Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha tesóm...

Mit csináljak, ha tesóm direkt fel akar hízlalni (vagyis nem akarja, hogy lefogyjak)?

Figyelt kérdés

Tesómnál kicsit ducibb vagyok, de a mérleg szerint ő több kg ( de ő magasabb).

Állandóan beszól, hogy milyen kövér meg hájas vagyok, meg ha eszek, akkor mindig azt mondja, hogy már megint miért tömöm magam (pedig nem is eszek sokat).

De én most fogyózok és megbeszéltem anyámmal, hogyha vesz valami édeset, akkor nekem nem szól és csak elteszi magának meg tesómnak. Mert, ha nncs a háznál édesség (vagy nem tudok róla), akkor nem hiányzik, de ha ott van előttem, akkor nem tudom megállni, hogy ne egyek belőle. Ezt használja ki tesóm, aki, ha anyám nincs otthon (munka miatt), akkor mindig sütiket meg kalácsokat csinál, joghurtokat meg csokikat vesz. (Oké, most mindenkiben felmerül, hogy magának veszi, de nem, ő nem eszik semmi csokit meg joghurtot se, kalácsot pedig megsüti, de abból is max 1 szeletet eszik meg, utána meg tőlem várja el, hogy egyem meg az egész tepsit, mert, hogy "akkor minek csináltam?"-.-)

Ha anyám otthon van, akkor visszafogja magát, de akkor is mindig megkérdezi, hogy nem kell-e csoki, meg direkt beviszi a szobámba azt amit anyám elrejtett előlem. Már anyám is rászólt, hogy hagyjon békében fogyózni, de tesóm csak folytatja tovább.


Persze, ha kidobom a csokit vagy a sütiből viszek át barátnőimnek, akkor meg megint én vagyok a rossz, hogy nem értékelem, hogy ő sütötte.

-.-


2012. jan. 2. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
uralkodj magadon. ami nem kell, és cukros szemét azt ne edd meg.
2012. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, de akkor is így sokkal nehezebb a diéta, mintha úgy fogyóznék, hogy nem csábítana semmi. :(

És teljesen elmegy a kedvem, ha mégis megeszek egy sütit, meg azt érzem, hogy még egy béna diétát se vagyok képes végigcsinálni.

2012. jan. 2. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen átérzem a helyzeted!

Nálunk is úgy van hogy szüleim és tesóm nem figyelnek az alakjukra és a ház tömve van állandóan édességekket,és mindig sülnek a finomabbnál finomabb sütik.

Tényleg nagyon rossz. Aki nincs ilyen helyzetben az át sem tudja érezni milyen vacak helyzet is ez.

2012. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

miért végigcsinálni akarod, miért nem élsz inkább egészségesen?

egyébként, ha ennyi akarattal rendelkezel, ennyire uralkodsz a tetteiden, akkor mondjuk jön egy banda kancigány, meg akarnak dugni, és hmm... oké, mert nem tudsz értelmes és határozott döntéseket hozni? nem uralkodsz az életeden?

ezen változtatnék a helyedben.

2012. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

nos, sajnos nem lehetnek mindenkinek ilyen komoly problémái, és ezért valóban nehéz átérezni azt a szenvedést, hogy bőséggel van kaja..

gondolkodni tessék már a gép előtt is, ne csak iskolában..

2012. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

mutasd me neki, hogy igenis nem vagy akaratgyenge

megsüti, beviszia szobádba te meg vidd ki a konyhába és kínáld meg édesanyádat

csokit hagyd ott, hogy lássa hogy nem etted meg ha nem bírod ki tedd be a táskádba és holnap add oda valakinek

2012. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

azért is állj ellen. ez egy idő után bosszantani fogja és akkor abbahagyja. ráadásul anyukád is ki lesz rá akadva h feleslegesen süti a kalácsokat.

hadd hurcolássza a csokit, hadd duzzogjon, tegyél rá magasról. azért csinálja, mert attól fél, h csinosabbra fogysz nála. Akkor váltsd valóra a félelmét, ha ekkora szemét most veled! :)

2012. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!