Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor mit tegyek? Mit...

Most akkor mit tegyek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kb. 1 éve életmódot váltottam.

Most minden nap futok vagy kocogok 1 órát. Mikor hogy. Ha több energiám van akkor inkább futok intenzívebben, ha meg nincs akkor csak lötykölődök, kocogok. Viszont még szinte betegen is elmegyek, inkább végigszenvedem mint hogy ne csináljam.


Minden nap megyek, mert ha akár 1 napot is kihagyok, akkor már lelkiismeret furdalásom van és úgy érzem, hogy nem egész a napom ez nélkül.


Ma reggel (igaz megszakítással) voltam 50 percet futni. Ez úgy történt, hogy:


25 perc futás/kocogás majd szünet (3 óra takarítás=alkalmi munka) majd 25 perc kocogás haza.


Ma ettem eddig 1200 kcal-t.


Viszont maradt még mindig erőm egy kicsit este futni. Szerintetek nem baj, ha elmegyek most is?


Elmennék szerintem csak egy fél órára. Most úgy érzem, hogy jól esne.



1. kérdés: mennyek? Ez ér ma valamit?


2. kérdés: mennyit (kcal-ra) és mit ehetek ma még?



Előre is köszi a válaszokat!


170/65

L


2011. dec. 13. 16:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy fogyni szeretnék még minimum 7-8 kg-ot.
2011. dec. 13. 16:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Basszus...hogy neked micsoda problémáid vannak -.-"

És most vársz a gép előtt tanácsra??! XD


Hát menjél!!!!! Mert szerinted mi bajod lesz tőle? -.-

2011. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krisz85 ***** válasza:

Hát egyrészt mivel maratont futottam anno és félmaraton is jópárszor azt gondolom, hogy egyrészt ha nem célod hogy jól fuss, pl megadott ídőn belül akarod futni a maratont , félmaratont, akkor tök mindegy hogy futsz. Ha fogyni szeretnél, akkor éhgyomorra fuss, reggel, de aztán egyből kaja, banán, zabpehely, fehérje.


Ha fogyni akarsz, akkor célszerűbb lenne pár futás helyett aerob edzést is beiktatni akár lefekvés előtt, vagy reggel. Vagyis nem futnod kéne hanem tempósan sétálni, vagy tényleg totál lassan kocogni egy órát. A ketté bontott edzést pl 2x 25 percet azért nem tartom jó ötletenek, mert be sem indul igazán a zsíranyagcsere normálisan, kéne neki vagy 40 perc megállás nélkül , egyben edzeni, a másik pedig az, hogy gyakorlatilag az első 10 perc az bemelegítést és idegrendszeri átkapcsolás paraszimpatikus idegrenszeri működésből, szimpatikus idegrendszeri működésbe. Jó ha ezeket megszívleled. Egyébként szeirntem nevetségesen kevés ez a kcal, 65 kg val és kéne enned durván 1800 kcal-t és ennek így kééne kinéznie:


180 g szénhidrát 720 kcal

180 g fehérje 720 kcal

40 g zsír 1 g zsír 9 kcal (ez jó ha esszenciális zsír, pl lenmagolaj),


Ekkor fogod igazán bontani a zsírt, a szénhdiráttal lehet játszani, ha kicsit lejebb viszed, legrosszabb esetben is 120 g / nap ra, akkor a fehérjét kell megemleni. A zsírvesztés megáll ha nem viszel be megfelelő mennyiségű kcal-t, és megfelelő minőségű és mennyiségű zsírt. Csak ezt kevesen tudják,mert van az a hülye tévhit, hogy a zsírok zsírosabbá tesznek minket, ez nem így van, a rossz zsírok tesznek zsírosabbá minket, mint pl a transz zsírok pl. margarin, vaj, sertéshúz, disznózsír, stb stb, mivel van egy olyan "jófej" tulajdonságuk hogy sejtszinten gátolják a tápanyagok, és főleg a szénhdirátok izomsejtbe jutását, így szegény inzulin a testedben a szénhidrátot nem beviszi az izmokba ahonnét elhsználod őket a futásod során, hanem mivel az izomba a transz és telíett zsírok megakadályozzák ebben, szépen berakja a bőrőd alá testzsírként.!

2011. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!