Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha gyorsan fogyok, hogy...

Ha gyorsan fogyok, hogy akadályozhatom meg a visszahízást?

Figyelt kérdés

elvileg 4 nap alatt 4-6 kilót(!!!) le lehet adni egy egyszerű diétával, de tudom, hogy ez túl gyors.

Pilatesezem és kutyát sétáltatok (a kutyasétáltatás néha durvább, mint az 1 órás pilates program:D), szóval mozgás is van mellette,

ráadásul nem vagyok éhes.


A diéta lényegében ezekből az összetevőkből áll:

víz, répa, paradicsom, barna rizs, csirkemell, tojás, gomba, kukorica. (nem minden nap ehetek mindent.)

Nem is vagyok olyan éhes, hogy az egész mennyiséget meg tudjam enni, ami meg van adva...


Szóval nem jelez a szervezetem, hogy kaja kellene.


Akkor ez a diéta is defektes, és gyorsan viszsahízok utána?

Hogy ezt elkerüljem, jó ötlet "levezetésképpen" egy 2-3 hetes káposztaleves diétába kezdeni, ami sokkal lassabb fogyást ígér?...



10 kilótól kell megszabadulnom...



Előre is köszönöm a válaszokat!:)


Ja és bocsi, minden nap tornázzak, vagy jól tudom, hogy kell pihenőnapokat is tartani?

Vagy ha minden nap csak fél órát az 1 helyett?...


2012. jan. 23. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

ne aggódj, a szervezet nem tud ennyi idő alatt ennyi zsírt elégetni, tehát fogyni. 1 hét alatt 1 kiló simán lehetséges, efölött már erősen kétséges.


a visszahízás nem jelent mást mint: újra lesz bélsarad, glikogén és az ezzel kötött víz visszapótlódik, és a védekező állapotban lévő tested zsírt halmoz fel (azt amit eddig nem adott le, tehát még több lesz) az újabb ínséges időkre.

nem olyan bonyolult, szerintem.

2012. jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ezt értem, de ha 4 nap alatt mondjuk 4 kiló "valamitől" megszabadulok, és nem akarom a jojóeffektust elszenvedni, akkor jó megoldás, ha rögtön váltok egy lassú, lájtos diétára?

+ persze mozgok is.

2012. jan. 23. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:
ha 4 nap alatt kijön belőled 2kg bélsár, és 2 kg víz + glikogén, akkor ez mindenképpen vissza is fog menni, mert ezek hozzád tartoznak a normális életed szerves részei.
2012. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!