Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet hinni a csomagolásokon...

Lehet hinni a csomagolásokon feltűntetett kalóriáknak?

Figyelt kérdés
pl joghurt italon a 0,1% zsírtartalom? ebből mennyi igaz?
2012. jan. 23. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehet hinni.

Bár múltkor elgondolkodtam, volt a Lidl-ben vmi diabetikus ostya (igazából nem lényeges, hogy mi volt az, hanem a dolog elméleti része).

Ugye mint tudjuk: fehérje, szénhidrát 4 kcal/gramm, zsír 9 kcal/gramm.

Na, hát fel volt tüntetve, minden, plusz a kcal is. Oké, pár kcal eltérés lehet, na de majdnem dupla kalóriaérték volt ráírva, mint aminek tápérték alapján lennie kellene... Vissza is raktam:-D

De amiről írsz, az valszeg úgy van (ha egyezik a kcal a fentiek értelmében, akkor szerintem igaz.)

2012. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jaja:DD lehet elcseszték..
2012. jan. 23. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:
A termékek nem csak fehérjéből szénhidrátból és zsírból állnak! Sok más dolog is van bennük aminek nincs kcal értéke,pl víz.
2012. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És ez hogy kapcsolódik ide?
2012. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

különben minek lenne feltüntetve?


ezeket a termékeket bevizsgálják, és nekem lehet azt mondani, hogy "deahuszadikszázadelejeótatáplálkozásimanipulációveszkörülminket", merthiszen én is így gondolom (olyannyira, hogy a múltkor már elgondolkodtam azon, hogy mi van, ha a banán valójában nem létezik, csak beledobnak ízfokozó-E23556767+E4566 port meg vizet egy gépbe és kijön a banán a gép alján, és aztán kikerül a polcra a kereskedők meg mondják hogy ilyenvitaminolyanvitamin meg 'gyümölcs' :D).


de ezeket a termékeket bevizsgálják, nem kicsit komolyan.


amúgy meg a zsírszázalék az nem egyenlő a kalóriatartalommal, csak úgy megjegyzem. szóval a O,1 zsírszázalékos gyümis joghurtital 1oo grammjában tökre 72 kalória van :-D

2012. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!