Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétás vacsoraötleteket...

Diétás vacsoraötleteket várok! Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Férjemnek most derült ki, hogy magas vérnyomása van és ezért le szeretne adni pár kilót, hátha... De mivel "férfiember", drasztikus fogyókúrát nem akar. Ezért gondoltam, hogy reformálom a vacsorákat és csakis egészséges, diétás vacsora lesz ezután. Viszont alig van pár ötletem. Tudnátok írni párat?


Előre is köszi!


2011. dec. 2. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


Vedd meg ezt az újságot rendszeresen, az egyik legjobb ötletek itt vannak!

Szívből ajánlom!

2011. dec. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Én a Norbis receptkönyvből főzök, főleg a vacsorát próbálom Norbis update 1 kódú étellel helyettesíteni. Nagyon klasszak a receptek, és nagyon finomak, olcsók.


Sokan le fognak hurrogni, de könyörgöm..500 Ft-ért vettem meg a 2. Titok c. könyvét az Alexandrában, s jobb receptek vannak benne, mint egy Stahl Judit szakácskönyvben, erről pedig tudom, hogy normál adag fogyasztása esetén nem terheli meg a gyomrot éjszakára.


De akinek van jobb ötlete, az írjon.


(Akik csak a fogyásnak-edzésnek-izomnövesztésnek élnek, úgysem értik meg, hogy egy dolgozó családapának nem lehet drasztikusan megreformálni az étkezését, nem fog sovány túrót enni almával :S )

2011. dec. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es!


Szép és jó receptek, de már aminek a nevében van 2 olyan összetevő, amiről nem tudom h mi (és hol lehet megvenni) az olyan recepteket már messziről elkerülöm. De lehet ez csak én vagyok..

2011. dec. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Még szerencse hogy nem akar hisz egészségelen és már a fogyókúrázás elve is baromság mert egyenesen következik belőle a visszahízás. Egy étkezés megvariálása viszont semmit nem ér, ha a "drasztikus"at úgy érted hogy nem hajlandó lényegesen változtatni a nyilvánvalóan rossz táplálkozáson akkor esélytelen a dolog. Vagy életmódot kell váltani örökre vagy felesleges akár sanyargatni magunk akár csak diétásabban vacsorázni.

Egyébként diétához rengeteg pároltzöldséget, brokkolit, soványhúst, túrót, tojást, halat kéne fogyasztani, és a rossz szénhidrátokat ( minden fehér liszttel készült és cukros dolog) és a telített zsírokat pedig a diéta időtartama alatt TELJESEN elkerülni, és utánna is mértékkel fogyasztani. A lényeg hogy ez egy elég nagy volumenű dolog, nem lehet de legalábbis nem érdemes kúrával lefogyni. vagy életmódot vált valaki és szeretni fogja a feldolgozatlan kajákat és a sportot vagy pedig szenved az eredménytelenségért vagy az ideiglenes egészségtelen úton elért súlyvesztésért.


Bocs hogy a konkrét kérdésre nemnagyon válaszoltam , én gyakran eszek soványtúrót vacsorára és nagy dilemmám hogy hogyan lehetne finoman elkészíteni. Igazából a klasszikus vacsora megközelítés annyira nem jó, nyugodtan lehet főttételt enni, de ha valaki kenyérhez ragaszkodik akkor teljes kiőrlésú, alacsony zsírtartalmú sajttal, mellé paradicsom paprika stb. Csak ha valaki kenyér, krumpli vagy hasonló magasabb szénhidráttartalmú dolgokat fogyaszt diétában akkor ott már nagyon nem mindegy a mennyiség, nem lehet vacsorára 4 karéj kenyeret bevágni.

2011. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%

"én gyakran eszek soványtúrót vacsorára és nagy dilemmám hogy hogyan lehetne finoman elkészíteni"


És boldog ember vagy???


Az én véleményem az, hogy okés, ha fogyni kell, akkor fogyjon az ember, ami nekem a Norbi módszerrel sikerült is, de inkább legyen még rajtam az a +5 kiló és éljek boldogan, minthogy ilyen sovány túrút meg zabpelyhes natur joghurtot egyek vacsorára, mert az nem ad sem érzelmi pluszt, sem "de jót ettem" érzést.

(és nem kell félreérteni, nem zsíroskenyeret szoktam vacsizni)

2011. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazán sajnálom, hogy nem jött be neked az ízek és érzések c. újságban található receptek. Lehet, hogy tényleg számodra vannak benne olyanok, amikről nem is hallottál...ezt nem vettem figyelembe, mivel én ezeket mind ismerem, és számomra természetesek:)) Talán akkor a Norbi könyve tényleg jobb számodra. Sok sikert!
2011. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

13:50

meg fogsz lepődni de nem azért eszek sovány túrót mert diétázom :D

Én igazából pont hogy tömegnövelek de ettől még nem fogom feleslegesen a zsírosabb kajákat megvenni, nem zsírt próbálok felszedni csak némi izmot. Szerencsére kialakult bennem egy undor az egészségtelen dolgok iránt (pontosabban fogalmazva a műanyag és tartósított dolgok iránt), persze én is szeretem a kakaóscsigát vagy a kolbászt csak nem ezek képezik a táplálkozásom alapját.

És én jól érzem magam így mert imádom a soványhúsokat mindenféle körettel, a gyümölcsöket a müzlit stb.


ui:

http://www.youtube.com/watch?v=NyB5Wm-IzTE

2011. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És ha valamiről nem tudod, micsoda, akkor tényleg akkora problémát jelent utánanézni a neten, mi az? Hasznosabb lenne, mint a gyk...

Egyébként bioboltban meg tudod nézni őket. Nem csak ott lehet kapni őket és nem is csak bio minőségben, de ott lehet legegyszerűbben megismerkedni velük. Nálunk van 2 CBA is a környéken, az egyikben szinte mindent meg lehet venni a receptekhez, a másikban viszont még barna rizs sincs, tehát boltfüggő, hogy bukkansz rájuk.

Persze nem kényszer, csak ne szóld le azt, akinek bejön.

2011. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak, ha nem akarsz nagyon vacakolni, a legegyszerűbb a hal vagy csirkemell friss salátával vagy párolt zöldséggel. Ha nagyon éhesek vagytok, lehet keverni a zöldséget rizzsel, DE az nem fogyókúrás.

Én szoktam enni rántottát zöldséggel vagy salival, esetleg virslit is ezekhez, szeretem a leveseket, abból lehet jó sokat enni és alig van benne kalória. Jó sűrű leveseket főzök, néha húsosat, néha nem, de abszolút nem zsírosat. Ilyenkor télen nagyon jól tud esni.

2011. dec. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Húúú, jó sok válasz érkezett köszi!

Igazából igen, egy kis életmódváltozásra gondolok. De olyan ételekkel, amik nem túl bonyolultak és a két kicsi gyerekünk is tud belőle enni (mert nincs időm többfélét főzni).

Tehát pl. ami eddig bevált: avokádókrém, zöldfűszeres túrókrém, tortilla salátával grillezett csirkemellhússal... Ilyesmi ötleteket keresek még...

2011. dec. 6. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!