Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kell enni ha az ember beteg?

Mit kell enni ha az ember beteg?

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten fogyókúra téma, inkább egészséges táplálkozás, csak ebben a topikban szoktak ahhoz érteni.

Tök meg vagyok lőve, nem kívánok semmit, csak leginkább kenyeret. Tegnap összvissz három szelet mézes kenyeret ettem, ma meg még semmit.

Tudom, hogy nyilávn szükségem lenne fehérjére, meg zsiradékra, de nem kívánok semmi ilyesmit. Mi az amit ehetnék úgy, hogy segítse a gyógyulást? Ilyenkor mire van szüksége a szervezetnek?


2012. jan. 2. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

multivitamint. alsóhangon napi 1000mg c vitamint, ami lehet 5 gramm is.

zöldséget, húst, gyümölcsöt, olajos magvakat.

és kérdés mi a betegséged. de általános igazság, hogy minden tápanyagra szükséged van, még ha hányás/hasmenés is van.

2012. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Multivitaminnal nem értek egyet, legjobb tudomásom szerint a vitaminok, ásványi anyagok feldolgozása is energiájába kerül a szervezetnek, és ez elveszi a fókuszt a gyógyulástól, ráadásul bizonyos vitaminok nem csak a szervezetet, de a bacikat is táplálják. Úgy tudom, hogy ilyenkor csak és kizárólag C-vitamint szabad enni, abből napi 3600 mg-ot tolok most. Most eszem egy tál zabkását meggybefőttel, mert ezt kívántam, de lassan tényleg ideje lenne valami normális tápanyaghoz juttatni a szervezetem, csak valahogy most el se tudok képzelni semmi egészségeset, esetleg valami brutál csípős mexikói kaját bírnék enni, de nem rostoncsirkét pároltzöldséggel :S


De ilyenkor amúgy van szüksége a szervezetnek többletenergiára, vagy pont, hogy inkább diétáznia kell?

2012. jan. 2. 12:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és takony, torokfájás, felsőlégúti szarakodás, fülfájás, dögrovás a helyzet.
2012. jan. 2. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!