Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók, Ti hogyan...

Fogyókúrázók, Ti hogyan simítjátok el a konfliktust, ha egy rokon erőszakoskodik veletek?

Figyelt kérdés

Speciel nekem ezzel nincs gondom, mert a végsőkig képes vagyok mézesmázas hangon elutasítani mindenéle erőszakos tukmálást, de borzasztóan idegesít és felhúz. Ti hogyan kezelitek, ha éppenséggel nem lehet erősebben rászólni az illetőre?


Az én példám az anyósom... Ha nála vagyok és nincs ott a férjem, akkor állandóan azzal macerál, hogy ilyen finom sütit sütött, olyan finom csoki van, amolyan fincsi desszert meg tökömtudjami. Ha ő csinálta és nem eszek belőle akkor látványosan szomorkodik. Múltkor egy órás mosolykúrát tartott nekem arról, hogy az egészséghez hozzátartozik a sütike is, és az is kell, meg a cukor meg a liszt, és egyekmárhátnemigaz.


Na de a legjobb, hogy elkezdett faggatni, hogy nekem ezzel végülis mi a célom (168/56 vagyok), mert a soványság nem szép meg szerinte így vagyok jó. Mondtam neki, hogy nem kéremszépen, én edzek mint a güzü, szóval sovány nem leszek, ellenben tökéletes alakra törekszem amennyire csak tőlem tellik. Mire jött a válasz, hogy óóó az hülyeség, minek akarok tökéletes lenni, szinte senki nem az, időpazarlás, ott a finom sütike stb stb...


Nem értem, miért akarják sokan lehúzni az embert? Miért van az, hogy ha valaki valamiben sikeres, vagy úgy tűnik olyasmit fog elérni, ami sokaknak nem sikerül, akkor azt villámsebesen akadályozni kezdik? Miféle mentalitás ez, hogy "tökéletességre törekedni felesleges"??? :/


Amikor Titeket állnak neki valami hasonló hadjárattal zabálásra bírni, akkor hogyan tértek ki előle? Nekem az a taktikám, hogy akkor sem ennék ha tüzes vassal kényszerítenének, így előbb-utóbb megunja mindenki az unszolást, de nem tudom mit kezdenék pl. egy hisztirohammal valakitől... Tapasztalatok? Sztorizzunk, érdekel mindenki története és tapasztalata, mert szerintem ez általános probléma. :)


24/L


2012. jan. 24. 13:57
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

2 megjegyzés:


1. Férjem kivételével mindenki elhízott abban a családban, tonna számra eszik a szemetet, komolyan félelmetes néha...


2. Rendesen eszem, csak egészségesen és 3 óránként. Kalóriát, zsírt, CH-t, cukrot és fehérjét számolok, 1400 a napi bevitelem. Ha edzek, akkor arányosan több. Szóval nem azért akar tömni, mert éhezem...

2012. jan. 24. 14:00
 2/27 anonim ***** válasza:

Hát ne tudd meg, mennyire idegesíti az átlagembert, ha a másiknak konkrét CÉLJAI vannak. Félnek tőle. Félnek, hogy esetleg ez az ember többet fog elérni mint ők. Félnek, hogy esetleg akkor magukba kellene nézni. Irigyek lesznek. Persze, hogy megpróbálnak lebeszélni. A másik meg, információ hiányában a legtöbb embernek fogalma sincs az egészséges táplálkozásról. Sokan évente egy könyvet nem olvasnak el, nem hogy az interneten tájékozódnának.


Én általában valami poénkodással ütöm el a dolgot, most nem kérek, versenydiétán vagyok, átlag embernek már ez is elég a fagyáshoz. B verzió, amikor köti az ebet a karóhoz, akkor is csak mosolyogva nézek rá, de az érvei az egyik fülemen be, a másikon ki. (Rájöttem, a butaparasztoknak értelmetlen dolog kiselőadást tartani a glikogénraktárakról, vagy a fruktózról.) Ilyenkor jön általában a burkolt zsarolás (De hát akkor minek sütöttem stb) erre szoktam mondani először, hogy adja másnak, másodszor, hogy akkor dobja ki a kukába. Én nem kértem soha senkit hogy sütit süssön amikor diétán vagyok. Ha emiatt valaki megsértődik, akkor meg vessen magára. Én nem az alapján élem az életem, hogy mit mondanak mások, mit fog szólni a falu, Bözsinéni, stb.

2012. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Nekem nagymamám és anyukám szabályszerűen hisztibe tudják magukat hergelni, ha nem eszek meg valamit otthon. De úgy, hogy mivel nagyimnak szívritmus zavara van, anya folyton azzal cseszeget, hogy én fogom a sírba vinni.

pedig semmi extra dolog nincs mögötte, annyi, hogy DIREKT megkérem legalább 5X, mikor hazautazom, hogy nagyi, miattam ne süss semmit, nem is kell nagy lakoma, elég ha bedobunk a sütőbe egy kis csirkét és rizzsel megeszem. ez neki is sokkal egyszerűbb lenne, mint fél napokat a konyhában állni.

ennek ellenére mire hazaérek pestről, mindig ott figyel a süti az asztalon és lelkendezve újságolja, hogy sütött nekem kolbászt sültkrumplival, meg csinált rántott sajtot, rakott krumplit, egyek ami jól esik. És akkor hiába mondom neki, hogy kértelek h ne főzz semmi ilyet, mert nem szoktam ilyeneket enni, pláne vacsorára, akkor kiakad és hisztirohamot kap, hogy miattam állt fél napot a konyhában, én milyen tiszteletlen vagyok, semmibe veszem a munkáját, stb...

