Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók, Ti hogyan...

Fogyókúrázók, Ti hogyan simítjátok el a konfliktust, ha egy rokon erőszakoskodik veletek?

Figyelt kérdés

Speciel nekem ezzel nincs gondom, mert a végsőkig képes vagyok mézesmázas hangon elutasítani mindenéle erőszakos tukmálást, de borzasztóan idegesít és felhúz. Ti hogyan kezelitek, ha éppenséggel nem lehet erősebben rászólni az illetőre?


Az én példám az anyósom... Ha nála vagyok és nincs ott a férjem, akkor állandóan azzal macerál, hogy ilyen finom sütit sütött, olyan finom csoki van, amolyan fincsi desszert meg tökömtudjami. Ha ő csinálta és nem eszek belőle akkor látványosan szomorkodik. Múltkor egy órás mosolykúrát tartott nekem arról, hogy az egészséghez hozzátartozik a sütike is, és az is kell, meg a cukor meg a liszt, és egyekmárhátnemigaz.


Na de a legjobb, hogy elkezdett faggatni, hogy nekem ezzel végülis mi a célom (168/56 vagyok), mert a soványság nem szép meg szerinte így vagyok jó. Mondtam neki, hogy nem kéremszépen, én edzek mint a güzü, szóval sovány nem leszek, ellenben tökéletes alakra törekszem amennyire csak tőlem tellik. Mire jött a válasz, hogy óóó az hülyeség, minek akarok tökéletes lenni, szinte senki nem az, időpazarlás, ott a finom sütike stb stb...


Nem értem, miért akarják sokan lehúzni az embert? Miért van az, hogy ha valaki valamiben sikeres, vagy úgy tűnik olyasmit fog elérni, ami sokaknak nem sikerül, akkor azt villámsebesen akadályozni kezdik? Miféle mentalitás ez, hogy "tökéletességre törekedni felesleges"??? :/


Amikor Titeket állnak neki valami hasonló hadjárattal zabálásra bírni, akkor hogyan tértek ki előle? Nekem az a taktikám, hogy akkor sem ennék ha tüzes vassal kényszerítenének, így előbb-utóbb megunja mindenki az unszolást, de nem tudom mit kezdenék pl. egy hisztirohammal valakitől... Tapasztalatok? Sztorizzunk, érdekel mindenki története és tapasztalata, mert szerintem ez általános probléma. :)


24/L


2012. jan. 24. 13:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
a rokonait nem válogathatja meg az ember...
2012. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Viszont ha több IQ-val rendelkezik a rokon, mint egy fiók, akkor rá lehet erre vezetni. Nem hiszem el, hogy egy ép eszű ember nem értené meg ezeket a dolgokat.
2012. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

ez lehet hogy szép, és jól hangzik..

de a sütemény MÁR rég NEM luxus kaja.

a jó minőségű hús, a luxus kaja, + a vitaminok, táplálék kiegészítők. és egy szóval sem írta senki, hogy ezeket kidobnák.

majd ha jön a háború, itt mindenki örülni fog 1 darab szalonnának vagy kenyérnek, de addig is egészségesen fogják tartani a testüket, hogy jobb esélyekkel nézzenek szembe az esetleges nehézségekkel.

ez pedig teljesen racionális és jól megfontolt gondolat.

2012. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

57%-os okos szántóvető barátom!


Nem arról van itt szó, hogy azért nem esszük a sütit, mert most ez a divat. Hanem hogy SENKI nem kérte, hogy ezzel szarakodjon valaki, és utána még áldozati szerepbe verje magát miatta, mert le van szarva. Tudod, ez már nem az óvoda! Gondolom, az életeddel is úgy vagy, hogy óó ez a kicsi még belefér, meg nem számít. Csak tudod, az a baj, hogy minden számít!


Ha a gyökér rokonom túlsüti magát, nehogy még nekem kelljen szerveznem az ingyenkonyhát a könnyes szemű hajléktalanoknak, csak hogy ne bántsam meg az érzékeny kis lelkét!

2012. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Ez elég tipikus viselkedés az idősebbek részéről, ne vedd tolakodásnak, örülj, hogy el akar kényeztetni. Ha egyszer-egyszer ott vagy, mondd, hogy dugig etted Magad, nem tudsz enni sütit, de elvinnél egy kicsit, hogy később egyél, otthon, meg add a férjednek, vagy valaki rokonnak. :)
2012. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ha már mélyenszántó gondolatokkal próbálnak előhozakodni egyesek, ezért vagyunk többek között Európában az elsők között az elhizottak,sziv és érrendszeri betegek számát illetően..mert ki kell sütni azt a 2 gáztepsi islert ,meg füstölni kell 6 kiló szalonnát,és mind megenni nehogy kárbavesszen.

Ilyen szempontból is meg lehet közeliteni a dolgot,az afrikai gyerekek dumán már réges rég csak röhögök,hogy valaki azt hiszi ezzel hatalmas bölcsességeket oszt meg velünk,halandó,gyarló pórnéppel akik odaadják a kutyának a tányér maradékot,vagy kidobják a kukába.Tessék,adakozzál,jótét lélek vagy,tiéd az erkölcsi győzelem,örülj magadnak barátom

2012. jan. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Előző. Ezzel egészen pontosan hogyan is óhajtottál válaszolni a kérdésre?:)
2012. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!