogenikus zsírégetők (pörgetők, csak délelőtt fogyasztva, pulzusemelkedést okoz, és hőhullámokat, remegést, ezek a "tünetek", akik nem bírják ne használják, én pl nem bírom nekem remeg tőle a karom és hiperaktív vagyok tőle, nem használhatom :S ), ez csak diétaában működik és annak is a végső stádiumában kell bevetni ha feltétlen muszáj, szerintem megy e nélkül is,

-bcca aminosav : edzés előtt közben után kiemelten fontos , aki az izomszöveteket meg akarja tartani magán,

-glutamin: lásd bcaa amino, detto ugyanez.


sok sikert!

2011. dec. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
fúúha,mire elolvastam és megfejtettem:D megpróbálok a leírtjaid alapján összeállítani 1 diétát magamnak+akk valszeg elkezdek (újra) járni kondiba,pár hónapja hanyagoltam mert kevés az időm.Köszi a választ,nagyon hasznos volt!
2011. dec. 4. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!