Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen feltételekkel folytathat...

Ilyen feltételekkel folytathatom több hónapig is ezt az 1200 kalóriás diétát? Vagy egészségtelen? Fél évig tervezem.

Figyelt kérdés

Először is 26 éves nő vagyok, 164 cm, és 58 kg. A 2 évvel ezelőtti terhesség, az ünnepi zabálások stb rám raktak 6 kilót, mert régen 52 kiló voltam, és úgy tökéletesen jól éreztem magamat a bőrömben. Nyáron megyek vissza dolgozni, plusz nyaralni is megyünk, és elhatároztam, hogy július 1-ig megszabadulok a felesleges 6 kilómtól.

Így étkezek:

reggeli: 2 szelet teljes kiörlésű kenyér sovány sonkával

tízórai: mandarin, 2-3 db

ebéd: csirkemell zöldséggel, esetleg hal

uzsi: alma 1 db

vacsi legkésőbb 5kor: 3 db abonett, kefir, retek, néha sovány felvágott

teljesen jól lakottnak érzem magam, és egészséges ételeket eszem, emellett 3 liter csapvíz is lecsúszik mindennap. Viszont nem sportolok semmit, mert nem tudok eljárni a kisfiam mellől, itthon csak heti 2x hasazok kb fél órát, és ennyi. Tudom, ez édes kevés, de ennyire jut idő.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyen minimális mozgás mellett, ilyen étkezéssel elérhetem-e a célomat, a mínusz 6 kilót fél év alatt, és hogy nem egészségtelen-e így?

Természetesen fél év múlva se fogok elkezdeni habzsolni, mert nem akarok jojózni.


2012. jan. 6. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Az étkezésed kalória tartalmát és tápanyagösszetételét nem fogom ellenőrizni. Mozgás nélkül is lehet fogyni, de nem ajánlatos, mert úgy jó eséllyel izmot is veszítesz. Ha nem tudsz kimozdulni a lakásból, rakd be valamelyik "fitneszguru" videóját, és csináld azt. Minél több izmodat mozgatod meg, annál jobb. Sok sikert!
2012. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Annyit fűznék még csak hozzá, hogy olyan dolgokat egyél, amiket a későbbiek folyamán is fogsz tudni....

Az unalmas, egysíkú étkezés megbosszulja magát nagyon.

Az életben nem tudsz mindig kalóriát számlálgatni, az nem működik és megöli azt, hogy jóízűen étkezzél, mert jaj, túlszaladtam a kalóriahtáromon...

Ez ellen egyszer fellázadsz...Két tiltott dolog: cukor és finomliszt...+ bő olajban sült akármik.

1 év múlva az abonettre rá se bírsz majd nézni...gondold meg.

2012. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az étkezésed jónak tűnik, viszont a mozgásnak muszáj lenne beleférnie a napodba! Ha máshogy nem megy kelj fel korán amíg a pici alszik , vagy késő este amikor már alszik, meg ott van a délutáni alvása is ...ha ez nem megy akkor menjetek együtt jó nagy sétára jól beöltöztetve nem fog megfázni... ne keress kifogásokat a mozgásra ,mert anélkül is lehet leadsz majd 6 kilót , de nem tartósan ... úgyhogy hajrá!!!
2012. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez sehol nincs 1200 kalória, maximum 8-900. Kevés!


2-3 mandarin úgy 100-150, alma 150 körül, csmell 100g kb. 120 (elkészítési módtól függően). Kefir 100gr 50, a kenyér olyan 200


Ja, és tök jól éhezteted magad, cirka 15 órán át. Ügyes vagy!

2012. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én átnéztem, és normális ételeket eszel. nyilván okkal, hiszen odafigyelsz rá mit eszel.


viszont 1200kcal átlagos embereknek ágyban fekve az energiaigényük, ha már wc-re kimész, akkor fogynál ennyivel is! (lassan)

ha te még járkálsz, hasazol akkor lehet hogy kevés.. nem tudom mennyire vagy "passzív" ugye otthon vagy, de akkor is kevésnek tűnik ez. de úgy is érzed ezt majd, annyi hogy ha fáradékony vagy stb. akkor vedd észre, hogy kevés ez az élelem!

továbbá: minden esetben célszerűbb többet enni ÉS többet mozogni. ez ilyen energiapocsékolás dolog, mert a mozgáshoz ez kell. de segít karban tartani az izmaidat, több tápanyagot is vihetsz be a több evés miatt, egy szóval ajánlottabb! hozzá csaphatsz a hasazáshoz hátazást is, fekvőtámaszt, guggolást.

kereshetsz egy Zuzanne videót (youtube) megnézheted ma melyik gyakorlatokhoz lenne kedved.. lehet ezt nagyon okosan és egészségesen csinálni.

2012. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor egy picit megemelem a kalóriát, és megpróbálok többet mozogni. Egyébként mindennap sétálok 1 órát a picivel, és otthon is rohangálok utána, szóval nem egy helyben ülök, csak ezt nem tartottam fontosnak leírni. Én mozgásnak csak azt vettem, ami tudatos edzés.
2012. jan. 6. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:

és bizonyos tekintetben igazad is van. ha valaki a fogyásáért annyit "edz" hogy sétál (nagy túlsúllyal persze érthető) akkor az azért nem egy olyan igazi edzés.

viszont ha a a másik oldalról közelítjük a dolgot, nem akarjuk hogy TÚL keveset egyél, akkor számolni kell 2 dologgal, egyik hogy van bizonyos leadásod, másik hogy 1200kcal-lal egyszerűen alig lehet bevinni elég tápanyagot. pláne ha abból indulok ki, hogy célszerű lenne húst is rendszeresen enni (most vitába erről ne menjünk bele) de olajokat, olajos magvakat mindenképp jó lenne fogyasztani, és hipp-hopp túl is léptük az 1200kcalt. és ezért kell inkább plusz edzés mellé, hogy ehess, de fogyj is.

2012. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kedves Aczél, köszönöm szépen, megfogadom a tanácsodat!
2012. jan. 7. 22:12
 9/9 anonim ***** válasza:
szívesen. de a lényeget te érzed, az a fontos hogy úgy csináld a dolgokat, hogy megmaradjon a fogyásod (ugye ez a fő célod) de a testedet se zsákmányold ki, mert az mindég visszaüt egyszer.
2012. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!