Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tdja vki mennyi plusz...

Nem tdja vki mennyi plusz kalória kell szoptatáskor? Fogyóznék, számolom a kalóriákat. Oldal ahol válaszol is szakértő?

Figyelt kérdés
A 1300 kcal most hogy szoptatok még napi 7-8szor nagyon kevésnek tűnik, nincs mellette elég tejem és éhes is vagyok. Kérdeztem már jó pár oldalon dietetikust de egyszerűen sehol se érkezik válasz. Ez olyan bonyolult dolog lenne?
2012. jan. 6. 09:58
1 2
 1/15 bix ***** válasza:
19%
nem nem bonyolult. szoptatás közben nem diétázol. miért? mert jelentősen befolyásolja a tejed mennyiségét és minőségét, ami meg nem jó. innentől szoptass, ha már nem kell és leálltatok akkor lehet diétázni meg számolni a kalóriát. addig eszedbe ne jusson
2012. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát pedig ésszerűen neki akarok kezdeni mivel még jó esetben több mint egy évig szoptatni fogok akkor addig ne figyeljek az evésre?? Egy pár héttel ezelőttig normálisan étkezem, reggeli ebéd vacsora, főtt étel stb. és csak HÍZOK. Rólam nem olvadnak a kilók szoptatáskor mint másokról. Muszáj odafigyelnem.

Nyilván nem drasztikusan szeretnék fogyni de a 2200 kalóriával én HÍZOK folyamatosan.

( a második babámat szoptatom az elsőnél nem figyeltem az étkezésre igazán mondván hogy legyen tejem és 1 éves korától kezdtem csak neki addigra jó sokat kellett ledolgozzak most nem akarok így járni).

2012. jan. 6. 10:08
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Én is az első válaszolóval értek egyet. Szoptatás alatt ne fogyózzál. Te magad írod, hogy, hogy ha csökkented a kalóriát, nincs tejed, ha növeled, hízol. Válassz a kettő közül. Persze azért van, amit tehetsz. Ne egyél felesleges dolgokat, többször keveset, és próbálj meg mozgást beiktatni. De ha nem kap a szervezeted elég kalóriát, a tejtermelést fogja csökkenteni ill. leállítani, mert az a szervezeted számára "felesleges".
2012. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 bix ***** válasza:
100%
én a helyedben azért a fogyás helyett inkább azt a pontot keresném ahol stagnálok... lassan csökkentsd vissza a kcal-t és figyeld mit reafál a szervezeted. ha csökken a tejed az para. ha nem hízol vagy csak ingadozik minimálisan akkor annyi
2012. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

Szoptatás alatt NEM FOGYÓZUNK, ez alap! Majd utána lehet, addig tilos!


Egyél minőségi kaját (sok zöldség, gyümölcs, fehérje, hús, rizs, krumpli, víz napi la 2-3 liter), és próbálj mozogni, ha van időd, energiád.

Szoptatás alatt mintegy 3-400 kalóriával kell az alapigény felett fogyasztani.


Végzős védőnő.

2012. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nem olyan vészes a dolog. az én észrevételeim szerint:

1. szoptatáskor mindenképpen figyelj a tested jelzéseire! ha valamikor, akkor most lehet adni arra, hogy mit kívánsz.

2. bármit eszel, az tápláló legyen, pont. ha 1300, ha 2000kcal-t eszel, az húsból, olajos magvakból, zöldségből álljon! + értelemszerűen tápkieg: Ca + amit ilyenkor javasolnak.

3. eddz, eddz! eddz! és EDDZ! enned kell, mert a gyermeked is táplálnod kell. oké, figyelj az étkezésedre, legyen tápláló. de ne egyél keveset! inkább kezdj el mindenféle edzést amikor a kicsit letetted, bármi rubintrékás ugrálástól kezdve 1lábas guggolásig, csak dolgoztasd magad, és sokkal kisebb gond lesz ez hízás dolog!

2012. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a FOGYÓKÚRÁRÓL mindenkinek az önsanyargatás jut eszébe...én is így eszem ahogy írta előttem vki, hogy teljeskiőrlésű gabona féle, kenyér semmi rizs, burgonya max. Nagyrészt zöldségek gyümölcsök, sovány hús sovány tejtermék. Nem arról van szó hogy MEGVONOK bármit is... azért a kalóriára szerintem oda kell figyelni így is.

Köszi szépen a 300-400 kalóriás választ nagyon hasznos volt.

2012. jan. 6. 10:35
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és baba mama tornát csinálunk a kicsimmel (5 hós) de abba nem lehet beleszakadni ezt mindenki tudja...illetve ha nem azt akkor kezdők futó (gyalogló) edzését kezdtem el de az se az a húú de kalóriapusztító valami inkább csak az elfoglaltság vagy jobb állóképesség miatt csinálom.
2012. jan. 6. 10:36
 9/15 bix ***** válasza:

"Az a baj hogy a FOGYÓKÚRÁRÓL mindenkinek az önsanyargatás jut eszébe.."


szoptatás alatt 1300 kcal az pont kimeríti az önsanyargatás fogalmát nálam. simán mehetne 1800 fölött és még lehet hogy keveset mondtam. ezt neked kell kideríteni, és megtalálni azt a pontot ahol kb súlyt tudsz tartani. de a fogyáshoz kalória hiány kell, szoptatás alatt pedig jelentős deficiten lenni nem túl jó. keresd meg mennyi kell a súlytartáshoz, és utána diétázol keményen.


sok sikert

2012. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szerintem ne fogyozz ez ido alatt... a test akar 3/4000 kaloriat is igenyel, mivel kb 2000 kaloriat eget el a szervezet egy szoptatas alatt (lehet, hogy tevedek,de en igy tanultam)

sokan mondtak, hogy a szoptatas a legjobb fogyokura! maskulomben, a babanak szuksege van a tejedre, mert az a legjobb taplalek,ha a helyedben lennek, en nem szivesen adnek a sajat gyerekemnek tapszert... szoval, egyel nyugodtan, persze egeszsegesen, es igyal sok folyadekot!!!

2012. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!