és ugyanezt eljátssza az elutazásom napján, hogy sütött 3 féle fogást, hogy felvigyem pestre, ne éhezzek. mondom nagyi tudod, hogy nem eszem tésztát, stb... és direkt odakészíti a bőröndöm mellé a tábla csokit, hogy hátha meggondolom magam, vagy csak viccből mondogatom 3 éve hogy ne költsön ilyenekre és elviszem... aztán a hisztérikus zokogás, stb...

emiatt nagyon nem szeretek hazajárni, pedig minden más téren imádom a nagyimat és alig várom, hogy együtt legyünk, de ez kikészít, és senki ne mondja nekem, hogy egy 75 éves embert meg lehet változtatni, próbáltam szép szóval, sértődéssel, kiabálva, mindenhogy, nem lehet meggyőzni. akkor is főzi a kaját és süti a sütit...

2012. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

ez a régi világrendben a luxus, a kedvesség jele.

ne erőszaknak fogd fel, illedelmesen utasítsd vissza.

2012. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Azt én sem hagyom, hogy bárki belerondítson nekem zsarolással a diétámba. Sokkal előbb fogom kidobatni magam :D De azért rendesen meg tudja néha cincálni az idegeimet, mert nekem sincs kedvem (meg értelme se lenne) olyan embereknek magyarázni, akik amúgy sem értenek hozzá...
2012. jan. 24. 14:12
 6/27 A kérdező kommentje:

Aczél, én tudom jól, hogy szegény nem kicseszni akar velem, ez tiszta sor. :) Meg amúgy ezen kívül nagyon jó a viszonyunk.


Csak amikor néha 20-30 percen keresztül győzköd és piszkál, meg próbál rávenni hogy hagyjam a tökéletességről dédelgetett vágyaim, az azért leveri a biztosítékot. :/ Mert levesz az energiáimból, és amúgy rosszul tud esni, ha a környezet kifejezetten hátráltat. Mert ez a "ne akarj ennél jobb lenni" az kifejezetten az, szerintem.

2012. jan. 24. 14:14
 7/27 anonim ***** válasza:

Áhh, esélytelen, én már nem is próbálkozom ilyesmivel.

A párom anyukájához kb havonta megyünk, olyankor ő már hajnali öt- hattól kezdve süt- főz. Ez azt jelenti, hogy a végeredmény egyféle leves (de a tartalmasabb fajta: csülkös bableves, ilyesmi), minimum kétféle főétel szintén két- háromféle körettel, és a ráadás sütik (általában 2-3féle). Ráadásul a jó nehéz magyaros-húsos kajákról van szó, amiket én úgy alapvetően nem annyira kedvelek.

Egyszer leszúrtak, hogy miért csak nokedlit eszek meg pörköltszaftot, kell abba hús is. Fogyókúrától eltekintve sem vagyok egy nagy hús fanatikus.

De ők annyira erőszakosak, meg megsérteni sem akarom szegényt, mert egész nap azért dolgozott, h nekünk legyen ebéd, hogy ilyenkor megadom magam, és eszek mindenből.

Ráadásul ott mindenki kinéz (a párom anyukája, az ő élettársa, a párom nővére és az ő férje is, mondjuk meg is látszik rajtuk), mert szerintük amit én szeretek, az nem étel, meg nyúlkaja. Hát, ilyenkor egyszerűbb a többséghez igazodni, és akkor nincsenek gúnyos megjegyzések, meg piszkálódást

2012. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

én rokonaim sem mind liberálisok. megérteniük vagy főleg elfogadni valamit néhányuknak nehéz lenne.

azért elképzelek egy ilyen fél órás "győzködést", amiben már 10 perce csak halkan motyogod, hogy "köszönöm nem" :)


áh meg kell tanulni a lelki békét a világ aktuális eseményeitől függetlenül kezelni, legyen az késelő cigó vagy atombrutálisan kedves nagymama..

2012. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Jó ez falun tipikusan nagyon megy, hogy EGYÉÉÉL KISONOKÁÁM EGYÉÉÉL, ha nem eszel akkor mi van, talán beteg vagy? Régi öregek valóban ezzel fejezik ki a szeretetüket, hogy tömnek (azaz hogy tömnének, ha tudnának). Régen az volt a nagy szám, ha valakinek jó étvágya volt, meg egyátalán, ha tudott az ember bőven kaját tenni az asztalra. Ma már ez nem így van, örülünk, ha az átlagos mozgásszegény életmód mellett vissza tudunk venni a kalóriákból. Nálunk is van manipulatív nagymama, aki hajnalban felkel és szétfőzi az agyát, de hálisten ez engem nem érint, meg ilyet azért nem merne beközölni, hogy hát neked csináltam, ezért dolgoztam stb. Megveregetném a vállát hogy mama, akkor most van kajája egy hétre előre :D
2012. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én a "közhiedelem" szerint CUKORBETEG és LISZTÉRZÉKENY vagyok. :) Innentől kezdve senki nem csesztet engem ilyen dolgokkal.


Amúgy kutya bajom sincs :D

2012. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!