Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha mostantól egyáltalán nem...

Ha mostantól egyáltalán nem használok liftet, és naponta többször gyalog megyek fel a 9. -re, akkor fogyni fogok hosszútávon, vagy ez annyira kevés mozgás, hogy nem számít semmit? (8 kilo feleslegem van)

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Önmagában ez nem sokat számít. Én csak a nyolcadikon lakom, de nem liftezem jó ideje, semmi hatása nincs. Mire felérek, lihegek, ennyi.

Valamennyit nyilván számít, de ne várd azt, hogy ettől lefogysz.

2011. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha minden nap legalább 1 órát egyfolytában fel-le rohangálsz akkor használ :D
2011. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

azért az egészségedért azzal nagyon sokat teszel,ha lift helyett ,gyalog mész le-föl,

a fogyás szempontjából is jó, de akár 10 emelet megmászása is valóban olyan kevés kalóriát éget el,hogy pusztán csak ezzel , baromi lassan fogynál le

2011. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

én olyan helyen lakom, ahol nincs lift, a legfelsőn meg van egy csaj, aki nagyon kövér és semmit nem változik az évek alatt.

a lépcsőzés nulla, akkor hat sztem, ha valaki annyira kövér, hogy minden mozgástól liheg (még attól is ha átöltözik) ismerek ilyet, lett két vizslája és mivel azokkal menni kell le fel, sétáltatni, stb, szabályosan lefogyott annyit, hogy nem liheg 3 fok lépcsőtől!

2011. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem ér. Max. kicsit megmozgat, de semmi több. A zsírégetés a min. 40 percen át tartó aerob mozgás következtében indul be, és csakis a zsírégető pulzusszám elérésével.

Ha fogyni akarsz, olvass utána.

2011. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha mellé változtatsz az étkezéseden (a fogyás 70%-ban étkezéstől függ), akkor érhetsz el eredményt.
2011. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


Sajnos ez arra elég, hogy bemelegedj tőle, az idegrendszerednek ennél több idő kell, hogy átkapcsoljon a szipatikus üzemmódba, paraszimpatikus üzemmódból (lásd google), a másik , hogy ha még hosszan is csinálod, egyrészt le kell menni a földszintre addig pihensz, másrészt a monoton egy irányú lépcsőfordulóktól fájni fog a térded egy idő után.


Próbáld inkább azt ha nincs pénzed konditeremre, hogy reggelente kaja előtt egy órát monoton tempósan sétálsz, nem futsz , sétálsz, mintha sietnél a buszhoz, megállás nélkül minden reggel, + diéta, és láss csodát eltűnik az a 8 kg (még ha rosszul is becsülted meg a felesleget), és a tükör legyen a kontroll!! :-)

2011. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy jó, főleg akkor ha előtte nem is nagyon mozogtál. Mikor fogyóztam akkor azt csináltam hogy ahová lehetett gyalog jártam,( gyors gyaloglás nem séta) és az egyetemen mindenhová lépcsőztem. Szóval míg a többiek lifttel jártak az 5.re én gyalog. Ha kellett egy nap 5 x. Nem volt nehéz mivel úgysem szeretem a lifteket.

De nyilván ez kevés ha nem változtatsz az étkezéseken. Ez csak egy jól megtervezett étrend mellett működik egy bizonyos ideig.Utána ki kell egészíteni más mozgással is.

2011. dec. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tavaly én is ezt csináltam (amikor még 10 emeletesben laktam), de nem azért, hogy fogyjak, mert arra ez kevés. De azt hiszem kicsit jót tett, mert a sokadik alkalom után már egyáltalán nem lihegtem és alig gyorsult fel a pulzusom.
2011. dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!