Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy súlyfeleslegnél milyen...

Nagy súlyfeleslegnél milyen mozgási formát ajánlanátok illetve milyen ételeket?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mekkora az a súlyfelesleg? (reálisan, mert sokan rosszul ítélik meg magunkat, túl szigorúan).
2011. dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
30kg
2011. dec. 17. 19:40
 3/15 anonim ***** válasza:

A mozgás önmagában ugye tudod, hogy kevés? Helyes étkezés nélkül nincs siker.

Ekkora súlyfeleslegnél nem szabad megterhelni az izületeket és gondolj arra, hogy a belső szerveid is el lehetnek zsírosodva, tehát nagyon óvatosan kell nekifognod.

Jó nagy séták a szabadban, biciklizés, evezőpad, fútógépen csak erőteljesebb séta. Most láttam Norbinak a duci tréningjét ami nem csak 50 felettieknek szól, nagyon kímélő gyakorlatokkal (otthonra, mondjuk).

2011. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És milyen ételeket egyek?

pl a kenyeret és az édességet teljesen hagyjam ki az étrendemből?

1év alatt lehetséges leadni ennyi kg-t?

2011. dec. 17. 19:47
 5/15 anonim ***** válasza:

Én amellett vagyok, hogy nem szabad magunkat sanyargatni, mert megbosszulja magát...

Nem kell elhagynod a kenyeret (de ajánlatos, nem finomlisztes alapanyagból készültet választani és ha lehet akkor kovásszal készültet. A gyomornak kevésbé megterhelő, mint az élesztős változat). Teljes kiőrlésű kenyerek.

Napi 2-3 szeletet nyugodtan megehetsz, könnyű kis feltéttel + paprika, pari, ubi...vagy te készítesz rá sk. valamit...

Amit feltétlenül ki kell iktatnod, az a cukor!!! Semmi szüksége rá a szervezetednek. Ha nagyon édesség ehetnéked van, akkor mézestea, vagy nyírfacukorral édesített dolgok.

A nehéz, igazi magyaros ételeket, nem árt visszaszorítanod:))) Legalábbis az elején.

A bő zsiradékban készült ételek is mellőzendők egyenlőre. Pl. sültkrumpli. Azt már gondolom mondanom sem kell, hogy a mekis és hasonló szemét kajátat messze kerüld el.

Egy apró trükk: cseréld le a tányérjaidat kisebbre (én is ezt tettem anno), így esélyed sincs túlenni magad.

Napi 5xi étkezés javasolt, mert egyenleteseben tud a szervezeted dolgozni, javul az anyagcseréd. És persze megfelelő mennyiségű víz.

2011. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ekkora súlyfeleslegnél felejtsd el a mozgást, előbb add le egy részét szigorú diétával, utána kezdhetsz mozogni, de a mozgás mit sem ér, ha az étrendeden nem változtatsz.
2011. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, 1 év alatt lehet, de ne hamarabb, mert a bőrödet nagyon megviseli...időd van...
2011. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

19:56


Ne haragudj, nem szoktam másnak a hozzászólását kommentálni, de a mozgás elhagyása nagyon nagy hiba lenne...

A sétába, biciklizésbe, és még úszásba senki nem halt bele.

2011. dec. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Muszáj lefogynom 1 év alatt, mert jövőre lesz a szalagavatóm és nem akarok így kinézni :'(

2011. dec. 17. 19:59
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne a szalagavató legyen a cél, hanem az egészséged...hidd el !!!
2011. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!