Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek a maratonra?...

Hogyan készüljek a maratonra? Mivel kell mérni a futásnál megtett távot? Hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Szeretnék maratont lefutni, mert mindig úgy érzem, hogy egyre többre vagyok képes. Természetesen még közel se vagyok profi futó. S nem titkolt szándékom a FOGYÁS. (-10kg)


Ha valaki eljut a maratonfutó szintig, akkor annak milyen a teste? Kevés a testzsírja? Ezek az emberek hogy néznek ki?


Mennyit és mit kell erre edzeni? Hogyan csináljuk hogy ne menjen szét a térdünk?


Nekem van egy nagyon jó futócipőm.

170 cm magas vagyok és 64,5 kg.

Naponta 1,5 órát kocogok futok.

Hegy lábánál lakom, így a terep olyan kb. hogy az első 30 percben felfelé megyek, jól meg is izzaszt, majd utána meg megyek lefelé, ami ilyen hullámos, mert nem ugyanarra megyek le, ahol feljöttem, hanem hosszabban, mert hát nem akarok legurulni visszafele. S hullámvasút kicsit a terep.


Viszont fogalmam sincs, hogy milyen gyorsan futok vagy hogy mi ez, futás vagy kocogás....mivel lehet mérni a megtett távot...stb.stb.


Tudtok nekem ilyen készüléket mondani, illetve akármit amivel lehet ezt mérni vagy nézni?


Előre is köszi


27L


2011. dec. 30. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Engedd meg, hogy két honlapot ajánlhassak:


[link]

www.marathonguide.com


Itt sok információnak utána lehet nézni.

2011. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A megtett tavolsagot itt ki lehet szamolni, ha olyan uton futsz, ami rajta van a google maps-en:

[link]


"Ha valaki eljut a maratonfutó szintig, akkor annak milyen a teste? Kevés a testzsírja? Ezek az emberek hogy néznek ki? "

A maratoni szint tul altalanos... maratonit le lehet futni 2 ora alatt es 5 ora alatt is. A kerdes az, hogy neked mi a celod, hogy futsz 10km-t, felmaratont. A kinezetrol.... hat a 4 oran kivuli futok kozott mar van mindenfele testalkat, a 4 ora alatti maratont futok mar nem koverek, ~ atlagos testalkat. a 3.30 alatt futok mar sportos testalkatuak viszonylag keves testzsirral. A 3 oran beluli martonhoz mar nagyon keves testzsir es szalkas konnyu izomzat jar tobbnyire. (ezek csak hozzavetoleges)


Edzestervet az edzesonline.hu-n is talasz... Az segithet.

2012. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!