Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor kb mennyi kcal-t...

Most akkor kb mennyi kcal-t égettem el? Elliptikus tréner.

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok (a gép nem kérdez semmilyen adatot, csak számol) 68 kg. 1 órát (pontosabban 62,5 percet) elliptikusoztam, ez idő alatt 17,14 km-t tettem meg, 4-es fokozaton(8 fokozat van összesen, de sztem nem jó:D, nagyon könnyen lehetett így is hajtani) a gép szerint ez kereken 200 kcal. El is hinném, mert miért ne, de mások 7-800 kcalról beszélnek óránként. Ilyen lassú lettem volna?

Köszi a segítséget!


2012. jan. 6. 07:43
1 2
 11/14 bix ***** válasza:

"csak mellekes infokent szeretnem elmondani h sztem vegyel egy pulzus méros orat és maradj abban a pulzus tartomanyban ami a zsirt égeti. ez meg van szabva minden féle adatod által."


ezt te írtad. a gond pedig az hogy ilyen tartomány nincs, ahogy az alacsony intenzitású edzés is fogja utána is bontani a zsírt. miért? mert az izom leginkább nen zsírral megy, hanem glükózzal, a triglicerid bontása glükózra meg pár más cuccera nem gyors folyamat. edzés alatt az első percekben elég az atp meg pár gyorsan fogyó energiahordozó és utána marad a glükóz a glikogén raktárakban. ha az elfogy akkor vége az edzésnek. ezeket a raktárakat tölti fel a szercezet a zsír bontásával, de ez nem fog edzés alatt jelentős mértékben zajlani a nagyobb intenzitású ezdés nagyobb izomösszehúzódással jár, ami több glükózt éget, ezért érdemes folymatosan növelni a terhelést ha bírod. a zsír bontása alapvetően lassú, körülményes folyamat sajnos

2012. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Robi.88. ***** válasza:
ezt tényleg én irtam de te megint masrol beszeltel mindegy:D
2012. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Én nagyon nem értek ezekhez, de mindkettőről hallottam már (mmint zsírégető tartomány, meg először atp...).

De a lényeg a lényeg, mozogni kell és akkor a fránya kilók is eltűnnek :) az ember közérzete, teherbírása, állóképessége, önértékelése (stb) sokkal jobb lesz.

2012. jan. 6. 17:58
 14/14 anonim válasza:

Már bocsi de ez képtelenség egy óra alatt..

Ha 4-es fok. vagy akkor is HIHETETLEN!:D

Én 10perc alatt=400 kcal (nem nehéz mert váltós= 1,2,3,1,2,3,1,2,3,1 ilyeen..:D

2012. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!